sevcan
sevcan (üye)
Bursa / Amatör

Canon Video Kayıt

Slm Arkadaşlar.Benim merak ettiğim...Canon makinelerde kayıt 3 dakikayı geçmiyor deniyor.Bunu biraz açıklarmısınız?Yani 3 er dakikalık aralarla mı kayıt yapıyor? Yani kesik kesik? Bu konuyu biraz açarsanız sevinirim...Teşekkürler....

Tarih: 15 Eylül 2004, 09:57 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

3 dakika dedikleri makine ile gelen hafıza kartı için söylelnendir. yoksa daha yüksek kapasite hafıza kartı ile "kesintisiz" daha çok dakikalı kayıt yapabilirsin.

Tarih: 15 Eylül 2004, 16:39 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

ocum benim,
bir yanlış anlamaya kurban vermiyelim
canon larda(a serisini biliyorum) 160 çözünürlükte 3 dak
640 da 30 saniye lik bölümler halinde kart hafızası kadar çekiyo

yani çekime başlayıp hafıza dolana kadar kesintisiz çekim yapamıyor
senin dediğin ise bazı makinalarda mevcut (a75 almadan,araştırırken rastlamıştım böle makinalara)

Tarih: 15 Eylül 2004, 19:21 - İp: yok
erdonmez89
erdonmez89 (üye)
İstanbul / Meraklı

bende a75 var 128cf bellek var ve 1dakka kaydediyor bundan daha fazlasını kaydetmiyo ancak teker teker kaydediyo

Tarih: 17 Eylül 2004, 01:07 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

sayın celenli...
bir kere hitap şeklin hiç hoş değil, terbiyesizce, hatta çok düşük seviyeli ve sanıyorum ki kişilğinin de bir aynası. senin seviyene inecek olursam, benim de sana "celenli ineğim benim" filan gibi şeyler söylemem lazım gelir ama seviyene inmem mümkün değil.

soruyu soran arkadaş sadece marka belirtmiş, model belirtmemiş. tabiki modelden modele fark var. örneğin S1 incele. hatta canon un bazı modelleri sadece ve sadece resim çekiyor. örnek mi istiyorsun. al sana örnek: canon EOS 20D. şu linkten incele istersen: http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/20d_pg3.html
umarım ingilizcen yeterlidir.

Tarih: 17 Eylül 2004, 01:50 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

hocam bak şimdi,
sen bu mesajı attıktan sonra mesajımı defalarca okudum acak nedense hiçbir "terbiyesizlik" yada "seviyesizlik" göremedim
şuna mı takıldın acaba anlamadım, hitap çok mu küçük düşürücü ben "ocum benim" diye bir girişi site içindeki samimiyete dayanarak hiç düşünmeden yazdım. koçum benim gibi bişey
ama yinede saa çok dokunduysa ve seni bu derce kırdıysa
"çok özür dilerim" tabi sadece hitap için

Tarih: 17 Eylül 2004, 13:54 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

kayıt sıorusuna verdiğim cevap ise kesinlikle dorudur.
zaten dikkatli okuduysanız sadece a serisi için yanıtladım soruyu
bu nu yapmamın nedeni ise SEVCA N arkadaşımızın ,daha önceki yazılarında anladığım kadarıyla, aserisi makineleri tercih etmek istediği ve onlarla alakalı bilgi edinmesidir.
bunu açıklamak zorunda deildim zaten forumu takip edenler bilir.

Tarih: 17 Eylül 2004, 13:58 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaslar.sunu alsam sunla ne yaparim bu alsam bunla ne yaparim sekline sorular sormayin artik.
biraz ufkumuzu genis tutsak.adamlar yazmis bukadar dahili hafizasi var onununla sukadar cekim yapiyor diye.
hesap basit.
hafiza karti/dahilihafiza*urun ozelliklerinde yazan cekim suresi.
bu hesap cesitlerini dahada arttirabiliriz basit matematik hesabi bunlar.
orn:32 megabayte ile 3 dak ise 512 megabayte ile kac dakika cekim yaparim?
cevap:512/32=16
16*3=48
48 dakikalik kayit saklayacak yerim varmis demek.
bu serekli kayitmi olur yoksa 3 er dakalik klip seklindemi olur sorusunun cevabini ise arkadaslar vermisler.
bu arada kayit suresi isik siddetine hareket oranina ve bunun gibi nedenlere bagli olarak degisebilir.
bunlar fotograf cekme amacli urunler oldugu icin video ozelliklerini pek ciddiye almayin derim.amac fotograf cekmek sonucta.

saygilar.

Tarih: 17 Eylül 2004, 16:48 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

sayın celenli
neye kızdığımı doğru anlamışsın. herne olursa olsun bu şekilde hitap etmen yakışık almaz. ben de az çok forumu takip ediyorum ve senin anladığın manada bir samimiyyet gözlemlemiş değilim. fakat gözlemlediğim ise, herkesin oldukça seviyeli bir şekilde fikirlerini serdettiğidir. ayrıca "özür"lerini beyan etmişsin. özür dilemek erdemlilik işaretidir ve özürünü kabul ediyorum. sevgiyle kal.

Tarih: 17 Eylül 2004, 21:45 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Sevgili Celenlim

Tarzından vazgeçme..Canon'dan da vazgeçme..Sony'ye de göz kırp Sony'ler (hafıza dahilinde) sınırsız kayıt yapıyorlar..

Tarih: 17 Eylül 2004, 22:07 - İp: yok
  • 1