baudolino
baudolino (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A610 Mu S2 Is mi Alınır

AMERİKADAN ALMAK MI CAZİP BURADAKİ FİYATLARDAN MI ALMAK UYGUN ..FİYATLAR HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN BİLGİ EDİNMEK İSTIYORUM ..

Tarih: 18 Aralık 2005, 01:36 - İp: yok
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

canona610, aydınlar foto'da 570ytl peşin. 18 taksitte ise 37 ytl gibi komik bir vade farkı alıyorlar. s2is'nin fiyatı ise aynı yerde 995ytl. bu iki makineyi de yakından tanıyan birisi olarak sana çok rahat söyleyebilirim ki canon a610 fiyat performansta 100 üzerinden 150 alır. fotoğraf kalitesi olarak s2is'den aşağı kalır bir yönü yok. hatta sensör ebadına bakarsan s2is'den bile daha iyi olması gerektiğini söyleyebilirim sana. ikisi de 5 mp olmasına rağmen a610 1/1.8 inç gibi s2is(1/2.5)'den daha büyük bir sensöre sahip. ayrıca a610'da canon'un G serisi objektifi kullanılmış. bence s2is'nin tek avantajı 12 optik zoom'u. açıkça konuşmak gerekirse a610 ile çektiğim resimler, kendisinden 425 ytl daha pahalı olan s2is'den daha kaliteliydi. sana çok açık ve net söylüyorum ki a610'un ederi 570ytl'den çok daha fazla. benim için fiyat/performans önemli değil tipi iyi olsun ve 10 optik zoom'u olsun diyorsan s2is alabilirsin ama inan hata yapmış olacağını söylüyorum sana. bilmem belli oluyormu ama a610 resmen hayran bıraktı beni kendisine sakın başka makine alayım deme

#caglareral' tarafyndan 23.12.2005 16:36:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Aralık 2005, 02:22 - İp: 85.***.**4.192
baudolino
baudolino (üye)
İstanbul / Amatör

yardımcı olduğun için saol..bende fazla bilgiye sahip değilim sadece bi canon almayı düşünüyorum amerikadan sipariş edeceğim için acelem var ve bilgi edinmeye çalışıyorum..ben de az cok ozeliklere baktım fiyat dışınde fazla bir fark yok gibi..teşekürler

Tarih: 18 Aralık 2005, 02:32 - İp: 85.***.**2.37
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

610 u bilemem ama 620 nin fotoğraflarını gördüm ve şaşırdım.. Gerçekten muhteşemdi.. Hatta sanki s2 ninkilerden daha iyi gibi geldi bana..

Tarih: 18 Aralık 2005, 14:37 - İp: 85.***.**7.222
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

12x optik zoom işime yarar diyorsan IS2'yi al,bu arada Türkiyeden al makineyi,dışardan değil(her ne kadar tr'de neredeyse yarı yarıya düşük olsa da...)

Tarih: 18 Aralık 2005, 14:49 - İp: 62.***.**1.55
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

merhaba kenan(drongo)
teknik bir problemden dolayı net fotoğraf mesaj servisinde cevaplayamadım mesajını. kontrol panenilde e-mail adresini de bulamadım. bu yüzden sana tekrar burada yardımcı olmaya çalışayım.
ben hem A520 hem de A610 kullanmış biri olarak sana kesinlikle A610'u tavsiye edicem. a520 ile aralarında 140 ytl gibi fark olsa da performans farkı bu rakamın çok çok üzerinde. bir defa al tam olsun derim sana. bu makinanın avantajları saymakla bitmez. bana 570 ytl fazla dersen eğer, kafanı karıştırmak istemem ama yine A520 değil de konica minolta z20 tavsiye ederim sana. 8 optik zoom'a ve 1cm makro mesafesine sahip. işin ilginci slr-like katagorisinde yer alması. ben onu da kullandım ve 493ytl olan fiyatından beklenenin çok üzerinde performans sergiledi o da. aklında bulunsun yani. yalnız sana söyleyeceğim şudur ki 570 ytl etiket fiyatlı a610'un performansı, 1000ytl seviyesindeki makinelerle çok rahat yarışabilir seviyede kesinlikle. hatta bu seviyedeki bir çok makinenin performansından bile üstün kesinlikle..

Tarih: 19 Aralık 2005, 11:33 - İp: 85.***.**4.206
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

caglareral

Bende z20 düşünüyorum, tam istediğim özelliklere sahip ve fiyatıda uygun, benim sana sormak istediğim birşey var, bu değişik ayna yansıtmalı vizör olayı aklımı karıştırıyor, pek çok kimse hatta satıcı bile bu sistemin çok hassas olduğunu, mutlaka birgün bozulacağnı söylüyor.

Tarih: 21 Aralık 2005, 23:10 - İp: 85.***.**2.24
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

z20'nin vizörü kalitelimidir değilmidir bilmiyorum ama evf vizörü benim çok hoşuma gitti doğrusu. gayet kullanışlı. ben benim bir ara kullandığım z20'nin vizörünün hala sağlam olduğunu biliyorum ki diyelim arızlandı bu ürünün 2 yıl garantisi var. ilk 2 yıl problem yok yani. diyelimki 2 yıl 1 gün sonra arızalandı. o zaman sen de vizörü kullanmayıver canım şart değil ya. lcd ekranı kullanırsın. 2 yıl sonra arızalanmasa bile dahi 2 yıl sonra piyasada kendini göstermeye başlamış aynı katagorideki yeni makinaları gördükten sonra zaten z20 oyuncak gibi gelicektir sana. yani bunu kafana takmayı bırak. büyük ihtimalle 2 sene sonra şuan 1000 ytl'lik makineler performansındaki o zamanki makineleri z20 fiyatına alabilicek insanlar. ve işte o zaman elindeki makineyi, vizörü arızalanmamış bile olsa değiştirmek istiyceksin sen de. umarım yardımcı olabilmişimdir. sağlıcakla kal..

Tarih: 22 Aralık 2005, 13:19 - İp: 85.***.**5.139
avsarv
avsarv (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Caglareral, A610 ile ilgili bir mail atmıştım.Umarım okuyacaksın.
Bu arada Canon A610 aldım dün.

Tarih: 23 Aralık 2005, 13:47 - İp: 85.***.**1.38
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

sevgili avsarv
mail'ini okudum. burada mail adresini verirsen elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. netfotoğraf mail servisinde sorun yaşıyorum çünkü. benimki [email protected] mail adresin burada gözükmesin istiyorsan, sormak istediğin başka konularla ilgili verdiğim adrese masaj atabilirsin. gelen mail'de nasılsa görünücektir o zaman adresin.

#caglareral' tarafyndan 23.12.2005 16:34:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Aralık 2005, 16:35 - İp: 85.***.**5.172
baudolino
baudolino (üye)
İstanbul / Amatör

şimdi 610 620 ve s2 gibi tercih secenekleri var ..ben bunlardan birini abd den getirtecem..burdaki fiyatlarını biliyorsanız bana yazarmısınız.bir başka konuda oradan daha ucuza geleceği söyleniyor.avantajım olur mu..gördüğünüz üzere çok cahilim bu konuda

Tarih: 23 Aralık 2005, 16:43 - İp: 85.***.**8.152