donatis
donatis (üye)
Manisa / Meraklı

Canon G12 Mi?canon Canon 1000 Hs Ixus ?

merhaba iki fotoğraf makinası arasında kararsız kaldım. canon ıxus 1000 hs full hd video çekimi var 10X zoom var ama canon G12 de hd video çekimi ve 5x zoom var fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ilk makinam olacak fazlada iki makina karşılaştırması görmedim fotoğrafçılığıda bu siteden öğreniyorum bu makinları kullanan ve bilgisini paylaşmak isteyen arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

Tarih: 4 Aralık 2010, 19:42 - İp: 85.***.**5.218
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografcılıkla alakalı bir hevesse manuel kullanım imkanı veren g12 tabiki,

ama anı yakalamaktan ote bir merak degilse kucuk yapısı ve 10x lik zoom aralıgıyla ixus alın.

manuel ayarları olan bir makineyı olmayan bir makine ile kıyaslamak yanlıs.

Tarih: 4 Aralık 2010, 22:31 - İp: 92.***.**2.85
donatis
donatis (üye)
Manisa / Meraklı

öneriniz çok teşekkürler gaijin son bir şey daha sorucam hd video ile full hd o kadar önemli mi?ıxus cmos kullanmış g12 kompak yazıyor

Tarih: 4 Aralık 2010, 22:58 - İp: 85.***.**5.218
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ilk bakısta farkedeceginiz buyuk bir fark yok, tam anlamıyla farketmeniz için 40 inc cıvarı bir lcdnız olması gerek...

makinelerin ikiside kompakt zaten, ancak ixus basçek denilen hazır cekim modları olan bir makine, g12 ise enstantaneyı diyaframı ayarlamanıza olanak veren bir makine.

Tarih: 4 Aralık 2010, 23:12 - İp: 92.***.**2.85
donatis
donatis (üye)
Manisa / Meraklı

siz olsanız hangisini tercih ederdiz siz alıyor olsanız tabii ki, iki makina arasında birini tercih etmiş etmek zorunda kalsaydınız, uzun süreli ve özellik açısından , cevabınızdan sonra şimdi gg dan alıcağım

Tarih: 4 Aralık 2010, 23:37 - İp: 85.***.**5.218
mirachlesevim
mirachlesevim (üye)
İstanbul / Amatör

ixus basçek denilen hazır cekim modları olan bir makine

Yani bundan ötesi yok. G12 alırsanız Enstantane, diyafram gibi özellikleri kendiniz ayarlayabilirsiniz. Manuel modda çekimler yaparak öğrenebilirsiniz.

Tarih: 5 Aralık 2010, 00:59 - İp: 88.***.**5.32
donatis
donatis (üye)
Manisa / Meraklı

teşekkürler ıxus tek artısı full hd olması ,birde zoom olayı oda ister istemez kalite düşüyor g12 ebatı normal azda olsa elinize aldığınızda makina hissiyatı veriyor g13 de mutlaka full hd olacaktır zaten

Tarih: 5 Aralık 2010, 08:09 - İp: 85.***.**5.218
  • 1