bozzini
bozzini (üye)
Denizli / Meraklı

Fuji F40fd mi ,pentax Optio A30 Mu?

ARKADAŞLAR DAHA ONCEKI ACTIGIM KONUYA BENZER BI KONU OLUYOR BELKI AMA,YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM..
--ADMIN GEREKSIZ BULURSA SILEBILIR--
BI KAC KISI FUJIYI TAVSIYE ETTI SENSORU YUZUNDEN, FUJI DE 1/1.6 PENTAX DA 1/1.8 AMA DIGER BAZI OZELLIKLERI PENTAX IN IYI..SIZ PROFESYONEL ARKADASLAR NE DERSINIZ BU KONUDA..TESEKKUR EDERIM.

Tarih: 27 Haziran 2007, 13:25 - İp: 85.***.**2.191
sanfotugay
sanfotugay (üye)
Ankara / Firma

Benve F40fd daha iyi olur derim...

Tarih: 27 Haziran 2007, 15:20 - İp: 88.***.**6.199
burzum
burzum (üye)
Samsun / Amatör

Fuji sensör olayını en iyi çözenlerden biri.Ve bir arkadaşımda F40 var.Cihazın sensörünü bırak,öyle hızlı mikro işlemciye sahipki,en ağır işlem olan PDOF(direk baskıya gönderim)isteğini yaklaşık 4 saniyede çözüme kavuşturuyor.Ayrıca sensör genişliğine(1.6 Super CCD)rağmen örneğin 630.fotoğraf çekiminde bile 1.fotoğrafı çekerkenki bas-çek-kaydet hızını koruyabiliyor.Hafızalar her ne kadar bağımsız olsalarda işlemcilerden,yinede kaydetme sırasında bir zorlanma olması çok normal ve Fuji tüm makinlerinde bu sorunun üstesinden rahatlıkla geliyor.Hani çok yoğun çekime maruz kalacağın koşullarda elinde bir Fuji makine olsun tıkır tıkır çalışır.Ben hızdan ve performanstan(makinenin face detection dahil diğer tüm özelliklerinden bahsetmiyorum bile) hoşlanırım diyosan tek kelimeyle Fuji F40FD derim.Servis noktasındada bir numaralar.Şimdiden hayırlı olsun,güle güle kullan derim.

Tarih: 27 Haziran 2007, 20:08 - İp: 88.***.**4.75
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

bozzini selam.
Ben fuji f40 ı kullanmadım.O yüzden o makina hakkında yorumda bulunamam.

Bende Pentax Optio A20 var.A20 ile A30 benzer özellikler taşıyor.A30 da menülerde Türkçe dil seçeneği olmasının yanı sıra A30 un fotoğraf kalitesinin A20 den daha iyi ve keskin sonuçlar verdiğini biliyorum.

Ben A20 den çok memnunum.A30 un daha yeni bir model olduğu düşünülürse beğenmemene imkan yok.

BURAYI TIKLARSAN daha önce buraya yüklediğim A20 fotoğraflarından örnekler görebilirsin.
Iso performansı A20 de oldukça başarılı idi.Böyle küçük bir makinada 400 ISO nun kullanılabilir seviyede noise üretmesi çok iyi.İstersen A20 nin yüksek ISo örnek çekimlerinden de yükleyebilirim.

Tarih: 28 Haziran 2007, 00:46 - İp: 88.***.**7.216
bozzini
bozzini (üye)
Denizli / Meraklı

sanfotugay,burzum,as oncelıkle herbırınıze ayrı ayrı tesekkur ederım.as'ın kızının cektıgı fotografları gordukden sonra ve burzum'un yaptıgı acıklama ıle cıddı bır ıkıleme dustum.ama as'ın kızının pentax optıo A20 ıle cektıgı fotograflar cok etkıleyıcı,en ıyısı bıraz daha dusuneyım..hepınıze tekrar tesekkurler.

Tarih: 28 Haziran 2007, 03:22 - İp: 88.***.**4.224
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

bozzini önemli değil.

Kompak fotoğraf makinalarında kullanıcıların yaşadığı en önemli sıkıntı başarısız ISo performansı ve makinaların küçük boyutlarından dolayı çekim sırasında makinayı titretme (flu çekim) olayıdır.

Almayı düşündüğün her iki makinanında ISO performansı başarılı.Bu yüzden sıkıntı yaşamazsın.
Ancak Optio A20 ve A30 daki SR (titreşim önleme sistemi) bence çok önemli.Bu sistemin varlığı benim A20 almamdaki en önemli etken idi.

A20 örnek fotoğraflarına senin için bir tanesi 400 ISO olmak üzere 4 fotoğraf daha ekledim.

Tarih: 28 Haziran 2007, 13:09 - İp: 88.***.**7.216
metinhoca
metinhoca (üye)
Konya / Amatör

ben fuji f40 fd kullanıyorum.. Asıl istediğim makina f30 idi. Ama 1 yıl bekledim.. 5 -6 kere fufilm türkiye ye mail attım makineyi türkiye ye getirmediler.. Diğer yollardan yurt dışından da ben getirmek istemedim çünkü garanti ve servis desteği olmayacaktı.. Tüm bu sebeblerden dolayı f40 aldım.. Gold dan 6 taksitle 618 ytl ye aldım. %10 bonus kazandım. makine 550 ytl ye gelmiş oldu. Çocuk resimlerinde netlik konusunda üstüne yok. bu fiyata alınabilecek en iyi makinedir diyebilirim. ama mutlaka sd ram kullanacaksan sandisk ultra 3 gibi 120x bir hafıza kartı alki bak ozamn keyfine.. Şimdiden hayırlı olsun..

Tarih: 28 Haziran 2007, 19:19 - İp: 88.***.**0.48
bozzini
bozzini (üye)
Denizli / Meraklı

Haklısın AS,zaten benı etkıleyen ozellıgı de SR ozellıgının olmasıydı.Çünkü benım gıbı amator bırısının bır cok acıgını fotograf makınası kapatmalıki ortaya guzel bır seyler cıksın.makına işlesin el övünsün dimi yani
fıyatı ve performansı da bana yeterlı geldı.
,METINHOCA senın tavsıyenede uyacagım kart konusunda(tesekkur ederım sanada ayrıca)
evet pentax alacagım arkadaslar.

Tarih: 29 Haziran 2007, 13:06 - İp: 85.***.**2.191
sanfotugay
sanfotugay (üye)
Ankara / Firma

bozzini makineyi alabildin mi??

Tarih: 4 Temmuz 2007, 17:36 - İp: 85.***.**3.97
bozzini
bozzini (üye)
Denizli / Meraklı

evet sanfotugay.makinanın siparişini verdim.(malesef denizlide yok)bükey'e sipariş verdim gönderecekler..ilgin için teşekkür ederim.

Tarih: 6 Temmuz 2007, 01:41 - İp: 88.***.**4.224
sanfotugay
sanfotugay (üye)
Ankara / Firma

Hayırlı olsun sevgili bozzini

Güle güle kullan makinanı..

BOL FOTOĞRAFLI GÜNLER DİLİYORUM....

Tarih: 6 Temmuz 2007, 09:38 - İp: 85.***.**3.97