ozerozturk
ozerozturk (üye)
İzmir / Amatör

Canon Powershot S2 Is

uzun incelemeler araştırmalarım sonunda ihtiyacım olan CANON POWERSHOT S2 IS DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİnde karar kıldığım anda bir arkadaşım, onun bir arkadaşının bu makinaya sahip oduğunu ve ekran açık konumda iken sorun olmadığını fakat ekranın yuvasına oturtulduğu anda müthiş ısındığını söyleyerek hayallerimi yıktı, gören bilen kullanan var mı ? doğru mudur ?
teşekkürler
[>:D

Tarih: 29 Ocak 2006, 01:52 - İp: yok
turandot
turandot (üye)
Antalya / Amatör

ya boşver al o makinayı.canon sonuçta.canon o makinayı üretirken böyle bir durum olduğunu da biliyordur..sorun olsa üretmezler bence...

Tarih: 29 Ocak 2006, 02:23 - İp: 81.***.**7.153
bariton
bariton (üye)
Antalya / Amatör

merhaba..bende de S2 var. tabiiki yuvasındayken hafif bi ısınma oluyor.ama bu gayet normal.zaten bu tip makinalar özellikle nikon canon ve bunun gibi büyük firmalar bu ürünleri piyasaya sürmeden önce defalarca test ediyorlar.Ve bildiğim kadarıyla nisan 2005 tarihinden beri dünya pazarında olan bir model S2 böyle bir şikayet yada bundan doğan bi arıza olsaydı,canon bunları sorunu gidermek için mutlaka geri çağırır yada ücretsiz değişim yapardı.
Bence çok güzel bir makine tavsiye ederim..görüşmek üzere..

Tarih: 29 Ocak 2006, 02:29 - İp: 85.***.**3.34
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Dostum o makinenin altında Made In Japan yazar dahası varmı?

Tarih: 29 Ocak 2006, 06:54 - İp: 194.***.**9.29
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

İşlemcisi ccd olduğundan tüm bu işlemciye sahip diğer makineler gibi ısınma problemi ve dolayısı ile gürültü oluşturuyor.Ama bu sınıfında üretgenliğine göre en az ısınan bir cihaz.Çünki alırsan göreceksin inanılmaz süratli, sınıfının ferrarisi.

Tarih: 29 Ocak 2006, 11:31 - İp: 85.***.**9.74
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Özer Selam,

S2IS'in LCD ekranının kapalı konumda daha fazla ısınması çok normal. Çünkü LCD ekranın arka bölümündeki soğutucu yüzey kapalı konumda yitirilmiş oluyor.

LCD ekranın ısınması kalıcı pixel kayıplarına neden olmadıkça problem yaratmaz. Sıcaklık belli bir eşik değeri geçince özellikle köşelerde bazı piksellerin içindeki likit kristal yapı özelliğini kaybedecektir. Fakat bu durum genellikle kalıcı olmaz. LCD Ekran soğuduğunda herşey normale döner.

Tabi S2IS'ın LCD ekranı bu eşik sıcaklığa normal şartlarda ulaşmayacağı için problem çıkmaması beklenir.Elektronik sektöründeki firmalar genellikle ürünlerini piyasaya sokmadan önce çin işkencesi gibi testlerden geçirirler. Sıcaklığı 40-50C'ye varan sıcak odalarında ve -20C'ye varan soğuk odalarında yapılan uzun süreli testler bunlardandır. Hatta ani sıcaklık değişimini test etmek için sıvı nitrojen kullanılarak bir dakikada 40C==>-20C gibi ani sıcaklık değişiklikleri bile test edilir.

Canon eminim makinelerini Kutuplardan, Afrikaya kadar geniş bir iklim yelpazesinde kullanılacağını düşünerek tasarlıyordur.

S2'yi gönül rahatlığıyla alabilirsin. Özellikle üreticisi Canon'sa..

#gorkemkgo' tarafyndan 29.01.2006 12:58:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ocak 2006, 12:59 - İp: 85.***.**0.178
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

bende kullanıyorum ve şu ana kadar bir problem yaşamadım

Tarih: 30 Ocak 2006, 19:39 - İp: 85.***.**2.17
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah Allah ben öyle rahatsız edici bir durdum görmedim.

Tarih: 30 Ocak 2006, 21:49 - İp: 85.***.**1.129
ozcanikli
ozcanikli (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

bende böyle bir durum olmadi
bu cihazı gözün kapali al
pazarbey ve ben kefilim

Tarih: 2 Şubat 2006, 12:55 - İp: 85.***.**7.157
  • 1