okarademir
okarademir (üye)
Balıkesir / Amatör

En İyisi Dfm Almamak

kısıtlı bir bütçe ile yola çıktık (200-300 ytl) buradaki tecrübeli arkadaşlarda yardımcı olur dedik ama saolsun 1 kişi cevap verdi. tercih yapamadığım için almamak bana daha cazip gelmeye başladı.

ilk yardım istediğim konum:

Minton Mdc 1506-1850 + Casio?
1 AY SONRA BEBEĞİMİZ OLACAĞI İÇİN DFM ALMAYA KARAR VERDİM. EN FAZLA 300 YTL BÜTÇE AYIRDIM
AŞAĞIDAKİ MODELLERDEN HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ YADA BÜTÇEME UYGUN BAŞKA MAKİNA

MİNTON MDC 1506 VEYA 1850
HP M407
AKİTA DC4380
ORİTE VC5000 Z

şİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

bu arada casio makinalardan bahseden hiç yok onlarda iş yapmıyor mu?

bu arada saol centruion

#okarademir' tarafından 07.04.2005 17:09:31 tarihinde düzenlendi.

#okarademir' tarafından 07.04.2005 17:14:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Nisan 2005, 17:00 - İp: yok
myra
myra (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

kodak da iyi bir seçim olabilir, ayrıca fiyatları da uygun. bu arada naçizane önerim: minton tinton akita makita gibi doğru düzgün kendini ispatlamamış, referansı iyi olmayan markalardan uzak durman

Tarih: 7 Nisan 2005, 18:04 - İp: yok
breeze
breeze (üye)
İstanbul / Meraklı

alacağınız makinede ne tip özellikler arıyosunuz?bunları belirtirseniz daha yardımcı olunabilir...

Tarih: 7 Nisan 2005, 18:14 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili myra ,
Hadi bana minton ile ilgili bildiğin tüm bilgileri aktar bakalım.

Tarih: 7 Nisan 2005, 22:26 - İp: yok
halil75
halil75 (üye)
İstanbul / Meraklı

minton tüm ürünlerini fason yaptıran bi firma demir ithalat türkiyeye getiriyor bizim eminönünde ve her yere yayıyo üçüne beşine bakmadan .belkide dünyanın en kötü aleti çin malı ve hiç bir özelliği yok makinanın .her gün fiyatı düşüyo çünkü amaç satabildiğin kadar cok satmak baska hiç bişey değil sinbo marka adi çin mallarını türkiyeyey sokan ithalatçı..........7 milyona mikser 10 milyona sac kesme makiansı satıyo ne bulsa yaptırıp çinden getiriyorlar ben bizzat biliyorum.

Tarih: 7 Nisan 2005, 23:28 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Sayın okarademir,
Nick adlı arkadaşın Canon A85 aldım adlı konusuna aşağıdaki cevabı yazmıştım. Belki yardımcı olur ve sadece kararsız siz değilsiniz.

"Öncelikle hayırlı olsun. En iyisini yapmışsın. Benim de 6-7 aylık, ilk başlarda öylesine bir araştırma şeklinde olan ve daha sonra iş ciddiye binince ızdırap vermeye başlayan kararsızlık dönemim oldu. Sonra 15 Şubat 2005'te senin gibi bir Canon A85 aldım ve bu ızdıraba son verdim. İlk başlarda Samsung 370 ve 430 ile başladım sonra Nikon 3200'de karar kıldım, tam alıyordum forumları derinliğine araştırmak kafamı karıştırdı ve vazgeçtim. Nikon 4200 alayım dedim pahalı geldi. Sonra tavsiyeler üzerine Canon A85 aldım. Bir de tam manuel ayarlar beni cezbetti. Daha sonra sınırsız video çekimi olmaması beni üzdü ve A85'i satıp Nikon 4200 alayım dedim. O da ne . Nikon tam manuel değilmiş. Meğer aydinlarfoto.com sitesi özellikleri yanlış yazmış. DFM'lerin özellikleri için dpreview.com benim için aydınlatıcı oldu. Daha sonra baktım anı amaçlı video çekimlerim öyle 40-50 dakika gibi uzun sürmüyor, zaten de gereği olmuyor. Çekerim üçer dakika , birleştiririm bilgisayarımda diye düşündüm ve A85'i satmaktan vazgeçtim. İyi de yapmışım. Markaya para vermeyin diyenler oluyor ama markalar da kolay iyi marka olmuyor. Şimdi DFM alacak olsam acaba A520 alır mıydım diye düşünmüyor değilim. Ama A85 verdiğiniz paraya değen bir makine. Tercihiniz gerçekten isabetli olmuş. Yeniden hayırlı olsun."

Tarih: 8 Nisan 2005, 07:44 - İp: yok
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Sevgili okarademir;

Centurion'a teşekkürü bende her zaman borç biliyorum, ne zaman yazsam, ne sorsam, kısacası ne saçmalasam yanıtsız bırakmadı... Yine sor yine cevaplayayım, yardım etmenin sınırı olmaz şeklinde bir de beni yüreklendir di sağolsun...

Siz makro çekim istemiyorsunuz anladığım kadarı ile, bebeğinizin resmini çekeceksiniz(Bu arada Yüce Yaradandan bebeğinizin sağlıklı olarak dünyaya gelmesini dilerim...). Onun için hangi DFM yi alsanız işinizi görür, ama manuel özellikleri olan bir makine alırsanız ve fotoğrafçılığa merakanız varsa bu makine ile uzun süre çalışabilirsiniz.

Ben bu konuda yorum yapabilecek en son kişiyim bu forum sayfalarında, daha 3 gün önce bir A 85 aldım. Ama 2 günüdür yaptığım enstantane ve diyafram öncelikli çekimler ile manuel makine almakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım( bu arada 15 gün önce manuel ayar ne demek bilmiyordum ve bu sayfalardan öğrendim )

karar sizin ama bütçenizi fazla zorlamamanızı öneririm çünki birde yetersiz gelen flash bellek yüzünden kart alacak ve şarjlı pil alacaksınız ki onlarda en iyimser tahmin kapasitelerini göre değişmekle birlikte 40-50 ytl tutarlar...

Tarih: 9 Nisan 2005, 22:42 - İp: yok
  • 1