zekioral
zekioral (üye)
Bursa / Amatör

En İyi Kompakt Makina Tavsiyesi 2010

Kompakt dijital fotoğraf makinası almak istiyorum.
Fotoğraf kalitesi ve keskinliği tabiiki ilk önceliğim.
1-Geniş açı olmalı (28 mm gibi)
2-Makrosu 1-3 cm arası olan
3-Ekranı en az 2.7 inç (3 inç olsa daha iyi)
4-Optik zoom 6x den fazla( tercihen 10x ne kadar fazla olursa iyi)
5-titreşim engelleme
6-Yüz tanıma
7-Flash dolum süresi kısa olan
8-Otomatik sahne tanıma olsa iyi olur

SLR like değil küçük kompakt bir makina istiyorum.
Marka olarak Canon, Fuji, Sony, Nikon, Kodak olabilir.

bu özelliklere sahip bir kompakt makina var mı? Tavsiyesi olan lütfen bildirsin.

Fujifilm f70exr demeyin bütün özeelikler var foto kalitesini beğenmedim.
Canon a720 almıştım herşey iyi ama flash doldurma süresi çok uzundu.
Kodak larda makro mesafesi biraz büyük, kalite olarak da eski kodaklar kadar iyi makine pek yok gibi.

Tarih: 9 Mayıs 2010, 13:45 - İp: 95.***.**4.31
kenanatmaca
kenanatmaca (üye)
Samsun / Amatör

Sony DSC-HX1 tavsiye ederim. Aşağıdaki linlkerden örnek çekimlere bakabilrsiniz. Ayrca video çekim kalitesi de çok iyidir. HD çekim.

http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/sony/dsc-hx1/sample-photos-42.html

Tarih: 9 Mayıs 2010, 14:24 - İp: 88.***.**0.113
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

Canon POWERSHOT SX 210 IS alın derim 14x optik zoom 0 cm macro yanlış duymadınız 0 cm ekran 3.0 inch HD video çekimi ince ve zarifi bir cihaz 28 mm geniş açısıda var otomatik sahne tanıma moduda var ayrıca mimari çekim ve balık gözü çekim modlarıda bulunmaktadır ....

Tarih: 10 Mayıs 2010, 14:41 - İp: 88.***.**4.42
sayman
sayman (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Fujifilm HS10 şu anda benim idealim.

Tarih: 10 Mayıs 2010, 17:39 - İp: 88.***.**0.231
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Belirtilen Canon SX210IS modeli Çin'de 450 Türk Lirasına satılıyor. Diğer ülkelerden alacakların bilgisine sunarım.. Saygılarımla..

Tarih: 10 Mayıs 2010, 17:43 - İp: 58.***.**1.129
kalbens34
kalbens34 (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Mayıs 2010, 10:56 - İp: 88.***.**2.78
sinnux
sinnux (üye)
Bursa / Meraklı

Hemen kendine göre yorumlama kalbens adam bilgi vermiş. İyilikten anla. Belki aramızdan birinin tanıdığının veya kendisinin Çin'de işi çıkacak. Ayrıca ucuzluğundan Amerika'dan getirtenler de az değil.

Canon Powershot SX210IS'ye baktım da acaba ben de mi onu alsam diye düşündüm. Kullananların kalitesi hakkındaki yorumları nedir? Manuel ayarlamaya izin veriyor mu?

#sinnux' tarafından 16.05.2010 18:42:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2010, 23:32 - İp: 78.***.**3.32
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

Program çekimi
Enstantane modu
Diyafram Çekim Modu
ve Manuel Çekim Modları bulunuyo

Tarih: 16 Mayıs 2010, 11:30 - İp: 88.***.**3.137
cenkoray
cenkoray (üye)
İzmir / Amatör

Merhaaba arkadaşalar, Canon POWERSHOT SX 210 IS modeli ile HD video çekim yaparken, zoom yapılabilyor mu? yani 14x optik zoom video çekim esnasındada kullanılabilir mi?

Tarih: 16 Mayıs 2010, 17:25 - İp: 213.***.**6.226
elements5
elements5 (üye)
İstanbul / Amatör

çok önemli bi ayrıntıyı unutmuşsun , oda NOİSE

Panasonic lumix e de bakmanı öneririm FS30 olabilir

yada tz serisi

#elements5' tarafından 20.05.2010 01:05:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Mayıs 2010, 00:41 - İp: 217.***.**0.142
kelleci111
kelleci111 (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon P100 süper. Fotoğraf kalitesi çok başarılı. Full HD video ve hatta çok güzel bir özellik High speed camera özelliği var. High speed camera özelliğiyle çok eğlendim ve ilginç sonuçlar aldım. Kesin incelemeye değer.

Tarih: 19 Mayıs 2010, 10:45 - İp: 78.***.**6.75