nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Canon A85 Aldım.

Merhabalar;

Bir süredir forum sayfalarında ne alsam diye soranlardan birisi olarak bir kısmınız tanıdı sanırım beni, kararsızlığım ve daldan dala zıplamam nedeni ile bir makineye karar verip alamamıştım. Bu yazıyı da aslında Benim gibi ne alsam diye düşünen ve bu foruma bilgi almak için gelenlere yardımcı olur belki diyerekten yazıyorum.

Evvel emirde bu foruma girince aklımın karıştığı kesin, herkez kendi makinesini övüyor, benim gibi bu konudan anlamayanlarda akşamdan sabaha karar değiştiriyorlar böyle olunca. Bu çok yanlış bir şey, birde yazıalra verilen cevaplar var ki XXX makinesinden başka birşey alınmaz, XXx beş para etmez diye, neden alınmaz neden beş para etmezse onunda açıklamasını yazarsanız bizde nedenini öğrenebiliriz. Herkesi itham etmek istemem, beğenmediği makinenin neden alınmayacağını detaylı olarak anlatan üstadlar bulunuyor forumda, zaten onların sayesinde bir karar verip A 85 almış bulunuyorum. Ben bilmeden atıp tutanlara kızıyorum. Hayatında ilk defa bir DFM alıpta onun körü körüne savunanlara kızıyorum. Bir bak bakalım diğerleri nasıl? bilmeden nasıl yorumda bulunuyorsun?

Fazla uzatmadan DFM almak isteyan arkadaşlara önceliklerini iyi belirlemelerini, buna uygun 2-3 makine belirlemelerini ve fazla da derinlere dalmadan bir makine almalarını öneriyorum. Uzarsa ızdırap halini alıyor bu iş...

Bana yardımda bulunan başta Centurion olmak üzere, Burkay,Meraklisi ve Kobraya çok teşekkür ediyorum...

Tarih: 7 Nisan 2005, 08:29 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

hayirli olsun. güle güle ve iyi günlerde kullan makineni. gerçekten güzel bir makine.

Tarih: 7 Nisan 2005, 08:56 - İp: yok
murlem
murlem (üye)
İzmir / Amatör

Güle güle kullan kardeş, ızdıraplarının sona ermesine sevindim, bende aynı ızdırapları yaşamıştım. Hayırlı olsun...

Tarih: 7 Nisan 2005, 09:07 - İp: yok
burakerenn
burakerenn (üye)
İzmir / Amatör

nick hayırlı olsun ikimizde makinelerimize kavuştuk ve ikimizde önce düşündüklerimizin tam terslerini aldık galiba . Ben memnunum, sen de memnunsan artık gerisi bizim ellerimize kalıyor. Hayırlı işler artık bize :d

Tarih: 7 Nisan 2005, 14:11 - İp: yok
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Haklısın Burak başlangıçta düşündüğüm makinenin tamamen uzağında bir makine aldım Valla kısmet işte...

Şimdi de ipl ve SD kart derdi sardı ne alsakta ne yapsak diye...

256 mb'lık karta 4 Mp çöz. kaç resim sığar acaba?

Tarih: 7 Nisan 2005, 15:38 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Öncelikle hayırlı olsun. En iyisini yapmışsın. Benim de 6-7 aylık, ilk başlarda öylesine bir araştırma şeklinde olan ve daha sonra iş ciddiye binince ızdırap vermeye başlayan kararsızlık dönemim oldu. Sonra 15 Şubat 2005'te senin gibi bir Canon A85 aldım ve bu ızdıraba son verdim. İlk başlarda Samsung 370 ve 430 ile başladım sonra Nikon 3200'de karar kıldım, tam alıyordum forumları derinliğine araştırmak kafamı karıştırdı ve vazgeçtim. Nikon 4200 alayım dedim pahalı geldi. Sonra tavsiyeler üzerine Canon A85 aldım. Bir de tam manuel ayarlar beni cezbetti. Daha sonra sınırsız video çekimi olmaması beni üzdü ve A85'i satıp Nikon 4200 alayım dedim. O da ne . Nikon tam manuel değilmiş. Meğer aydinlarfoto.com sitesi özellikleri yanlış yazmış. DFM'lerin özellikleri için dpreview.com benim için aydınlatıcı oldu. Daha sonra baktım anı amaçlı video çekimlerim öyle 40-50 dakika gibi uzun sürmüyor, zaten de gereği olmuyor. Çekerim üçer dakika , birleştiririm bilgisayarımda diye düşündüm ve A85'i satmaktan vazgeçtim. İyi de yapmışım. Markaya para vermeyin diyenler oluyor ama markalar da kolay iyi marka olmuyor. Şimdi DFM alacak olsam acaba A520 alır mıydım diye düşünmüyor değilim. Ama A85 verdiğiniz paraya değen bir makine. Tercihiniz gerçekten isabetli olmuş. Yeniden hayırlı olsun.

Tarih: 7 Nisan 2005, 16:08 - İp: yok
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Benim bu makineyi almam baya bir ezalı oldu. Önce Pretec Dc 3A30 alacağım dedim, istanbula gittiğimde tam 1 gün bu makineyi arardım, bulamadım. Olmadı kodak Dx6490 alsam mı dedim, olympus 725 alayım dedim,nikon CP 4800 alacağım dedim, manuel ayarı yokmuş diye vazgeçtim, CP 4500 aradım bulamadım, Vel hasılı bir türlü bir şey alamadım. Ben uzaktaki objeleri görüntülemek için bir makine istiyordum, A 85 3x optik zoomlu ve bu iş için yetersiz ama buna bağlanan bir F-Adaptörü ile dürbün ve teleskopla bağlantı yapılabiliyor, o zaman 10x dürbün olsa, 3x da A 85, toplamda 30x optik zoom. Daha teleskopa bağlantı olayını öğrenemedim ama oda mümkün ve daha yüksek bir büyütme imkanı tanıyor. Aslında birazda bunan ötürü A 85 aldım. Bağlantı imkanın olmasından dolayı...

Bu arada A 510 430 YTl civarındaydı ama ona adaptör bağlama imkanı bulunmadığı için tercih etmedim. Dün kodak Dx6490 satan bir yere sordum 565 YTL dedi adam, A 85'i aldığım yerde sordum 675 YTL dedi ve mağaza sahibi yanımda koda'ı aradı, bu nasıl olur bana gelişi 615 başkası benim alış fiyatımdan aşağı satıyor diye, kaçak olabilir demişler. Ondan da vazgeçtim bu A 85'i böylece maceralı bir şekilde aldım

#nick' tarafından 07.04.2005 19:28:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Nisan 2005, 18:59 - İp: yok
  • 1