avsarv
avsarv (üye)
İstanbul / Amatör

En İyi Video Kalitesi Hangisi ???

Merhaba arkadaşlar,Ben Canon A610 kullanırken Video çekiminden gerçekten çok memnundum.Görüntü kalitesi ve çekim esnasında zoom yapabilme özellikleri gerçekten çok iyi.Önümüzdeki ay kompakt modelden SLR benzeri bir modele transfer olacağım.Büyük olasılıkla Fuji 6500 alacağım.
Ama Fuji 6500'in Video kalitesi konusunda tereddütlerim var.Çekim anında zoom yapabiliyormu?
Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.
Eğer video kalitesi Canon gibi değilse sadece bu yüzden Canon s3 alabilirim.

Aslında bu seferde 28mm geniş açı seçeneğim ortadan kalkacak ama...

Tarih: 16 Haziran 2007, 11:39 - İp: 85.***.**7.46
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

video çekiminde hemen hemen tüm makinalar aynı.
6500fd çekim esnasında zoom yapıyor.
çünkü ellle zoom yapılıyor.
bunların hepside 640*480 30fps çekiyor.
G7 bunların yanında 1024*768 15 fps çekimi var.
video çekiminde görüntü kalitesinde çok az fark var. insan gözü bile zor algılıyor.

Tarih: 16 Haziran 2007, 11:59 - İp: 88.***.**4.228
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

15 günlük s6500 fd kullanıcısıyım. Kimse malım kötü demez,fakat inanın 6500fd gece ve gündüz ,mini DV video kameraları aratmıyacak kalitede video çekiyor. 11x Optic zoomu da video çekerken kullanabiliyorsunuz. Kayıtta hiç bir atlama ve titreme de yok. Çok memnun kalırsın.
Fotoğrafları da zaten çok iyi. Çünki 1/1,7 sensör ve 6MP uyumu çok başarılı, bu da fotolarda daha canlı ve keskin renkler oluşmasını sağlıyor.En büyük artısı da hem video hem de fotolarda 28 mm olan geniş açı objektifi. Yanii daha geniş bir alanı her açıdan çekebiliyorsunuz....
Çok araştırsım, video benim için de önemli olduğu için şimdilik DSLR sistemini erteleyip Dslr-like olan Fuji s6500fd (Özellikle,9600 den bence foto kalitesi daha keskin)
yi aldım ve çok memnunum....

Tarih: 16 Haziran 2007, 15:35 - İp: 88.***.**7.10
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sıkıştırılmamış formatlarda çeken makinalar çok büyük ihtmalle daha iyi video kalitesi vereceklerdir (CanonS2 gibi )

Ama siz siz olun videoyu sallamayın,fotoğraf kalitesine ve makinanızın teknik yapabilirliklerine prim verin.

Tarih: 18 Haziran 2007, 21:13 - İp: 81.***.**9.197
  • 1