erarabaci
erarabaci (üye)
Sakarya / Amatör

Casio Z110

herkeze merhabalar forumu uzun süredir takip ediyorum ben casio z110 almak istiyorum fiyat avantajı ve kolay kullanım özellikleri beni cezbetti.Ben çoğunlukla ev içerisinde ve aile içi fotoğraflar çekeceğim,amatör yani.bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.bağsettiğim marka ve modelde ısrarcı değilim önerilerinizide bekliyorum.fiyat dedim max.600 ytl 'ye kadar çıkabilirim.şimdiden çok teşekkürler.

Tarih: 19 Şubat 2006, 11:05 - İp: yok
omerk
omerk (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Z110 fiyat-performans olarak güzel bir makina, tavsiye ederim. Hızlı sistemde fiyatı 352 YTL

Tarih: 19 Şubat 2006, 11:12 - İp: 85.***.**0.42
alikilic
alikilic (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Omerk'nınyorumuna aynen katılıyorum..

Tarih: 19 Şubat 2006, 11:39 - İp: 85.***.**4.28
n1ghtmare6
n1ghtmare6 (üye)
Aydın / Amatör

bu makinada manuel çekim özeliiği mevcut değil. bu işi yarı profesyonel olarak yapmak isterim dersen 600 ytl gibi bir bütçede varsa canon A610 - yada daha düşük olarak canon A520 veya nikon 5600 olabilir. bu makinaları bi incele derim...

Tarih: 19 Şubat 2006, 23:00 - İp: 85.***.**6.129
erarabaci
erarabaci (üye)
Sakarya / Amatör

cevaplarınız için teşekkürler.n1ghtmare6 söylediğin makinalara bakmıştım onlardan vaz geçerek bu makinaya geldim zannedersem yanlış biliyorsun casio'nun tüm manuel özellikleri var.sözünü ettiğin makinelerden vaz geçmemin sebebi ebatları.casio gerçekten onların yanında kibar duruyor.birde bağsettiğim gibi ben çoğunlukla ev içerisinde foto çekeceğim.benim en çok arada kaldığım bütçeyi biraz zorlayınca panasonic fx8 bu makineyi çook iyi diyorlar.
herkeze tekrar cevapları için teşekkürler.

Tarih: 20 Şubat 2006, 04:59 - İp: 212.***.**3.242
booyaka
booyaka (üye)
İstanbul / Amatör

casio z110 alacağım.ama kamera sadece vga ve 6mp çekiyor. ben ise 2mp lik görüntü çekmek istiyorum. acaba 6mp de resim çeksem sonra bunu programla örneğin acd see ile 2mp lik boyutlara küçültsem orjinal 2mp olarak çekilmiş resimle aynı kalitede olur mu yoksa görüntü kalitesi düşer mi ? mesela ben 6mp lik bir fotografı acd see ile incelerken "fit size" (uygun boyut) özelliği açıksa onu ekrana sığdıracak özellikte gösteriyor. aynı internet exlorer de büyük bir resmi açtığınız zaman nasıl onu küçültüp ekrana sığdıracak şekilde gösteriyorsa... mesela böyle bir durumda görüntü kalitesi düşer mi? yoksa bu makinenin 2mp lik foto çekme özelliği olsaydı daha mı kaliteli fotograf elde ederdim?

Tarih: 27 Şubat 2006, 02:03 - İp: 85.***.**8.45
  • 1