busy
busy (üye)
Konya / Meraklı

Fuji, Canon Ve Sony Önerileriniz...

Merhabalar.

Matbaa baskı ( Katalog, broşür ) işlerimde kullanmak amacı ile DFM satın almayı düşünüyorum.5 MP işimi görür inancındayım. Alacağım makina ile fotografa olan ilgimi de geliştirmeyi düşünüyorum. Manuel ayarlar hakkında bilgim yok amatör bir kullanıcıyım ileriye yatırım olması açısından manuel ayarlar olması benim için önemli. Seçtiğim makinaların otomatik netleme özelliği var. Kodak Z7590 modelinden bu dezavantajı ile vazgeçtim.

Düşündüğüm modeller;

Fujifilm E550

Canon A95

Sony DSC-W5

Fuji E550 forumdan arqaştırdığım ve modeli incelediğim karadı ile 6mp ve RAW desteği var.Video çekimi kart hafızası ile sınırlı. 512 xd Kart birlikte 750 YTL ye alabiliyorum.

Canon A95 Döner LCD ekran ve fotograf kalitesi ile güzel bir makina. CF kart kullanması + özellik. 512 CF kart ile birlikte 730 YTL Videosu ise sınırlı.

Sony 5 mp ve kart hafızası kadar video desteği var. MS 512 kartı ile 750 YTL. Carl Zeiss mercek sistemi ile tavsiye edilen bir model

RAW formatı ve 6MP özelliği ile Fujiye daha yakınım. Önerilerinizi bekliyorum.yardımcı olmanız dileği ile teşekkürler.

#busy' tarafından 03.09.2005 18:17:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Eylül 2005, 18:16 - İp: yok
busy
busy (üye)
Konya / Meraklı

önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Tarih: 4 Eylül 2005, 14:31 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu makinelerin hepsi de amatör (veya ileri amatör diyelim) kameralar, fazla profesyonel sonuçlar beklememelisiniz. Ama ayırdığınız bütçe sınırları dahilinde her üçü de işinizi -bazen sınırlarınızı zorlayacak da olsa- görecektir.

e550 gerçekten de güzel makine. ama RAW formatı olmasını fazlaca bir avantaj gibi de görmeyin. Zira RAW dönüştürücüsünün herhangi bir ayarı yok ve bu haliyle daha kaliteli fotoğraf elde edebileceğiniz anlamına da gelmiyor. Bununla birlikte, manuel ayarları, mükemmel video ve fotoğraf kalitesi, 800 iso (maximum 3 mp çözünürlükte olsa da) ve 12 mp'ye kadar çıkan çözünürlüğüyle bence de içlerinde en iyisi e550.

Tarih: 5 Eylül 2005, 12:32 - İp: yok
godisgreat
godisgreat (üye)
Konya / Amatör

Fujifilm E 550 kaç ytl acaba?

Tarih: 5 Eylül 2005, 13:23 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

teknosa ve ideefixe'de 699 ytl. ama busy dostumuz 512 mb xd picture card dahil 750'ye nerede bulmuş, bilmiyorum... çok iyi bir fiyat.

Tarih: 5 Eylül 2005, 13:55 - İp: yok
busy
busy (üye)
Konya / Meraklı

teknosa dan bakabilirsiniz. oraya kaç defa gittim bilmiyorum her seferinde yeni makinalar koyuyorlar.

Fuji için RAW formatının + bi özellik getirmediğini eniyidijital.com sitesinde de okudum.

Tarih: 5 Eylül 2005, 16:45 - İp: yok
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

kardeş,ati2001 ben,benim makina 3.2 mp Pretec DC-3a30.bende web tasarımı ve katalog-broşür gibi şeylerde olması gereken ürün fotograflarının çekimini yapıyorum...

sonuçlar iyi.normal özelliklerde bir katalog için bu a4 boyutu olabilir.gayet iyi matbaa baskısı sonuçları aldım.müşteriler için yeterli onlarda zaten beğeniyorlar.

sonuç olarak ışık sistemleri çok önemli.

canon a95 senin işini çok fazlasıyla görür.man uel ayarları olduğu için söylüyorum.

saygılar...

Tarih: 8 Eylül 2005, 13:44 - İp: yok
busy
busy (üye)
Konya / Meraklı

Tesekkur ederim ati2001

Canon A520 ye karar verdim.yardımcı olan arkadaşlara da teşekkür ederim. iyi çalışmalar

Tarih: 12 Eylül 2005, 10:15 - İp: yok
  • 1