iksir
iksir (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Ixus40 Nikon 3700 Sony Dsc-w1

kamera çekim, fotoğraf çıkış kaltitesi açısından
bu üç makinadan hangisini önerirsiniz
marka olarak hangisi daha iyi

Tarih: 5 Şubat 2005, 16:14 - İp: yok
syam
syam (üye)
Kayseri / Amatör

kullandım memnunum siddetle tavsiye ettim ediyorumda nikon canon heryerde var sokakta bile sony bu iş hariç herseyi iyi yapıyor nikon tek tercih o boyutta ornek fotolar için ww.aydinlar.com.tr fotograf arşivi

Tarih: 7 Şubat 2005, 14:37 - İp: yok
maviufukla
maviufukla (üye)
Adana / Amatör

kULLANANLARA SORUYORUM: cANON ıxus 40'IN 640/480 ÇÖZÜNÜRLÜKTE, 30 FRAME/SANİYE OLARAK 512 VEYA 1024 mb HAFIZA KARTI DOLUNCAYA KADAR ARALIKSIZ SESLİ VİDEO ÇEKİM ÖZELLİĞİ VAR MI?
şİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
iYİ gÜNLER...

Tarih: 6 Mart 2005, 15:27 - İp: yok
yılmazfoto
yılmazfoto (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili iksir, kaliteli fotoğraf istiyorsan sony'i elemelisin. Diğer 2 marka arasındada canon 4 m p, nikon 3.2m p dir. Büyük baskılarda(15x21,20x30) canon daha iyi netice veriyor.LCD ekranı 2", menü türkçe, video çekimide 640x480 30fps, 320x240 60 fps, 160x120 15 fps dir. canonun nikondan eksik yanı video çekim 3dk.ile sınırlı.
Kıssacası fotoğrafda CANON, videoda nikon(kesintisiz olduğundan)
yilmazfoto

Tarih: 6 Mart 2005, 18:18 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili yılmaz foto kardeşim,
hatalı verilerden yola çıkarak hatalı yorumlar yapıyorsun.
kaliteli fotoğraf istiyorsan sony'yi ele diyorsun. carl zeiss lens+manuel ayar imkanı+mpeg4 formatında 640x480 sınırsız video imkanı diğer 2 modelde var mı? ayrıca video için nikon'u tercih et demişsin. 640x480 30 fps çekersen maximum 60 saniye video çekebilirsin, sınırsız değil. canonla zaten sınırsız çekemiyorsun. dpreview ve steves digicams sitelerine bir göz atmanda yarar var, sony w1'in puanı bu ikisinden çok daha yüksek. ayrıca şahsen kullandığım için de biliyorum ki fotoğraf kalitesi de ileri amatör biri için mükemmel! canon'un fotoğraf kalitesi iyi ama nikon'a ne demeli... özetle bence w1 ikisine de 10 basar!

Tarih: 7 Mart 2005, 14:06 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

ayrıca söylemeyi unuttum, sony w1'in 2.5 inch lcd ekranı var. üstelik tüm bu özelliklerine rağmen fiyatı da oldukça iyi. orijinal çanta+128 mb memory stick kart dahil sadece 700 ytl. üstelik bu 12 taksitli fiyat. peşin ödemeye daha da indirim yapıyorlar...

Tarih: 7 Mart 2005, 14:12 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

maviufukla
ixus 40 (sd300) kullanıyorum ve 1 gb lık hızlı bir sd card ile kesintisiz video çekimi yapabiliyorum
bu makineyi alacaksan hızlı tip sd cardlardan almaya dikkat et
gerisini düşünme
gönül rahatlığı ile alabilirsin

Tarih: 7 Mart 2005, 22:09 - İp: yok
drsemih
drsemih (üye)
Edirne / Amatör

maviufukla
ixus 40 (sd300) kullanıyorum ve 1 gb lık hızlı bir sd card ile kesintisiz video çekimi yapabiliyorum
bu makineyi alacaksan hızlı tip sd cardlardan almaya dikkat et
gerisini düşünme
gönül rahatlığı ile alabilirsin

Tarih: 7 Mart 2005, 22:09 - İp: yok
maviufukla
maviufukla (üye)
Adana / Amatör

drsemih
hızlı bir hafıza kartı ile aralıksız video çekimi yaptığınızı yazmışsınız ama 640/480 çözünürlükte 30frame/saniye ile mi bu aralıksız çekimi yapıyor? Çünkü bu şartlardaki çekim gerçek video kalitesi anlamına geliyor.
Cevabınızı [email protected]'e yazarsanız çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.
İyi Günler

#maviufukla' tarafından 10.03.2005 16:11:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mart 2005, 19:02 - İp: yok
maviufukla
maviufukla (üye)
Adana / Amatör

Sanırım bazı bilgilerde yanlışlık var. IXUS 30 v3 40 hızlı bir kartla sınırsız video çekim yapıyor. En iyi marka olarak bazıları Nikon'u, bazıları Canon'u öneriyor Ama "Sony, fotoğrafta en iyidir" diyeni duymadım. IXUS 40'ı bir kaç güne kadar alacğım inşaAllah ama düşük ışıkta parazit yaptığını öğrendim. İçime bir şüphe düştü. Uine kararsız kaldım. Ama aylar aüsren araştırmalartım sonunda IXUS 40'tan iyisini bulamadım.
İnşaAllah pişman olmam.

Tarih: 10 Mart 2005, 16:16 - İp: yok
tiktak
tiktak (üye)
Adana / Meraklı

CENTURION BU İŞLER PUANLA MUANLA OLMAZ.ALIRSIN ELİNE MAKİNEYİ ÇEKİM YAPARSIN,HANGİSİNİN FOTOĞRAF KALİTESİ İYİ İSE ONU TERCİH EDERSİN.DİKKAT ET FOTOĞRAF KALİTESİ YAZDIM.IVIR ZIVIR ÖZELLİĞİ DEĞİL.
sen oturduğun yerden o bunu demiş şu bunu demiş yazıyorsun.makineleri görmeden test etmeden gazel okuyorsun.
sen bazı markalara yalakalık yapınca kaç puan alıyorsun onu yaz.boşver gerisini.Nikon kullanıcıları senin gibi hokkabazlara prim vermez.

#tiktak' tarafından 10.03.2005 20:29:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mart 2005, 20:25 - İp: yok