sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

D70 Vs. D100 Tavsiyeleriniz..

herkese merhaba! sizden d70 ile d100'ü yorumlamanızı istiyorum. gerçekten arada kaldım aradaki fiyat farkını tamamen gözden çıkartarak sadece çekimlerle ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum..

Tarih: 7 Ekim 2004, 01:21 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

aralarında önemli bir fark yok d100 o kadar para verceğine d70al diyor herkes.(bi arada mailine baksana)

Tarih: 25 Ekim 2004, 18:09 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili saygınm,
Sen ne iş yapıyorsun makineyi nerde kullanacaksın?bu bilgileri verirsen belki başka fikirler üretebiliriz...Bu makinelere paralel Sigma SD araştırabilirsin veya Leica Digilux 2 'ye bir bak (ben kullanıyorum ve harika bir makine)

Tarih: 26 Ekim 2004, 00:43 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

ben stüdyo ortamında çekim yapmayacağım. en fazla evimde kendi çalışmalarım olur o da az.. daha çok dışarıda çekim yapacağım. doğa ve portre çekeceğim daha çok.. ve bende de uzakları yakınlaştırma isteği var. tabi ki objektifle olacak bir şey bu. tavsiyelerinizi bekliyorum. bu arada murat bey mailımda bir şey göremedim, mail attıysanız tekrarını rica edebilirmiyim

Tarih: 26 Ekim 2004, 02:52 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar sayginm..

bu adreste iki makinenin yan yana ozelliklerini karsilastirabilirsin..

benim ilk gozume carpan D100 2 sene oncenin bir modeli.. 2 seneden bu yana teknoloji cok gelisti..

kameralar hemen hemen ayni ozelliklere sahip..

ama d70'nin max. shutter speed 1/8000 saniye iken d100'de 1/4000... (bu aslinda o kadar da onemli bir ozellik farkliligi degil)

ha... d70'de arka arkaya 12 tane jpeg cekebilirsin d100'de ise 6 tane sadece..

o altlarina takilan extra pillerden isteyeceksen sonradan; d70'nin oyle aliskanliklari yok.. (ben kesinlikle istiyorum mesela...)

bunun disinda d70'nin LCD ekrani daha kaliteli.. he ayrica usb 2.0.. yani bilgisayarina 40 kat daha hizli indirirsin fotograflari..

hmmm.. ayrica d70 daha ucuz..)

ben yerinde olsam kesinlikle ama kesinlikle D70 alirdim..

Not: ben de almayi dusunmuyor degilim aslinda..)

Tarih: 26 Ekim 2004, 22:17 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler. beni zorlayan şey aslında hangi makineyi almak istedğimi bilmem ve hala o kadar param olmaması ama OLACAK........

Tarih: 27 Ekim 2004, 03:02 - İp: yok
nickmickyo
nickmickyo (üye)
Adana / Amatör

Vallahi bende iki arada bir derede kaldım, ama nikonun amerika sitesinde D70 outfit diye bastıra bastıra yazmışlar, örnek fotoğraflarda hep outdoor, yada plaj resmi. Hani diyorum Türkiye gibi bol güneşli ve manzaralı cennet ülkemizde bol bol doğa, manzara, çiçek,börtü böcek ve hatta fırtına sonrası gökyüzü, fotğrafları çekmek isteyen bendeniz için, D70 ile D100 arası fark nedir? Amatörün de amatörü olarak teşekkürü bir borç bilir, amatör fotoğrafçılığa olan ilk adımlarımı atabilmek için heyecanla beklemekteyim

Tarih: 27 Ekim 2004, 12:57 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

)

selamlar..

ben de amatorum ve kamera alma sevdasi icerisindeyim..

benim kafamda nikon d70 ile canon 20D var.. almisken iyisini alayim diyorum.. birinci tercihim 20D, ama, eger ki d70 alirsam extradan bir lens daha alirim diye dusunuyorum..

sonra bir de Nikon 8800 ve canon G6 var.. DSLR degiller fakat arastirmalarima gore bugunun en iyi kameralardan.. 8800'deki uzun zoom beni benden aliyor ; teleskop gibi.. G6'in cektigi fotograflara baktikca "ah ah.." cekiyorum icimden.. ama 4X zoom'lu.. diger yandan 8800'den daha ucuz..

8800'in fiyati neredeyse D70.. tabii ki almisken DSLR diyecegim, ama gel gor ki VR'li bir de zoom alsam hani (35-350) fiyat bana 8800'in iki uc misline patlayacak.

bosver dedigin anda icinden.. DSLR olsun, yavas yavas alirim.. sonrasinda problem hangi lensleri alacaginda.. en buyuk problem bu zaten.. hangi lensleri alacagim?

ben ingilterede yasiyorum.. bizim burada gunes munes yok.. hava her zaman kapali.. berbat anlayacaginiz.. turkiye gibi olsaydi hava; acik ve gunesli her zaman; hic dusunmez 8800 alirdim.. DSLR rotasi cok pahaliya cikacak bir yol..

tabii 8800 DSLR gibi olmayacak, DSLR'in verecegi his bambaska, ama kim takar.. sonucta fotografi kendimi memnun etmek icin alacagim, satmak icin degil..

8800 gibi makinelerde her turlu manual ozellikler bulunuyor.. bu degil mi istedigimiz? ha keske 15-350 olsaydi zoom'u..) ama degil iste, elden ne gelir.. oyle olmasini istiyorsan DSLR..

...

ben de ne istedigimi biliyorum.. beni hangi kameranin mutlu edecegini cok iyi biliyorum.. ama gel gor ki o kadar cok para harcamam icin kacirmis olmam gerek..)))))

#dadanagast' tarafından 27.10.2004 14:53:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2004, 14:55 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

bu kadar para işin içinde olunca ve öğrenci olunca çok kafa karışıyor. kafam yine karıştı offfffff...... her türlü düşünce için sağolun...

Tarih: 27 Ekim 2004, 23:05 - İp: yok
  • 1