bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

En İyi Makina Hangisi :)

arkadaşlar forumda genelde en iyi canon nikon tartışması yapılıyor bunu hep beraber test etmeye ne dersiniz ilgilenen arkadaşlar bir 20 ytl resmi çekip bi siteye koyalım ben denemelerimden dolayı sigma sd9 um olarak hem nikon D100 hem canon D10 dan daha iyi oldugunu idda ediyorum. İlgilenen arkadaşlar sıvayın koları bi fotograf çekmek ne kadar zaman alırkı herkez best modda çekip jpeg olarak sıkıştırıp ( eni 1500 pixel boyuda ona oranla ) koyalım siteye neden 20 ytl çünki detay çok ve herkezde var olan bişey farklı şeyler karşılaştırılmaz aynı olsunki karşılaştıralım dimi. bakalım kimler makinasına güveniyor en ii nikon hiçbişeye degişmem diyen arkadaşlar bekliyorum msjlarınızı

Tarih: 16 Şubat 2005, 11:26 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

iyi de oyle yapinca fotograf makinasini degil, kullandiginiz objektifi test etmis olursunuz.

Tarih: 16 Şubat 2005, 14:39 - İp: yok
bresson
bresson (üye)

bi açıdan dogru sölüyosun bu işte objektifinde önemi var zaten ama objektifle body bir bütündür D100 alan biri iyi objektifinede para ayırmıştır bunlar profosyonel makina artı objektif ne kadar iyi olursa olsun ccd eger ii degilse sonuç hüsran olur . ben fotografla ugraşan bu işi bilen birinin gidip iyi makina kötü objektif alacagını sanmıyorum . o yüzden test edelim dedim

Tarih: 16 Şubat 2005, 19:15 - İp: yok
halil75
halil75 (üye)
İstanbul / Meraklı

panasonic son noktayı koymuştu en son zannedersem .canon-nikon yaygın markalar oldugu ve türk insanı da ön yargılı oldugu için insanların cogunun bir seyden haberi yok leika lens olan bir alet nasıl gözardı ediliyo anlayamıyorum.( çünkü adam leika ne daha onu bilmiyo garibim)oda gidiyo bir dükkana onada bi güzel 1 milyara canon s1 ıs kitliyolar o da 3 ay sonra aglamaya başlıyo cok pahalı olmamak kaydıyla en iyi makina su anda fz 20 panasonic bi makinadan beklenenn her sey mevcut resim için konuşuyorum... forumda okumuştum 48 zoom yapınca bile hala net resimler cekiliyo hele kagıtta muhteşem nikonun 2,5 milyarlık makinasından daha iyi resim çekiyo 12 optik zoom var leika lens var hala birileri birseyleri kıyaslıyo bana komik geliyo sadece..
unutmayalım burası türkiye herkes birbirini aldatmaya çalışıyor.KALDI Kİ İŞ SATIŞA GELİNCE KİME GİDERSEN ELİNDE NE VARSA YADA KAR MARJI HANGİSİNDE YÜKSEKSE O MALI SANA SATAR..YURTDIŞINDA FİYATLAR MİN.YARI YARIYA HATTA DAHA FAZLA KREDİ KARTI ÇILGINLIĞI OLDUGU İÇİN HERKESE BİŞEYLER SATIYOLAR HEMDE NE PARALARA AYRICA SENİN TEKLİFİNE GELİNCE KATEGORİ BELİRTMEN LAZIM 500 LÜK Bİ MAKİNA İLE 3500 MİLYARLIK MAKİNA AYNI RESMİ ÇEKMEZ Bİ FİYAT ARALIĞI BELİRT İSTERSEN EK OLARAK...

Tarih: 16 Şubat 2005, 20:38 - İp: yok
bresson
bresson (üye)

halil arkadaşım makinaları fiyat aralığıyla degil slr orta format büyük format veya megapixel olarak ayırmak lasım onun yerine herkez neyle çektiyse onu bi köşesine yazsın hepsini karşılaştırmış olalım bol fotograflı günler

Tarih: 16 Şubat 2005, 20:48 - İp: yok
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

genç arkadaşlar nerede 20 ytl fotoğraflarınız(resim değil ) merakla bekliyorum çok hoşuma gitti belli olmaz beğenmediğiniz Kodak 6440 ile bende yollayabilirim .

Tarih: 19 Şubat 2005, 14:11 - İp: yok
fuseki
fuseki (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

objektifler bu üç makinanın kıyaslanmasında temel belirleyicidir. 2,8 diyafram aralığı olan bir objektifi canon d1(4 mp) takılırsa ve çekim yapılırsa senin kıyaslamaya kalktığın bütün makinalardan daha kaliteli sonuç alınır. nikon ve canon kıyaslanamaz kendine has özellikleri olan makinalar. kullanıcıya göre iyi yada kötü denilebilir. fotoğraf kalitesine gelince. nikon'un SLR makinalarda kullandığı pozometrelerin çok kaliteli olduğu söylenir. Ancak DSLR konusunda canon'un açık bir üstünlüğü söz konusu.

Tarih: 20 Şubat 2005, 10:20 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ben iki ayrı objektifle çeksem iki ayrısonuç olur, hangisi kabul olcak peki ?

Tarih: 20 Şubat 2005, 10:33 - İp: yok
  • 1