osy
osy (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Canon Pro 1

Selam
Canon pro 1 almak istiyorum..
Acaba bu makinada bir kusur varmıdır ?
Bilen arkadaşlardan destek almak istiyorum..
Amerikada bir hayli ucuz 800 dolar civarı ,,
Türkiye de niye bu kadar farklı fiyatı var 1.900 civarı..

Tarih: 22 Şubat 2005, 22:41 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

1900 den kastın $ sa çok yüksek fiyat vermişler piyasada 1000€ yada biraz daha altında bulmak mümkün olabilir tabi ABD ile kıyaslandığında yine yüksek bu erkayaların satış politikasından kaynaklanıyor

Tarih: 23 Şubat 2005, 01:38 - İp: yok
osy
osy (üye)

Merhaba Kobra
!900 derken tl olarak kastettim..haklısın eksik yazmışım..
Amerika fiyatının en farklı olduğu mak. bu..Acaba sadece Erkayalar politikası mı?
Bu makinayı kullanan veya bilen var mı ?
Lcd büyüklüğü ve oynarlığı , beni tahrik ediyor..
Birde Olympus 8080 veya daha ucuz 5060 beni cezbediyor.
Önerilerinizi bekliyorum..

Tarih: 23 Şubat 2005, 08:19 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Madem ABD'den alabiliyorsun.. neden 800 $ küsür para ile canon pro 1 düşünüyorsun, DSLR'ler dururken. Hele şimdi giriş seviye DSLR makine alternatifleri çoğaldı.
EOS300D lerin fiyatı indi (kitleri 770$ civarı),
Nikon D70 kitleri 1070 $ civarı bulabilirsin. (1300 YTL)
Pentax ist DS kit (822$)
Olympus e-300 kit (880 $)

Ayrıca son birşey ekleyim.. Canon pro 1'i 800 $ a deil 600 $ a bulabilirsin ABD'de..

Tarih: 23 Şubat 2005, 08:42 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

canon powershot pro'nun birçok sorunu var diye biliyorum, review sitelerinde biraz olumsuz yorum alan bir makine. onun yerine g6 tavsiye ederim.

Tarih: 23 Şubat 2005, 12:00 - İp: yok
osy
osy (üye)

Bende araştırdım internette , Pro 1 hakkında pek iyi puanlar yok..
Nikon 8800 hakkında yorumlar daha iyi gibi..

Bu arada slr alma fikrini benimsemiyorum..Resim çekmeden evvel lcd de görüntüyü alamamak ve farklı objektifleri kullanma durumu , bana pratik gelmiyor , daha doğrusu seviyem henüz hazır değil..Yoksa hakikaten fiyatları uygunlaştı..

Tarih: 23 Şubat 2005, 12:15 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

benim anlatmak istediğim şu aslında. DSLR'in görüntü kalitesinin compact makinelere bariz üstünlüğü varken , o kadar paranın compact -ara sınıf- bir makineye verilmesi mantıksız geliyor bana. Bende bu ikileme çok düştüm. Ama sonuçta o kadar para harcamadım. Kendime göre fiyat performans kriterleri belirleyerek uygun fiyata F717 almayı tercih ettim.
1000 YTL civarı para harcanacaksa en azından DSLR ye harcanmalıdır diye düşünüyorum.
Üstelik o çekimden önce LCD de göremiyoruz demişsin. EOS300D de öyle. ama diğerlerinde de hep öyle olduğunu düşünme..
Türkiyede çok seçeneğin yok fiyat konusunda, ama madem ABD alternatifin var. kaçırma..
şunu da ekleyeyim, evladiyelik sözkonusu olunca .. dijital makinelerden bahsediyoruz artık. Bunlar eski SLR'ler gibi olmayacak kanımca.. bilgisayarlar da olduğu gibi herdefasında, özellikler eklenerek, yeni makineler çıkacak .. evladiyelik bir DSLR olacağını hiç zannetmiyorum..

yakın geçmiş zamanda Image stabilization gibi özellikler çıktığı gibi, gelecekte daha üstün bellek sistemleri çıkacaktır, (şu an da var olmasına rağmen yaygın olmayan) kablosuz veri aktarımı standartlaşacaktır 1-2 yıl içinde..

bir 5 yıl sonra belkide şu anki foto makinelerimizdeki fotoları yeni bilgisayarlara aktaramayacak duruma gelebiliriz! belkide
USB portların ilelebet kalacağı ne malum? koca koca CF kartlarla daha kaç yıl devam edilecek? xd kartlar, mamory stick duo lar da aynı kapasitede değilmi sanki?

teknoloji gelişecek ve hiç bir zaman bu elektronik oyuncaklar uzun ömürlü olmayacak arkadaşlar..

Tarih: 23 Şubat 2005, 13:08 - İp: yok
osy
osy (üye)

Benim bildiğim kadarıyla dslr lerin tamamında çekim öncesi lcd görüntüsü yok..Zaten sisitem buna uygun değil .Ancak çekim sonrası görebilme imkanı var..

Teknoloji sapıtmış vaziyette zaten sadece fotoğrafta değil her konuda değişimlere gebeyiz..

717 den memnunmusun ? slr alsaydım daha mı iyi olurdu diyorsun ?

Tarih: 23 Şubat 2005, 13:51 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

çok memnunum bana yetiyor. Verdiğim paraya göre performans alıyorum.
2000 YTL'lik makine alıp hakkıyla kullanmayacaksan hiç alma derim.

Tarih: 23 Şubat 2005, 13:55 - İp: yok
  • 1