mco
mco (üye)
İstanbul / Meraklı

Dfm Seçimi

Selamlar,

Hangi fotoğraf makinasını seçeceğime karar vermenin bu kadar zor olduğunu tahmin edemezdim açıkçası. Bu nedenle bana yardım etmenizi rica ediyorum.

Öncelikle ihtiyaçlarımı belirteyim. Alacağım makinayı büyük ölçüde tatiller ve özel günlerde kullanacağım . Bir de çocuğumun resimlerini çekip beğendiklerimi büyütmek istiyorum. Manuel ayarların makinede bulunması hoşuma gider ama daha çok ihtiyacım olan minimum ayarlamayla maksimum kalitede fotoğraf çeken bir makina. Bir de kolay taşınabilmesi için küçük bir şey düşünüyorum.

Yaptığım araştırmalar sonunda Sony W1 ve Nikon Coolpix 5200ün bana uygun olabileceğini düşündüm. Kafam çok karıştı ama şu anda W1 almaya daha yakın duruyorum. Bütçem 700-750 YTL.

Bu makinaları kullananların yorumlarını ayrıca üstatların görüş ve önerilerini yazmalarını rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 17 Ocak 2005, 13:24 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Nikon 5200 güzel bir seçim olabilir... Canon A85'de düşünebilirsin...Ben de hala düşünüyorum...

Tarih: 17 Ocak 2005, 14:44 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili MCO,
Benim önerim samsung uca3 veya sanyo vpc-c1 her iki cihazında özelliği mpeg4 video çekimi yapabilmeleri yani video kamera olarakda kullanabilir 1 saatin üzerinde çekim yapabilirsin.
Ayrıca madem acemisin öyleyse bu sitede de yazılar yazan sevgili jugglerin sitesini ziyaret ederek makineler hakkında bir önbilgi edinmeni tavsiye ederim www.melihozbek.com

Tarih: 17 Ocak 2005, 15:16 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Murat Bey kusura bakmayın ama UCA-3'ün çektiği fotoğraflar çok kirli geldi bana...(PBASE.COM'DA) Tamam adamlar çekmeyi becerememiş olabilir ama diğer markalarla ne bileyim bir Nikon 3200'le bayağı bir kalite farkı var... Ayrıca web sitesi için geçmiş olsun diyorum.. Failler en kısa sürede yakalanır inşallah....

Tarih: 17 Ocak 2005, 16:10 - İp: yok
mco
mco (üye)
İstanbul / Meraklı

Selamlar Murat Bey,

Melih Bey'in sitesine göz attım oradaki tavsiyeleri de dikkate alacağım. Gerçekten çok iyi hazırlanmış bir bilgilendirme yazısı. Önerdiğiniz makinalara detaylı bakamadım ama bu markaları önerme nedeniniz eğer MPEG çekim de yapmaları ise buna ihtiyacım yok. Sony DCR-TRV 40 model bir mini DV kameram var ve benim için son derece yeterli. Başka önerilerinizi ve benim kafamdaki (Sony W1 ve Nikon 5200) modeller hakkındaki düşüncelerinizi de öğrenmek isterim. Web sitenizin normale döndüğünü gördüm , geçmiş olsun
İlginize teşekkürler.

Tarih: 17 Ocak 2005, 16:34 - İp: yok
mco
mco (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba Othomane,

Eğer Nikon Coolpix 5200 almayı düşünüyorsan ben en uygun fiyatı Sirkeci'deki Faruk Fotoğrafcılıktan aldım. 450.-USD KDV dahil. Internet siteleri de www.sifem.com İmkanın varsa Sirkeci'ye gitmeni öneririm.

Canon Powershot A80-A85-A95 güzel makinalar ama ihtiyacımdan fazlasını barındırıyorlar ve bu da fiyatlarını etkiliyor.

Tarih: 17 Ocak 2005, 17:00 - İp: yok
apezana
apezana (üye)
Ankara / Amatör

Selam MCO öncelikle Canon ve Nikondan Şaşma derim... ikisi arasındaki modellerde karar kılmak da oldukça güç. Ama bütçene uygun olacak makina Canon A85 A80 veya A95 olabilir derim

Tarih: 17 Ocak 2005, 23:58 - İp: yok
tilbahar
tilbahar (üye)
İstanbul / Amatör

ben a85 aldım gecen hafta aynı gun kuzenımde w1 aldı ve kesinlikle tavsiyem canondur , tartusmasız 1 numara

Tarih: 18 Ocak 2005, 02:16 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Teşekkürler MCO, bu site iyi bir alternatif olabilir... Pazarlık yapamamak dışında...

Tarih: 18 Ocak 2005, 08:20 - İp: yok
  • 1