mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Fz7 Çokmu İyi... ???

Arkadaşlar erhaba... Bi kaç gündür yoğun bir şekilde forumu takip ediyorum... Makinemi alalı 2 ay olmasına rağmen değiştirmeyi düşünüyorum... Bi çok konuyu inceledim ve bir çoğunda Fz7 öneriliyor. Bu makine gerçekten çokmu iyi.. Açıkcası benim aklımda sony H11, S2 gibi bir makine almak var... Ama Fz7 aklımı çeldi...

Tarih: 3 Nisan 2006, 12:56 - İp: yok
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Sn Mehmet öncelikle değiştirmeyi düşündüğünm makinenin ne olduğunu öğrenebilirmiyiz

Tarih: 3 Nisan 2006, 13:30 - İp: 212.***.**0.50
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

A520den nefret ediyorum.. Aslında kalitewsi falan iyi. Ama ben nefret ediyorum...

Tarih: 3 Nisan 2006, 13:37 - İp: 85.***.**6.191
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Makinenizden nefret etme nedenlerinizi ve bir fotoğraf makinesinden neler beklediğinizi öğrenebilirmiyim, eğer ihtiyaçlarını bilirsek size daha iyi tavsiyelerde bulunabiliriz.

Tarih: 3 Nisan 2006, 13:53 - İp: 212.***.**0.50
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

kü.ük makinelerden oldum olası nefret etmişimdir... Makineyi eline alınca oturacak eline.. hissediceksin makineyi. bunların hiç biri yok A520 de... Daha önce canon 350d makinem vardı ancak başına kötü bir olay geldi (çalındı). bende idare etsin diye A520 aldım... Anladığım kadarıyla Fz7 ile 350d nin fiyatları birbirine yakın (Fz5 ile kıyaslayınca)

Makinenin büyüklüğü sorun değil benim için... video kaydı olmasada olur. Sonuçta bir fotoğraf makinesi istiyorum.

Tarih: 3 Nisan 2006, 13:59 - İp: 85.***.**6.191
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

ilginç kareler yakalamak benim işim. Anlık kareler.. Mesela bir kuşun kanat açtığı anı yakalamak gibi...

Tarih: 3 Nisan 2006, 14:03 - İp: 85.***.**6.191
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Sana Fz7 den daha iyi olan Fz30 u tavsiye edecektim ama son mesajından sonra Fz30 un bile işini görmiyeceğini düşündüm.
Eğer anlık kareleri yakalama istiyorsan uçan bir kuşun kanadı gibi, bu durumda çok hızlı bir makineye ihtiyacın olacak. Yani SLR bir makine alman gerekir. Daha öncede 350D kullandığına göre ne demek istediğimi daha iyi anlamışındır.
Tavsiyem Nikon D70 olucak, D70 kullananlar Cihazın ele oturuşundan ergonomisinden çok memnunlar. 350D de çok kaliteli bir cihaz olmasına rağmen daha çok Bady sinin ufak olmasından şikayet ediliyor.

Tarih: 3 Nisan 2006, 14:37 - İp: 212.***.**0.50
  • 1