webmouse
webmouse (üye)
Eskişehir / Amatör

Dfm Alacağım Kararsız Ve Bilgisizim

merhaba arkadaşlar.
ben bu fotoğrafcılık konusuna birazcık meraklıyımda.hatta bi fotograf makinesi alıp amatör fotoğraflar çekmek istiyorum.Fakat bu konuda hiç bir bilgim yok.İlk olarak sizlere nasıl bir makine almam gerektigi konusunu danışmak istiyorum.750 ytl civarı bir makine arıyorum.forumda ve bir kaç yerde okudugum yazılar beni finepix s5600 e yönlendirdi ama genede bilgisizliğimin mağduru olmak istemiyorum.Birde bu makineyi aldıktan sonra başka neler almam gerekiyor bunuda öğrenebilirmiyim acaba.şimdiden hepinize teşekkür ederim...

Tarih: 4 Nisan 2006, 23:43 - İp: yok
ardegon
ardegon (üye)
Ankara / Meraklı

merhaba bu sıteden yardım gorecegıme emındım anlayan arkadaslar sagolsun hepsı yardımcı oldu ve benı canona yonlendırdıler once A610 modelını tavsıye ettıler ve bende bu makınayı tatılde ankaradan alacaktım ama 2 dukkana gırdım ve sonunda s1 modleını aldım ben bu ıse yenı baslayan bırıyım amaclarım belli ve kararımda su anda cok memnunum baskılarımı aldım bu işi öğrenmeye calısıyorum gercekten harıka 10x optık zoomu gercekten cok hoş 1 gb card aldım video cekımlerı beklentılerımın otesınde cıktı buda bence bır artısı dedıgım gıbı pek anlayan bırı deılım ama ben bir bak derim

Tarih: 5 Nisan 2006, 01:59 - İp: 88.***.**4.143
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Ben A610 tavsiye ederim kensinlikle.

Ama yüksek zoom istiyorsanız o bütçeyle Panasonic lumix FZ5 ve fujifilm finepix s5600 çok iyi makineler.

Makineyi, aldıktan sonra mutlaka almanız gerekenler çok kaliteli bir çanta, SD kart(fuji alırsan XD kart) ve tripod. Çantayı 10-30 ytl arasında bulabilirsin, sd kartların 512 mb olanları 50 ytl civarı(5MP de normal sıkıştırmayla 700 civarı foto alır), tripod ise pek çok çeşit ve fiyatta mevcut ama ucuz bir tripoduda 50 ytl civarı alabilirisn.

#Parody' tarafyndan 05.04.2006 07:08:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Nisan 2006, 07:08 - İp: 81.***.**4.220
webmouse
webmouse (üye)
Eskişehir / Amatör

arkadaşlar sağolun bir fotoğraf makinesi aldım.finepix s5600
artık bende aranızdayım.ama bir turlu bu icadın focus olayını cozemedim.

Tarih: 5 Nisan 2006, 22:17 - İp: 85.***.**9.38
ogzhny
ogzhny (üye)
Van / Amatör

ARTILAR

- Oldukça makul fiyatı
- Basit kullanım esaslı gövde yapılanması, 13 çekim moduna haiz mod butonu gibi
- 4 milyon piksel çözünürlüğü Digic işletim sistemi ile temiz elde edişi
- Orientation sensörü
- Optik vizör destekli 1.8 inç renkli LCD ekranı
- 35-140 mm 4x Canon optik zumu
- F2.6-5.5 diyafram ve 15 – 1/2000 çekim hızı
- Basit model olmasına rağmen kart ve pil kapaklarının sağlıklı yapısallığı
- Oldukça başarılı beyaz ayar seçenekleri
- A, P, Tv, Av, M gibi tam otomatik yada manüel çekim fırsatları
- Başarılı renk efektleri
- 9 nokta AiAF ve AF asist ışığı
- 5 cm’e kadar makro kabiliyeti ve 45 cm - sonsuz odaklama kabiliyeti
- MF ve Fokus kilidi
- Sesli video çekimi
- Harici flaş, objektifler ve sualtı kılıfı gibi opsiyonel aksesuarları
- 2 AA pil ile kullanımı
- SD/MMC hafıza kart kullanımı
- Histogram ile izleme
- My camera uygulaması
- Direkt baskı uygulaması
- Yazılımı ile bilgisayar kontrollü çekim fırsatı
- 2-10 saniye ya da Custom self-timer
- +/-2EV 1/3EV adımlı pozlama ve “Evaluative, Center-weighted average, Spot” ışık ölçümü
- Portrait, Landscape, Night scene, Fast shutter, Slow shutter, Special Scene (Foliage, Snow, Beach, Fireworks, Underwater, Indoor, Kids & Pets, Night Snapshot) çekim ve kolaylığı
- Stitch assist çekim ve uygulaması
- Flash Output uygulaması
- Video edit uygulamaları
- 60 saniye fotoğrafa ses kaydı
- Kompozit A/V çıkışı

EKSİLER

- Genel mod ve izleme/çekim butonlarının sert çalışması
- Video çekimin 30 saniye veya 3 dakika ile sınırlı oluşu
- Kimi çekimlerde odaklama esnasında proses yavaşlığı
- Flaş şarj süresinin yavaşlığı
- Kimi çekimlerde nispi kirlenmeler
- 23 derece altında hava şartlarında nispeten hızlı pil tüketimi
- Satın alındığında pil ve şarj cihazı almak zorunda kalışınız
- Objektiften kaynaklanan distorsiyon

Tarih: 6 Nisan 2006, 00:20 - İp: 85.***.**8.177
eagle83
eagle83 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu işin içinden olanlar bilir a95'in A610'dan tek farkı 4x yerine 3x optik zoom olmasıdır.Bu makinelerin şekilleri bile aynıdır. Bu tamamen canonun sadece ismini değiştirip yeni ürün çıkarma stratejisidir."CANON A610" almak istiyen varsa bu makineyi kaçırmasın derim!!!. Bu sitede yaklaşık 3 ay dolaştıktan sonra karar verip aldığım bir dijital A95.

Makine 3 aylıktır. Değiştirilme sebebi DSLR alma isteği. Makina çok temizdir. Hatta şunu da eklemek isterim, lensi ve lcd si özel lens temizleme kalemleri haricinde hiçbir aparatla silinmemiştir. Yine bilenler bilir kamera lensini selpak veya benzeri şeylerle silmek lenste gözle görülemeyecek ve tamiri mümkün olmayan çizik oluşumuna sebeb olur. Bu da resim kalitesine önemli ölçüde etki eder.

Sonuç olarak 3x optik zoomlu A610 almak isteyenlerin bu çok iyi kullanılmış A95İ kaçırmamalarını öneririm!!!
(dijitalin kutusu ve her türlü aparatı içindedir)

irtibat geçmek isteyenler:
cep:05353361863
email:[email protected]

(makinenin bu fiyata satılabilmesinin sebebi türkiyedeki uçuk fiyatlarla değil ABD den cazip fiyatlarla alınmış olmasıdır)

290$

arkadaşım ban tabiki A610 (A95) i öneririm. compack makinelerin en kalitelisi diyebilirim.bunun üstü modeller DSLR lerdir.Bunlar da fiyat ve kullanım olarak senin işini görmez. DSLR i hakkıyla kullanıp net fotolar elde etmek en az 3 yıllık fotoğrafçılık gerektirir...

Tarih: 6 Nisan 2006, 12:26 - İp: 88.***.**8.168
  • 1