isturgut
isturgut (üye)
Elazığ / Meraklı

Canon S1 Is Hakkında Yardım

Arkadaşlar merhaba, Canon S1 ve a620 hakkkında biraz bilgi edinmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Kendimce yaptığım incelemelerden yola çıkarsak; S1 slr tarzı bir makina 10x optik zoomu ve görüntü sabitleme özelliği, kamera çekimi yaparken zoom yapabilme ve çok kaliteli fotoğraf çekimleriyle çok iyi bir makine bir iki hafta kullanmıştım. Öte yandan a610 ve a620 kompakt bir makine forumlarda G serisi izlerini taşıdığı belirtiliyor (yanılmıyorsam a610 ve a620 arasındaki tek fark piksel farkı) bu makinaların çözünürlüğü, mpikseli, sensör boyutu,geniş açı, dijital yakınlaştırma, makro odak uzaklığı, deklanşör hızı gibi özellikleri S1 den daha iyi, daha iyi derken S1 den daha iyi bir makinadır anlamında söylemiyorum belirteyim, bu durumda kafamı karıştıran hangi makinaya daha iyi diyebiliriz, makinaları bu şekilde kıyaslamak doğrumudur onu da bilmiyorum çünki ilgi alanıma yeni girdi. S1 almayı düşünüyorum fiyatıda uygun şu an fiyatları da hemen hemen aynı S1’ in kampanya fiyatı 385 euro hangi makinayı tavsiye edersiniz yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 13 Aralık 2005, 11:06 - İp: yok
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

sayın isturgut,
dediğiniz gibi makineleri bu şekilde karşılaştırmak doğru değil aslında..ikiside farklı kategoride sayılabilecek makineler.. senin ilk önce karar vermen gereken nokta profesyonele daha yakın bir makine mi, yoksa daha kompakt daha taşınabilir bir makine mi? bana sorarsan ben canon s1 derim.. çünkü image stabilizer ve etkili lensleri var.. özellikle görüntü sabitleyici yabana atılmayacak bir özellik.. sağlıcakla..

Tarih: 13 Aralık 2005, 12:40 - İp: 81.***.**5.14
isturgut
isturgut (üye)
Elazığ / Meraklı

karar vermemde etkili olacak şeyler yazmışsınız sağolun saygılar

Tarih: 13 Aralık 2005, 14:47 - İp: 85.***.**5.140
  • 1