eren_36
eren_36 (üye)
Çanakkale / Amatör

Fujifilm S1600 mü Yoksa Canon S5 Mi

arkadaşlar hangisi acaba almaya karar veremedim de

Tarih: 12 Ekim 2010, 18:19 - İp: 88.***.**9.203
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ikisi arasında s5i oneririm.

Tarih: 13 Ekim 2010, 00:06 - İp: 88.***.**8.140
musti35
musti35 (üye)
İzmir / Meraklı

Ben de katılıyorum.

S1600 Canon S5 ile boy dahi ölçüşemez ...

Tarih: 13 Ekim 2010, 08:19 - İp: 83.***.**3.249
prxx
prxx (üye)
Aydın / Amatör

Selam Eren

Canon her zaman güzeldir. Ama piyasada hep eski ürünler kaldı. Adam gibi şöyle yeni modelle girmiyor. Girsede fiyat uçuyor.

S5 is

Canon PowerShot S5 IS - Teknik özellikler
• 8.0 megapiksel CCD görüntü algılayıcı
• Ultrasonik motora sahip (USM) 12x optik zum objektif
• Optik Görüntü Sabitleyici
• DIGIC III görüntü işlemci
• Kırmızı Göz Giderme fonksiyonu
• 2.5 inç (6.35 cm) büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü döner LCD ekran
• VGA kalitesinde sesli video görüntü çekimi
• 22 adet hazır çekim programı
• Tamamen manuel çekim modu
• 0 cm mesafeden yakın çekim sağlayan Super Macro modu
• ISO 1600 ve Auto ISO Shift

Fujifilm S1600
Fujifilm S1600 teknik özellikleri
• 12 megapiksel çözünürlük
• 28mm geniş açı lens
• 3.0 inç LCD ekran
• CCD-kaydırmalı görüntü sabitleyici
• 720p HD kalitesinde video kayıt
• ISO 6400 ışık hassasiyeti
• Auto (SR Auto) Otomatik Sahne Tanıma
• Yüz Algılama teknolojisi
• Gülümse ve Çek modu
• Kapalı Göz çekim modu
• Doğal aydınlatmalı flaş
• Panoramik çekim modu
• Otomaitk görüntü döndürme
• 4 adet AA tip pil ile çalışabilme
• Tam dolu pil ile 300 fotoğraf çekimi (lityum batarya ile 700 çekim)

aradaki farklar ortada bence S1600 fiyat olarak güncel model olarak daha mantıklı sana benimde tavsiyem Kulakdan dolma Canon nikon fuji degil, özellikler ve karşılaştırmaları ile fuji derim..

Tarih: 16 Ekim 2010, 23:18 - İp: 78.***.**7.179
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sadece kagıt uzerındeki verilere bakıp oneri yapıyorsanız kulaktan dolma konusan sizsiniz malesef.

s5 oncelikle fotograf kalitesi -ki fotograf makinesi alıyorsanız birincil onceliktir-acısından daha iyi bir makinedir.

Tarih: 16 Ekim 2010, 23:22 - İp: 88.***.**8.140
prxx
prxx (üye)
Aydın / Amatör

teknolojide öncelik güncelliktir. Şimdi amatör bir insana aynı isimde 2 makine ile resmi çekip göstersen ayırt edemez. Fotoğrafçı gözü ile konuşmak gereksiz. Kullanıcı gözü ile konuşmak daha mantıklı insanlar artık kolay kullanımlı makine arıyorlar. Şimdi S5 ben kötü demedim. Alacak ayar yapacak vesaire felan filan, insanlar iyi makine arıyor ama aldıkdan sonra geliyor bu böyle böyle oldu bunu bunu yapacaksın diye uğraşıyorsun. Yeni modeller öyle değil, Otomatik sahne tanıma var çekemedin mi buraya al rahat çekersin diyorsun. Başın dert görmüyor.

Tarih: 16 Ekim 2010, 23:31 - İp: 78.***.**7.179
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

insnalar zaten kendileri yerıne fotograf cekecek bir makine arasalar bascek modeller bakarlar.
hamallık yapıp manuel kullanım imkanı veren dslr yada dslr like makineler almazlar.

----

Tarih: 16 Ekim 2010, 23:35 - İp: 88.***.**8.140
musti35
musti35 (üye)
İzmir / Meraklı

Her son çıkan model iyi diye birşey yoktur.

Sadece sıradan bir model olarak gördüğüm ve sadece görüntüden ibaret olan Fuji 1600ün pixel/density değeri yerler olduğu aşikardır...

Tarih: 17 Ekim 2010, 00:52 - İp: 212.***.**6.195
prxx
prxx (üye)
Aydın / Amatör

Bu kadar hemen patlamayın ya, pixel/density anlayacak kadar bilgisi olsaydı zaten gelip buraya yazmazdı. Elinize 1 canon almak ile her şey günlük gülistanlık olmuyor. Ben her yeni model iyidir demedim. Peki bu arkadaş Sıfır S5 nereden bulacak, arızadan sıfırlanmış mı olacak yoksa elindeki s5' i satıp kendisine daha iyisini alacak birisinden mi alacak bırakın arkadaşlar insanlar itimaat edip giriyorlar. Canon Sx120 yeni modeldir. S5' den iyidir. En azından kapalı kutu açılmamışda bulabilme imkanı vardır.

Tarih: 17 Ekim 2010, 22:33 - İp: 78.***.**7.179
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bu kadar hemen patlamayın ya, pixel/density anlayacak kadar bilgisi olsaydı zaten gelip buraya yazmazdı.

evet zaten bunu bilmedigi ve burada bilen birileri oldugu için gelip burada sordu ki,
o bilen birileri yorum yapsın. onlarda biz oluyoruz.
bu kıstasları gozonunde tutarak yorum yapıyoruz.

ama sen tutmus onu bilse bunu yapmaz sunu bilse bunu yapmaz diyorsun.
bu adam madem kendisi yerıne fotograf cekecek bir makine arıyor gider kompakt modeller bakar dıyorum bende.
bu mu sizin fotografcılıktan anladıgınız. sahne modunu ayarla deklansore bas cek?

Elinize 1 canon almak ile her şey günlük gülistanlık olmuyor.

eline fuji alıncada olmuyor. veya canonun baska bir modelini. veya nıkonun panasonicin falan. gulluk gulıstanlık olması için bişeylerin makinenin olsada olur olmasada olur ozelliklerine bel baglamaktansa, biraz fotografcılıktan anlaması gerek kullanıcının.

Peki bu arkadaş Sıfır S5 nereden bulacak,

soruyu sorduguna gore bu konuda aklında bişeyler vardır herhalde, ikinci el almak istiyordur belki?
buna yonelik bir soru sordugunda ona gore cevaplar verilir. gittigidiyorda bir tane var mesela. sahibinden.com dada var birkac tane

bırakın arkadaşlar insanlar itimaat edip giriyorlar.

evet bizde insanlar itimat edip girdikleri için internette her sitede bulabilecekleri hiçbir anlamı olmayan, makine hakkında fikir vermekten uzak ozellik listesini sıralamaktansa reel kullanım kıstaslarına gore yorum yapıyoruz.

Canon Sx120 yeni modeldir. S5' den iyidir. En azından kapalı kutu açılmamışda bulabilme imkanı vardır.

kotu hber. sx120 s5 ten iyi degil yenidir.

Tarih: 18 Ekim 2010, 01:00 - İp: 92.***.**0.150
  • 1