nicko
nicko (üye)
İzmir / Amatör

Canon A520- Nikon Coolpix 5900 ???

sevgili arkadaşlar bu forumlardan çok şey öğreniyorum.dijital makineyle datron dsc-216 alarak ilk defa tanıştım.zamanla özellikle gece çekimlerindeki bol noise makinadan beni soğuttu.arkadaşımdaki nikon d70s i görünce bayıldım.lakin fiyatı bütçemi zorlayacak.Şimdilik kampanyaları takip ediyorum.Yalcinlar.com.tr de canon a520 ve nikon coolpix 5900 kampanya da fena görünmediler bana.dpreview,imaging-resource gibi sitelerde özelliklere baktım,örnek fotoları inceledim.kafam çok karıştı,bi yerde biri övülüyor imajlar güzel öte yerde yeriliyor,samples lar kötü v.s. Amacım tatillerde ,aile içinde ve enterasan enstanteneler gördüğümde noise yapmayan gece çekimleri iyi olan bir kamera.pc de en fazla wallpaper yaparım ,bi de 10-15 veya 13-18 dijital baskı yaptırırım.bütçemi sarsmadan bu iki makinadan hangisini alayım?Video çekim olayına pek girmem gibi o nedenle bu pek artı değil bana.ileride ilerletince fotoğrafçılığı belki d70s gibi bir makinayı paraya kıyıp alıcam ama şimdi acaba canon A520 mi alayım? yoksa nikon coolpix 5900 mü alayım? bi de casio exilim z-500 için ne dersiniz?

Tarih: 21 Ağustos 2005, 17:31 - İp: yok
fatih3603
fatih3603 (üye)
Sakarya / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben şahsen canon dan şaşmam ama nikon da iyi casio sakınn

Tarih: 27 Ağustos 2005, 13:34 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam nicko..
foruma hosgeldin..
..cok yakinda canon, a610 ve a620 modellerini piyasaya surecek.. fiyat olarak da, a510 veya a520 gibi hesaplilar.. bir muddet daha bekleyip a620 almaya calis bence..
dslr'a geciste bayagi yardimi dokunacak bir makine..
gorusmek uzere.

Tarih: 27 Ağustos 2005, 16:26 - İp: yok
ahmetd
ahmetd (üye)
Uşak / Meraklı

nicko 2 ay öncesine kadar bende senin gibi seçeneklerin içinden çıkamıyordum hergün 3 saat siteleri dolaşıyordum çünkü ilk defa bir dfm alacaktım.en sonunda A520 de kara kıldım.özellikleriyle fiyatı uyuşan bir makina bence hatta fiyatına göre gayet iyi bir dfm.benim için tek olumsuz tarafı 3dk sınırlı video kaydı yapması.senin için video kaydı önem taşımıyorsa A520 al derim ben..
CANON A520...

Tarih: 28 Ağustos 2005, 03:13 - İp: yok
  • 1