metinmtk
metinmtk (üye)
Kayseri / Amatör

Canon Sx1 (olumsuz Yanları) Dez Avantajl

1-Lens kapağında bağlama yeri ve bağcığı yok bu yüzden kapağın kaybolması işten bile değil
2-Video çekiminde pause yapamıyorsun durdurup yeniden çekme gibi özelliği bulunmuyor.
3-Panaromik çekimleri otomatik olarak birleştirmiyor. Bu çekimleri bilgisayar yardımı ile proğram kullanarak birleştirmen gerekiyor.
4-Otomatik çekimleri çok iyi değil.
5-Video çekiminde 1280x720 çekim olmaması büyük eksiklik. 1920x1080 çekeceksin yada kalitesiz
640 x 480 - 320 x 240 çekeceksin ikisinin ortası kesin olması gerekirdi.
6-SD kartı ve kendi hafızasını bilgisayar bağlantısında sürücü gibi kullanamıyorsun. Her hangi bir dosya yazdıramıyorsun. Oysaki çoğu fotoğraf makinelerini sürücü gibi kullanabilirsin. Bu da Canon için en büyük eksiklik
7- Video çekiminde farkında olmadan çekim duruyor henüz nedenini bulmuş değilim. Bu makinelerin genelinde mi var, yoksa benim makine de bir sorun mu var anlayamadım.

CANON SX1 (OLUMLU YANLARI) AVANTAJLARI;

1-Kalem pil kullanması
2-LCD ekranının dönmesi ve bu dönme sonucunda LCD ekranı sürekli kapalı olduğu için zarar görmesini engelliyor olması
3-HDMI video görüntüsü gerçekten güzel ama şu an çoğu bilgisayarlar ve evdeki CRT (Tüplü) Tv ler bu teknolojiyi henüz desteklemiyor olması da ayrı bir sorun
4-Uzaktan kumanda olması harika çoğu yerde işe yarıyor.

Not: Fotoğraf çekimleri hakkında fazla bir bilginiz ve İngilizceniz yoksa mutlaka Türkçe menülü tercih ediniz. Aksi takdirde işlevli kullanamazsınız. Eğer bu makineden Türkçemenülü alırsanız ve kullanım kulavuzu Türkçe ise sizden ricam kitapcığın ve menülerin fotoğraflarını çekip bana gönderirseniz çok memnun olurum. [email protected]

#metinmtk' tarafından 30.10.2009 17:03:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ekim 2009, 09:21 - İp: 88.***.**8.115