hulyaca
hulyaca (üye)
İzmir / Amatör

Hangi Canon.. ?

Selamlar,,!
Ben bir Canon dijital fotoğraf makinası almayı düşünüyorum.Acaba hangi Canon u almalıyım..,,?
Aradığım kriterler
- Geniş açı
- Yüksek çözünürlük
- Renklerde kalite
- Sesli görüntü kaydetmede yüksek çözünürlük
- Titreşim engelleme
- Yüksek ISO özelliği
- Taşıma kolaylığı
G7 almaya düşünüyorum biraz..ama açısı biraz dar buna uyumlu lensler hangileri acaba
Bu arada bir şey daha sormak istiyorum.cihazların teknik özelliklerine bakarak
lenslerin açılarının genişliklerini nasıl anlayabilirim.örneğin burda olduğu gibi,,
http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/1524-727-1371-1344.html

Tarih: 30 Mart 2007, 17:57 - İp: 85.***.**2.130
apolloturk
apolloturk (üye)
İstanbul / Meraklı

lenslerin geniç açı değerini geniş açı değeri olarak yazıyor zaten sitede bu sayı ne kadar küçük olursa o kadar geniş açı olur örneğin 28mm 35mm den daha geniş bi açıdır.Bu arada neden illa canon diyorsun fuji s6500fd tam istediğin gibi makina bence sadece is yok ama yüksek iso performansı sayesinde bununda eksikliğini fazla hissetmezsin.ayrıca canon g7 nin lensini değiştiremezsin lens değiştirmek için slr sınıfında bir makina alman lazım canonun eos serisi,nikon un d serisi,pentazın k serisi(k100,k10),yada sony'nin alfa serisine bakabilirsin

Tarih: 30 Mart 2007, 18:56 - İp: 88.***.**9.32
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Canon kompakt modellerde geniş açı yoktur hülyaca.. Ama canon diyorsan, G7 tavsiyemdir. Yoksa ya fuji s6500, ya da DSLR model alman lazım. Ama dslr de daha geniş açılı lenslerle fazlasını bulursun. Bir önceki arkadaşın önerilerine katılıyorum. Ben olsam geniş açılı alacaksam ilk tercih k100d olurdu.

Tarih: 30 Mart 2007, 19:03 - İp: 88.***.**2.251
hulyaca
hulyaca (üye)
İzmir / Amatör

acaba ileve lens takma imkanım yok mu

Tarih: 30 Mart 2007, 19:07 - İp: 85.***.**2.130
apolloturk
apolloturk (üye)
İstanbul / Meraklı

hülyaca maalesef g7 ye yada başka herhangi bir kompakt makinaya lens alıpta lensleri değiştiremezsin.Bütçen ne kadar bilmyorum ama bence dslr makinalara yönelmen lazım madem lens değiştirebilme özgürlüğü istiyorsun.Ayrıca sony r1 de çok çok ideal bir makinadır kocaman sensörü ve süper geniş açılı lensi ile ama bayada tuzludur.fakat dslr alınca lenslerede baya bi para ayırman gerekecek r1 in lens kalitesini yakalayabilmen için. o kadar param yok dersen fuji s6500 derim kesinlikle incele

#apolloturk' tarafından 30.03.2007 19:21:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mart 2007, 19:16 - İp: 88.***.**9.32
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar lütfen bilmediğiniz konularda yanlış yorumlar yapmayınnn!!!!!

merhaba hulyaca CANON DA 28 mm geniş açılı makine var ıxus 850 ıs hatta apolloturk ve panctom arkadaşım bilmiyolardır CANON S60 S70 S80 MODELLERİDE 28 MM İDİ ama şu an satılımıyolar.ıxus 850 ıs belki isteklerine cevap vermeyebilir.

Powershot modellerinden A540 A610 A620 A630 A640 A710 IS, S3 IS, VE G7 MODELLERİNE GENİŞ AÇI MAKRO VE TELE OBJEKTİF takılabiliyo.Sanırım seninde sormak istediğin buydu objektif değiştiriliyomu diye sorduğunu göremedin yanii g7 ye uyumlu geniş açı lens alabilirsin...Ve emin ol fuji den daha performaslı kullanırsın g7 de dıcıg III işlemci face detect ve IMAGE STABLİZER mevcuttur ıso tekerleği magenzyum kasası gerçekten çok farklı g7 canonun üst sınıf modellerinden biridir.Kesinlikle alıp kullandığında pişman olmayacağın bir makine olur bu arada videosu 1024 768 çzünürlüğü destekliyo

Tarih: 30 Mart 2007, 23:25 - İp: 88.***.**1.118
hulyaca
hulyaca (üye)
İzmir / Amatör

yorumlar için teşekkürler.. canon ıxus 850 aldım..bu benim 4. makinam oldu..öncekinde büyük bir talihsizlik yaşadım.1999 yıında Codak C45 almıştım o zamanı fiat değeri
120$ idi makinaya yeni pil takıyorum hep boş gösteriyor.İstanbul a servis e gönderdim yine aynı problemi tekrarladı sonradan öğrendim ki meğer bu modellerin hepsinde aynı hatayı yapıyormuş.önceki zenit idi bilenler bilir mekanik rus malı..çok iyi bir makina..
şimdi en son aldığımı şu an kısaca inceledim çöünürlüğü bozulmuyor.netliği çok iyi hepsinden önemlisi taşıması çok pratik.belki kullandıkça küçükte olsa eksilerini görürüm..

Tarih: 31 Mart 2007, 00:35 - İp: 85.***.**2.161
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun iyi günlerde kullan....

Tarih: 31 Mart 2007, 00:47 - İp: 88.***.**1.118
hulyaca
hulyaca (üye)
İzmir / Amatör

canon ıxus 850 aldım..mükemmel bir makina.derinliklerinen tam olarak ineme me rağmen çözünürlüğü.netliği ve özellikle ufukta çekimleri mükemmel..ufuk çekimlerinde nerdeyse benim gözümün tam olarak göremediği yerleri bile çekmiş,,mükemmel tek kusuru LCD ekranında parmak izi olması çok kolay oluyor yani bir kapak yapmamışlar

Tarih: 1 Nisan 2007, 01:54 - İp: 85.***.**6.6
ergulice
ergulice (üye)
Trabzon / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence en iisi arkadaşımında dediği gibi fuji s6500 almalısın ve mükemmel

Tarih: 1 Nisan 2007, 17:10 - İp: 81.***.**4.65
  • 1