ramo
ramo (üye)
Aydın / Amatör

Canon 1ds Markt 2 Yada Nıkon D2x

CANON 1DS MARKT 2 veya NIKON D2X bu makinalardan kullanan arkadaslar varmi bu makinalar studio ve discekim olarak kullanislimidir bu makinalarhakkinda bilgisi olan arkadaslain goruslerini yazarlarsa sevinirim

Tarih: 1 Ocak 2005, 20:17 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

bence bu makinaları kullanan yoktur çünkü bu makinaların fiyatları insanı uçuklatır...
ama benim maddi durumum yeter diyorsanız canon....

Tarih: 1 Ocak 2005, 20:24 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Bu iki makina da siniflarinin en ustundedirler ve cok da karmasik makinalardir. Her ozellikleri kisiye gore degistirilebilir, bu yuzden eger profesyonel fotograf makinalariyla tecrubeniz ve bilginiz yoksa bosuna paranizi harcamamanizi oneririm. Eger paraniz varsa tabii ki Canon 1Ds Mark II alin. Ancak yapacaginiz ise gore harcayacaginiz paranin beste birini harcayarak da isinizi gorebilirsiniz.

Tarih: 1 Ocak 2005, 22:05 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

aman ramo yapma lutfen.. bahsettigin makineler DSLR klasmanindaki en ust duzeydeki makineler.. canon ve nikon firmalarinin en cok ovundugu modeller bunlar.. birinin fiyati 6000 digeri ise 3000 pound civarinda.. izin ver de iyi olsunlar..

canon 1ds markII'yu luminous-landscape.com'da Phase One P25 medium format digital back ile karsilastirmasini yapilmis.. P25 icin en iyi digital back denmis, 1Ds Mark II icin de en iyi DSLR denmis.. karsilastirma sonucunda, Michael Reichmann her ikisinden de aliyordu hatirladigim kadariyla.. P25'in fiyati 30000 dolardi sanirim, fotograf kalitesi acisindan isin gercegi 16.7 megapixelle 1ds MarkII geride kalmiyor testin sonucunda.. P25 ise 22 megapixelli bir digital back..

neyse.. eger 1ds MarkII studio ve discekim icin uygun olmazsa herhalde hicbir makine uygun olmaz..

Murat'a katiliyorum, Canon bencede.. ama niye bu makine?

cunku 1Ds MarkII'nun fiyatina bir Nikon D2X bir de Canon 1D Mark II alirsin.. ama su da bir gercek, 1ds markII'ya para veren kalkip da d2x ile 1d almaz.. gider 1Ds Mark II alir..

sonuc olarak bu makineler bu firmalarin en son teknolojiyi kullanarak urettigi makineler, hicbir fedakarliktan kacinmadiklari makineler..

ama...ammma...!!!!!!!!

bir amator icin bu makinelerin cok tehlikeli olacagini da biliyorum.. hadi hemen deklansore basip cekeyim dediginde guzel fotograf alamazsin.. otomatik ayarlari falan yok.. herbir seyi iyice bilmeden bu makineler yarardan cok zarar olurlar.. kullanimlari cok ama cok komplex..

ayrica bu makineleri bu makinelerin nerede kullanima uygun olacagini bilen insanlar alirlar..

sen bosver bu makineleri, o kadar para harcama.. gel sana canon 20D alalim..

Tarih: 1 Ocak 2005, 22:06 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ayni anda mesaj atmisiz juggler..

beste biri derken 20D'yi kastettin sanirim..

Tarih: 1 Ocak 2005, 22:09 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

aklin yolu bir dadanagast.. Eger birisi (tr fiyatiyla buyuk ihtimalle) 10000 dolarlik makinayla ilgili "bu makinalar kullanisli midir" diye soruyorsa cevabi "hayir"dir tabii ki.. Daha basit bir makina lazim... Evet 20d yi kastediyorum.

Tarih: 1 Ocak 2005, 22:14 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cok kullanisli oldugunu bilenler icin de daha pahali makineler mi gerekir peki?

neyse saka bir yana, onbinlerce dolar harcamak gercekten de ucmak bir yerde.. hani diger konuda soyledin, peugeot 307 mi yoksa astra mi diyene transporter onermek; iste, bu makineyi alana bosver git bir astra bir de 20D al demek pek de yanlis degil herhalde.. sonucta eger ki bir forumda soru olarak soruluyorsa..

bence DSLR alacak adam zaten kimseye sormaz; neyi alacagini iyi bilir.. neye ihtiyaci oldugunu bilen adam DSLR alir..

ben bir istisnayim o baska..

Tarih: 1 Ocak 2005, 22:26 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

ramo sen en iyisi 20d al stutyo fotoğrafçılığı için çok uygun mak.
canon alsan ve bu makinanın değerini bilen bir kişi akşam dükkana girer çalar.
yanına alsan can güvenliğin söz konusu...
sen en iyisi 20d al

Tarih: 2 Ocak 2005, 17:32 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ramo nirdesin, huuuuuuuuuuuuu.. soyle senin studyon nerede, bir ziyaret edelim 1Ds MarkII aldiginda..

Tarih: 2 Ocak 2005, 21:14 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

saka bir yana, sana bazi okuduklarimdan ornekler vereyim ramo..

Practical photography, ocak sayisinda 1Ds MarkII'nun incelenmesi yapilmis.. incelemeyi yapan vatandaslar genelde 1D MarkII gibi 3000 pound'luk makineler kullaniyorlar ve soyle demisler:

"This camera is a professional tool with a price to match, and if your livelihood depends on producing top quality results it's worth the money. for the rest of us any camera costing over £5500 is poor value."

basta sokak fiyati olarak 5550 pound demisler..

peki neymis artilari eksileri bu makinenin?

artilar: yuksek performans korkunc cozunurluk dusunuldugunde.. print'lerde 12x16 inchlik 300 dpi'da alinabiliyormus, kalitesi en kaliteli dergi ve kitap kullanimi icin mukemmel..
eksileri: bazi ayarlari degistirmek zaman aliyormus ve tabii ki fiyat etiketi..

...

ayrica soyle demisler:

"you can also take control of almost every aspect of the image before you shoot. in short there's more features on this camera than most photographers will ever need, but at this price what would you expect?"

............

Tarih: 2 Ocak 2005, 21:31 - İp: yok
ramo
ramo (üye)
Aydın / Amatör

SELAM ARKADASLAR
onceliklen vermis oldugunuz bilgileriniz icin sizlere cok tessekkurederim . aslinda ben suanda fuji S2 pro kullaniyorum ve sonuctan pekte cok memlundegilim netlikolarak ve renkolarak ve benim bu ilk digitaal makinam daha once hep analogkullandim digitalageceyim istedim ve bana bu makinayi tavsiye ettiler simdide isdediklerimi bunda bulamadim simdide CANON 1DS MARKT 2 yi yada NIKON D2X tavsiye ettiler tabiki siz arkadaslarin cevabini okuduktansonra tekrar dusunmem gerektigini anladim
herkese tekrar tesekkur ederim ve 2005 in herkese bol kazanc li ve hayili olmasini dilerim.

Tarih: 2 Ocak 2005, 22:03 - İp: yok