gizemli_nehir
gizemli_nehir (üye)
Gaziantep / Meraklı

Fikirleriniz Çok Önemli.. !!!!

merhaba arkadaşlar 250-300 lira arası digital bir fotoğraf makinesi almak istiyorum ama karar veremedim pek makine konusunda da bir bilgim yoktur yalnızca forumda okumuş olduğum bilgiler doğrultusunda birşeyler öğrendim,belirtmiş olduğum fiyatlara göre; canon A480,fujifilm j27 gibi modeller var.. görüntü kalitesi önemli, pilli olmasın ve de gece çekimi iyi olsun istiyorum ve en kısa bir zamanda almak istiyorum.gönderdiğiniz her mesaj satın almam konusunda önemli olup şimdiden ilginize teşekkür ederim..

#gizemli_nehir' tarafından 05.05.2010 00:25:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2010, 19:59 - İp: 88.***.**3.154
edizeren
edizeren (üye)
Ankara / Firma

A480 pille çalışan bir makina , J27 de piyasada yok bildiğim kadarıyla , j30 yada j38 e bakın derim ....

Tarih: 30 Nisan 2010, 20:07 - İp: 88.***.**2.177
bydaskan
bydaskan (üye)
Mardin / Stüdyo Fotoğrafçısı

dijital almayın...profesional bir nikon alın ..d 90 veya d100 olabilir ..tabi bunun üst odelleri var ama. size en uygun bu gider diye düşünüyorum ..

Tarih: 1 Mayıs 2010, 16:50 - İp: 88.***.**3.140
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

250 lira bütçem var 2500 lira değil. d90 ne alaka.

Tarih: 1 Mayıs 2010, 17:51 - İp: 78.***.**7.251
musti35
musti35 (üye)
İzmir / Meraklı

Bütçeniz ile alabileceğiniz makinelerde gece çekimlerinde büyük başarı beklemeyin.

Fujifilm A ve J serisi alırsanız gece çekimlerinde ISO değerini çok yukselltiğinden aşırı noise oluşan fotolar elde edersiniz. Kullanan yakkınlarım var. Sizi gece çekimlerinde üzebilir.
(f serisi gece çekiminde başarılıdır. 500 liradan başlar fiyatları)

Nikonların kompaktlarının kötü oldugunu söylüyorlar genellikle. Son durum nasıl bilmiyorum.

Casio , Samsung , Kodak gibi modelleri tavsiye etmiyorum. (Şahsi görüşüm)

Panasoniç hakkında hiç bir fikrim yok.

Sony W serisi kaliteli bir seri. Tercih edilebilir... ( s serisi tavsiye edilmiyor)

Canon Iso değerini 250-400 olarak tutuyor. Elinizi titretmediğiniz sürece gece çekimi ve karanlık ortamlarda tatmin edici fotolar elde edebilirsiniz.Tercih edilebilir..

Bu yorumların sadece gece çekimleri içindir.
Mümkün oldugunca düşükmegepiksel tercih ediniz...

İyi günler...

Tarih: 1 Mayıs 2010, 23:48 - İp: 212.***.**5.214
gizemli_nehir
gizemli_nehir (üye)
Gaziantep / Meraklı

sevgili edizeren;düşüncelerinize katılmakla beraber j38 e yöneldim diyebilirim.. bydaskan;nikon bütçemi aşacak durumda teşekkür ederim... musti35;f serisi beni aşıyor bu durumda bende j38 i düşünmeye başladım o da şuan 400 lira,canon'un A480,A580,A590 modellerini de değerlendirdim fakat pilli olması beni uzaklaştırdı doğrusu.. şuan için j38 i düşünüyorum karar vermek için zamanım da çok kısıtlı aslında.j38 kullanan veya farklı önerileri olan arkadaşlara sesleniyorum yardımcı olur musunuz

Tarih: 2 Mayıs 2010, 00:32 - İp: 88.***.**0.228
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba, kalem pilli makinelere karşı bir ön yaklaşımınız olmasın. Şarjlı kalem piller ihtiyacınızı görecektir, pilinizi şarj edemediğiniz zamanlarda da bakkaldan alacağınız bir çift kalem pille anlık ihtiyacınızı görmesi açısından size kolaylık sağlayacaktır. Tek dezavantajı diğer lityum iyon veya lityum polimer pillere göre daha fazla yer tutması. Eğer amperajı yüksek şarjlı pil alırsanız bunu da uzun süre kullanabilirsiniz. Bu tür modeller daha hesaplı modellerdir.
Bununla birlikte bütçenize uyabilecek öneri olarak Nikon Coolpix'in S serisi S3000 modeline bakabilirsiniz. 300 liranın altında bu modeli bulabilirsiniz. S4000 modeli de bunun 50 ile 100 lira üstünde bulabilirsiniz. ikisinin arasında;
LCD Monitör
S4000: 3.0 inch 460,000-nokta, yansıma önleyici kaplama ile TFT LCD (dokunmatik ekran)
S3000: 2.7 inch, 230,000-nokta, yansıma önleyici kaplama ile TFT LCD
dışında pek bir fark yok. İkisi de Elektronik VR (titreşim önleyici) f=4.9-19.6mm / F3.2-5.9 lensini kullanıyor.
Umarım seçiminize faydam olmuştur.
Saygılar..

Tarih: 4 Mayıs 2010, 18:08 - İp: 58.***.**1.129
gizemli_nehir
gizemli_nehir (üye)
Gaziantep / Meraklı

önerileriniz için çok teşekkürler.. hemen bi nikon u da araştırayım

Tarih: 4 Mayıs 2010, 19:00 - İp: 88.***.**2.230
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

konu ismini değiştirmenizde fayda var.
gerçi 4 gündür kilitlenmemiş ama her an gidebilir.
yardım türü başlıklar yasak,kurallarda da yazıyor, okursanız.

Tarih: 4 Mayıs 2010, 23:49 - İp: 88.***.**7.99
gizemli_nehir
gizemli_nehir (üye)
Gaziantep / Meraklı

dikkat etmemiştim,uyarınızı dikkate alıyor ve değiştiriyorum.

Tarih: 5 Mayıs 2010, 00:26 - İp: 81.***.**2.80
gizemli_nehir
gizemli_nehir (üye)
Gaziantep / Meraklı

veee j 38 aldım bugün,şimdilik iyi gözüküyor ama kullandıkça bakacağız artık.galeriye resim eklemek istedim ama aldığım model donanım kısmına eklenmemiş ve bende ekleyemedim buradan değerli site yöneticilerine sesleniyorum;lütfen benim makinemin modelinide ekler misiniz ?

Tarih: 5 Mayıs 2010, 23:45 - İp: 88.***.**2.62