ineedhelp
ineedhelp (üye)
İstanbul / Amatör

İmdat! Doğru Makineyi Arıyorum!!!

Herkese selamlar öncelikle, ben fotoğrafa merak salmış bir amatörüm ve artık güzel bir makine sahibi olmanın zamanı geldi diye düşündüm, ve tam 1 YILDAN beri benim için doğru olan makineyi arıyorum ve yardıma ihtiyacım var! Karar veremiyorum!! Kafama koyduğum makineyle ilgili olumsuz bir yorum görünce hemen vazgeçiyorum

Bütçem en fazla 1000ytl, D-SLR olmasa da olur, objektifle uğraşmak istemiyorum, point-and-shoot olması benim için yeter, sanat kaygım yok, gördüklerimi çekmek istiyorum ama ileri bir seviyede diyelim.."Grain" sorun olmasın ve 7mp'den az olmasın istiyorum.

Sony DSC-H5 ve DSC-R1 arasında karar vermem gerekirse hangisini önerirsiniz?

Yoksa Sony önermiyor musunuz? Canon ya da Nikon'dan benzer seviyelerdeki makinelerden tavsiye edebilecekleriniz var mı?

Aklım çok karışık, artık bir makine almam lazım!
Yardım edin lütfen..

Her türlü öneriye açığım!
Teşekkürler...

Tarih: 13 Haziran 2006, 13:21 - İp: 195.***.**0.254
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

keske canon pro 1 olsada piyaasada onu alabilsen ben derim ki şansını bi dene pro 1 bak.sony de R1 kesinlikle

Tarih: 13 Haziran 2006, 14:22 - İp: 85.***.**9.41
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

DSLR almayacaksan alınabilecek tek makina R1, diğerleriyle kıyaslama bile kabul etmez.
Pro 1 cok eskidi ve canon'un vasat modellerinden birisiydi. Canon adı bile onu piyasada tutundurmaya yetmedi.
Bu sınıfta cok daha iyi makinalar var. Fuji 9500 ve Panasonic FZ30 gibi ama bunların hepsinin üstünde tabiiki R1 var

Tarih: 13 Haziran 2006, 23:44 - İp: 88.***.**9.117
  • 1