dralper
dralper (üye)
Adana / Amatör

Hp 507

HP 507 almayı düşünüyorum. kullnan var mı? pentax mercek kullnıyor olması beni etkiledi. ama aklımda hala canon A 80 var biraz daha para verip A 80 mi alsam.. yada sizin öneriniz ne olur.. yeni başlayan biri için...

Tarih: 26 Mart 2005, 11:26 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Mademki seni etkileyen Pentax lens öyleyse neden HP almak istiyorsun ?Git Pentax ın kendisini al.Ayrıca lensin compact fotoğraf makinelerinde oynadığı rol ciddiye alınmayacak ölçüdedir.Eğer illede lens diyorsan o zaman Leica lens kullanan Panasonic dmc fz20 yi incele...

Tarih: 26 Mart 2005, 21:43 - İp: yok
dralper
dralper (üye)
Adana / Amatör

illede pentax değil bir alt modeli ile (407) arasında ki fark buydu. ikisinin arasında fiyat olarak çok az var o açıdan sordum. 707'de de pentax'mı kullanılıyor? bilen var mı?

Tarih: 27 Mart 2005, 04:08 - İp: yok
dralper
dralper (üye)
Adana / Amatör

kodak 6490'a ne dersin burkay 610 YTL fiyatı var alınır mı 10 zoom (optik) full manuel kullanım.. nasıl bi alettir???

Tarih: 27 Mart 2005, 04:27 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Hayırlı uğurlu olsun derim
ama fotoğraf makinesini seçerken hangi kriterleri göz önünde bulundurduğunu da merak ediyorum? Yazarsan sevinirim...

Tarih: 27 Mart 2005, 06:01 - İp: yok
dralper
dralper (üye)
Adana / Amatör

profesyonel değil tabi ki.. amtör çekimler için kullanacam ama biraz manuel özellik olursa daha yaratıcı resimler çekebilirim zaten herkesin bildiği gibi bu aletlerin sadece bas düğmeye çek şeklinde bi dolu otomatik moduda var.. ama özellikle siyah-beyaz olsun istiyorum. çok ilginç resimler ortaya çıkıyor..

Tarih: 27 Mart 2005, 16:39 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sanyo vpc s3 veya s4 modellerini bir inceler misin? Ve fiyat avantajına da bak www.sanyo.com.tr

Tarih: 28 Mart 2005, 04:19 - İp: yok
s_o_n_y
s_o_n_y (üye)
Balıkesir / Meraklı

hp alcan he dalgamı geçiyon ya; karışmak gibi olması ama sana
özellikle tavsiyem SONY,CANON,NİKON bu üç markadan şaşma derim alternatif olarak ise fujifilm,konica ve pentaxı öneririm.ama o kadarda param yok diyosan hp hatta arçelik gibisinden makalarada in ama kesinlikle ve kesinlikle dikkat etmakinelerin özelliklerine bak cmos sensör yazıyosa alma daima ccd al zaten mercek çeşitleri bellidir cmos en dandiği sonra ccd fufinin kendi super ccd olarak adlandırdığı ccd sonra nikonun lens canon sonynin carl leis lensi panasoniğin lumix adı altında piyasaya sunduğu ve makinelerinde kullandığı lecia lensleri genellikle olan lens çeşitleridir

Tarih: 1 Nisan 2005, 21:30 - İp: yok
buba
buba (üye)
İstanbul / Amatör

s_o_n_y haklısın hpler biraz sıkıntılı ancak hpleri senin alernatif olarak önerdiğn pentax üretiyo, sadece üzerine hp damgası basıyo. hplerin özellik olarakta bi sıkıntısı yok. tek problemi servis sıkıntısı. hplerden gelen şikayetlerde genelde bu yönde. ccd konusunda da R serisini araştırmanı isterim arkadaş R 507 almak istiyodu ki almayacak bu alete bi bak ne varmış.

Tarih: 2 Nisan 2005, 19:16 - İp: yok
  • 1