gelincik
gelincik (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 20d İle Canon 350d Farkı

Merhabalar,

Canon 350D ile Canon 20 D karşılaştırmalarını inceledim...Fiyat farkı oldukça farklı olduğu için ( iki ürün arasında şüphesiz bazı farklar da var ) kullanım açısından, memnuniyet açısından fikirlerinizi de öğrenmek isterim... Sevgiler

Tarih: 9 Temmuz 2005, 19:25 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Ben ilk önce 350d ile başlamayı tercih ederdim.

Tarih: 9 Temmuz 2005, 21:49 - İp: yok
gurcan
gurcan (üye)
İstanbul / Amatör

*Algılayıcıları yakın özellikte ancak aynı değildir. 20D'nin çok az fazlası var. Fark ihmal edilebilir.
*İşlemcileri aynı: Digic-2
*Burst (sürekli) çekim hızında 20D daha üstündür.
*Aynı objektifle kullanıldığında resim kalitesi hemen hemen aynı.
20D'de dışarıdan çok net farkedilmeyen bazı falzalıklar mevcut (ör: kullanıcı ayarları daha fazla opsiyonlu, miktarı daha fazla)
20D daha büyük ve daha ağır.

Sonuç:
Profesyonel ihtiyaçlar ve özelikle hız açısından 20D daha üstün.
Amatörler, ilk DSLR'sini alacaklar ve bütçesi sınırlı olanlar için 350D.

Tarih: 9 Temmuz 2005, 22:03 - İp: yok
gelincik
gelincik (üye)
İstanbul / Amatör

Murat 856 ve gürcan bey ilginize çok teşekkür ederi. Gürcan bey verdiğiniz bilgi için teşekkürler.. Sevgiler gelincik

Tarih: 9 Temmuz 2005, 22:26 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar gelincik..
aralarinda gercekten de cok farklar var.. zaten o yuzden 20D, 350D'den cok daha pahali..
ben 350D kullaniyorum.. ama keske 20D alsaydim demistim.. ama alamadim orasi baska..
..burada herkes sana kullanim ve memnuniyet acisindan degerlendirmelerinde farkli seyler soyleyecektir.. buna suphen olmasin.. en iyisi bir dukkana gidip, aralarindaki farki bizzat gormen..
her ikisi de super makineler.. 20D tabii ki cok daha iyi ama butcen elverirse tabii..
..aralarindaki fiyat farkina bir tane kaliteli lens alabilme sansin var.. ki lens konusu cok ama cok onemli.. 18-55 lensini de almamani oneririm; yerine 17-85 gibi kaliteli bir lens bakarsan makinenin verdigi performansi cok daha iyi alirsin..
..
kullanim ve memnuniyet aqcisindan... eger ki 20D alsaydim eminim ki daha cok mutlu olacaktim.. ama bu demek degil ki 350D yetersiz bir makine..

Tarih: 11 Temmuz 2005, 17:03 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

"zaten o yuzden 20D, 350D'den cok daha pahali..
ben 350D kullaniyorum.. ama keske 20D alsaydim demistim.. "

Bu yazını okuyunca sanki 350d den memnun değilmişsin gibi geldi öyle mi??

Tarih: 11 Temmuz 2005, 19:46 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hayir memnunum tabii murat.. ama ne verirsen onu aliyorsun bu dunyada.. yani bir 20D ile 350D'yi karsilastirmak pek de mantikli gelmiyor bana.. 20D bircok acidan daha iyi bir makine.. keske alsaydim da psikolojik buhrana ugramasaydim diye dedim; yoksa 350D yetmediginden degil..

Tarih: 11 Temmuz 2005, 19:54 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Hee bende bir an için korkmuştum.Hemen içimden d70s geçmişti

Tarih: 11 Temmuz 2005, 22:36 - İp: yok
  • 1