mephis
mephis (üye)
Bursa / Amatör

Kafam Karışık Yardım Rica Ediyorum!

merhaba
fotoğrafçılığa yeni ilgi duymaya başladım sadece amatör olarak ilgileniyorum yeni bi makine almak istiyorum fakat bir türlü karar veremedim iyi bi makine olsun istiyorum en fazla 1000 ytl civarı tam profesyonel olmasın ama benim az da olsa fotoğrafa müdahale etme imkanım olmalı sualtında da çekim yapıcam sualtı fotoğraflarında olabildiğince iyi görüntü alabilmek istiyorum bunun için makinada ne gibi özellikler aramalıyım
biraz araştırdım ve canonA620 nikonP1 olympusSP350 modelleri ilgimi çekti
sp350nin sualtı kasası hoşuma gitti tüm tuşları kullanabiliosun galiba bu makinada su altı çekim modu da varmış
P1 şekil olarak güsel ve WiFi özelliği de çekici
A620 hakkında pek bilgi edinemedim sualtı çekim modu var mı ve sualtı kılıfı bilgisi olan yazabilir mi? aklıma takılan diğer bi şey de sp350nin 8 Mp bi makina için biraz ucuz olması 600 milyon civarı fiyatı acaba diğer çekim özellikleri açısından eksikleri var mı ve ne? sitelerden bakıyrm özeliklerine ama farkı pek anlayamıyrm araştırıp yorumlayan bi arkadaş olursa sevinirim
bir de genel olarak markalar hakkında bir fikrim yok yani özellikle nikon canon ve olympus arasında bi kıyaslama yapsanız nasıl olur mercekler çekim kalitesi dayanıklılık aksesuar temini servis gibi açılardan?
galiba uzun bi msj oldu ama inanın bu soruların cevabına çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Tarih: 10 Mart 2006, 01:03 - İp: yok
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

A620'nin sualtı kılıfı da var su altı çekim modu da..ayrıca örnek gösterdiğin makinalar içerisinde bildiğim kadarıyla en kalitelisi olan G serisi objektif kullanıyor. ama benim tavsiyem a620 değil de a610 olur. aradaki 2mp farkı çok büyük çıktılar almadıktan sonra farkedebileceğini sanmıyorum. zaten eminim senin de bildiğin gibi piksel adediyle fotoğraf kalitesi arasında bir ilişki yok.. sonuçta 2 makina arasında 150 milyon gibi bir fark var. makinana alacağın hafıza kartı, pil, şarj aleti, çanta, tripod, sualtı kılıfı vb.. aksesuarlarla birlikte zaten 1000 ytl'ye gelicektir bu rakam..

Tarih: 10 Mart 2006, 12:16 - İp: 85.***.**3.228
mephis
mephis (üye)
Bursa / Amatör

olaydan pek anlamıyrm ama sualtı için 5Mp üstü makina tercih edilmesi gerektiğini okumuştum o sebeple canon A610 düşünmüyrm A620 ile olympus sp350 arasında bi türlü karar veremedim A620 ile ilgili olumlu yazılar okudum ama sp350yi de beğendim ikisini kıyaslayabilir misiniz? sualtında ve üstünde çekim kaliteleri çok fark eder mi? A620nin 4x optik zoom olması mı? sp350nin harici flashı mı? bi de sp350nin sualtı çekim modları biraz daha detaylı gibi geldi lensleri hakkında da bi fikrim yoq aydınlatırsanız sevinirim

Tarih: 10 Mart 2006, 23:32 - İp: 85.***.**8.83
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Mephis!

Full manuel yada otomatik kontrole sahip Kodak P 880 modelini tüm forumlarda yazmaya başladım.Sana al demiyorum ama bir incele,begenecegini tahmin ediyorum.
Sony H1,Canon S2,Fuji S 5600 ve Panasonic FZ 5-FZ 20 arasından birini de düşünebilirsin.

Ancak özellik itibarı ile P 880 alttaki modellerden bir üst sınıf kategoride bulunuyor.

Tarih: 11 Mart 2006, 15:36 - İp: 85.***.**2.168
mephis
mephis (üye)
Bursa / Amatör

osmanlı senin tavsiye ettiğin makinelere göz attım ama fazla büyük bi makine istemiyrm ayrıca sualtı çekimine de uygun olmalı baya bi araştırdım ve ya A620 ya sp350 alıcam gibi görünüyo bu ikisi arasında da ayrıntılı bi kıyaslamaya ihtiyacım var sitelerde karşılaştırma yaptırıyrm ama özelliklerin pratikte ne gibi sonuçlar vereceini bilemediğim için bişey anlamıyrm karar vermek için de fazla vaktim kalmadı sp350 mi A620 mi? lütfen yardımcı olun aslına bakarsanız sp350 görüntü itibariyle biras daha çakici geldi ama önemli olan görüntü kalitesi tabi bu açıdan net bi kıyasa ihtiyacım var

Tarih: 11 Mart 2006, 16:48 - İp: 85.***.**9.227
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kıyaslama yapamayacağım kullanma şansım olmadığı için.Ancak olympus İzmir gibi bir şehirde bile çok kısıtlı satış mağazasına sahip.Hatta olympus'un tüm modellerini bulacağım bir dükkan ile karşılaşmadım.Siz sanıyorum Bursada ikamet etmektesiniz.Canon satış sonrası gerekli desteği bulacağınızı zannediyorum.Olympus ise şüpeli.Markayı kötülemek için söylemiyorum,yanlış anlaşılmasın.
sp 350 modelini internette inceledim.8 MP ve RAW desteği sunan üst kompakt bir model.Büyük boyut baskı almak için makina tercih etmeyecekseniz olympus'u elemenizi tavsite ederim.Hatta A 610 ile A620 arasında çözünürlük dışında bir fark yok.Dediğim gibi 5 MP de yeterli derseniz,ortalama 100ytl daha uygun olan A 610 modelini tercih etmeniz doğru olur.

Tarih: 11 Mart 2006, 18:14 - İp: 85.***.**2.168
  • 1