maksay
maksay (üye)
Bolu / Amatör

Canon S1 Klavuz

Merhaba arkadaşlar 20 gündür bu sitede arştırma yaptım ve sonunda canon s1 sipariş ettim. Sorunum şu Tr kullanma klavuzum yok. Makina geldiğinde deneme yanılma yöntemiylede kurcalamak istemiyorum. Garantide pek işe yaramayacak. Lütfen biri tr kullanma klavuzunu scanlasında bu dertten kurtulalım. Elinde olan lütfen bu mail adresine göndersin. [email protected]

Arkadaşlar S1 de video performansı nasıl. Hangi program kullanarak bu avi formatından kurtulabiliriz.

Tarih: 6 Aralık 2004, 22:50 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 25.03.2015 22:12:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2004, 01:22 - İp: 82.***.**6.2
maksay
maksay (üye)
Bolu / Amatör

syn Burkay ben bu forumdan size iki mail attım galiba forumda bir problem var. Arından da size bir cevap yazmıştım galiba oda boş gitmiş sebebini bilmiyorum.
Kılavuz meselesine gelince aldıgım yer USA oroda tr kılavuzu ile birlikte satmıyorlar. Bu noktada yardım etme gayretiniz takdire şayan. O zaman tecrübe ve bilgilerimizide Canon la veya erkayalar ile paylaşıp onlar bize upload etsinler...

Tarih: 7 Aralık 2004, 21:08 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 25.03.2015 22:12:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2004, 22:53 - İp: 82.***.**6.2
maksay
maksay (üye)
Bolu / Amatör

Öyle bir firmaki 250$ al 800-900$ sattsın ve beni namerte muhtaç edip okyanus ötesi alışverişe mecbur bıraksın. Eskiden derebeyler vardı Ya kırk satır ya kırk deve. Enayi yerine koyuyor bizleri bu temsilci . Ben mecburmuyum amborgoya! Adam akıllı sattsınlarda tr kılavuzlu alayım.

Tarih: 7 Aralık 2004, 23:07 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili maksay,
Biz bu konuyu tartıştık ve bitti...Tekrar açmayalım istersen....

Tarih: 7 Aralık 2004, 23:27 - İp: yok
limbo
limbo (üye)
Ankara / Amatör

aman aman açmayın sakın bu forumda erkayalardan da adamlar var. (bir topicde okumuştum ben topiğin yalancısıyım) sonra hem ne gerek varki enayi yerine konulmayı tartışmanın...

Şunu açık ve net olarak söylüyorum. Canon un elime geçen tüm türkçe klavuzlarını yayınlayacağım internetden ücretsiz bir şekilde. Uzun süredir düşünüyorum. Gerekli hukuksak araştırmaları da yaptım. Gerekirse kendim tercume ettiredeğim. Ama yayınlayacağım. Bir kaç topicde daha tartışması yapıldı. Destek vermek isteyenler olursa canon un ingilizce kullanım kılavuzu üzerindeki resimleriri kullanarak tecrubelerini yazıp bana ulaştırsınlar. Yani destek verenler erkayalar dışında bir klavuz hazırlasınlar tüm alt yapısını ben hazırlayacağım ve yayınlayacağım.

Bu konu hakkında bende destek dışında yazılanlara cevap vermeyeceğim.

Tarih: 7 Aralık 2004, 23:57 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 25.03.2015 22:11:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2004, 02:39 - İp: 82.***.**6.2
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Muhatabımız Canon. Doğrudur. Fakat Canon'a aracılık edecek olan da ERKAYALAR. Erkayalar yaptırtması gerekiyor bunu. Limbo önemli bir açığı kapatmış olacaksın. Fotoğraf kulüpleri, Fotoğraf Dernekleri, Fotoğraf Vakıfları neredesiniz? Sivil toplum kuruluşlarısınız . Bu konuda kanun teklifi versenize TBMM'ye. Fotoğrafçıların menfeatini düşünüyorsanız tabi. Düşünmüyorsanız amacınız üyelerden aidat toplamak olacaktır. Nokia Türkiye'de bir numara. Sitesine bakınız .makinalarının kullanma kılvuzlarını bulabilirsiniz. Örnek bir Firma. Sitesine girip makina ile ilgili her türlü bilgiyi alabiliyorsunuz. Makinalarının özellikleri ile ilgili hiç bir kimseye bir şey sormanıza gerek kalmıyor. Neden aynı şeyi diğer firmalar yapmasın. Müşteriden ekmek yemiyor musunuz?

#suysal1' tarafından 08.12.2004 09:21:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2004, 08:35 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Canon'u Erkayalar üretse haklıdır bu konuda diyeceğim. Tabi astığım astık mantığıyla. Satıığınız mal dünya markası. Aynı mantıkla ithal edilen mallar ile ilgili sitelere hiç bir bilgi konulmasa nasıl olur?... Veya tüm ithal malların tanıtımını İngilizce yapın.Satarken de İngilizce konuşun. Türkçe kullanma yasağı olsun ithal mallarda ! Kullanma kılavuzu linkine tıklıyorsunuz İngilizce. Yeter artık aşağılandığımız. Türkiye'yi yok saymayınız. Muhatap kimse O'nadır sözüm. Mal ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeseneniz satabilir misiniz?

#suysal1' tarafından 08.12.2004 09:12:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2004, 08:51 - İp: yok
limbo
limbo (üye)
Ankara / Amatör

Sanırım bir adım aldık. Erkayalarla bir alakamız olmasın gerek yok. Onlar kendi halinde dursunlar köşede... aslında yapmak istediğimizi yaparsak klavuzdan daha kolay ve daha guzel bir şeyler çıkabilir. Bu üstadların katkısına bağlı tabiki....

Tarih: 8 Aralık 2004, 12:40 - İp: yok