breeze
breeze (üye)
İstanbul / Meraklı

Bi Cvp Yazarsanız Cok Mutlu Olcam

mrb...daha önce de sormuştum ama bi cvp alamadım casio dfm hakkında yorum yazarsanız sevinirim...bi ara casio qv r 41 modeliyle ilgileniyordum da ...sizce iyi bi mak.mı aynı kategorideki makinelere göre...
ayrıca nikon 3200 ün gercekten cok iyi foto cektıgını gördüm ama canondaki manuel olanagının olmaması cok büyük bi eksiklikmi sizce???gercekten önemli diyorsanız vazgeçcem çünkü...nikon kullananlar memnunmu acaba???
bide şunu sorcam...sitelerde dfm nın çektiği fotolara bakınca sitedeki forumlarda cok kötü denilen bazı kodak ve hp modelleri ile çekilen fotoların baya güzel oldugunu gördüm...sonucta elde edilen foto önemli değilmi...yani sormak istediğim neden sakın hp kodak falan almayın deniyo...( sadece merakımdan ve bu işle yeni ilgilenmeye baslayan biri oldugumdan ve bişiler öğrenmeye çalıştıgımdan soruyrm)şimdiden sağolun

Tarih: 6 Mart 2005, 19:59 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

hay ağzına sağlık, ne güzel sormuşsun! burdaki bazı arkadaşların maalesef bir marka saplantıları var. hp'ye ben de gıcığım ama fotoğraf kalitesinden dolayı değil, türkiyedeki müşteri hizmetlerinin rezaletinden dolayı. bir makinanız bozulursa, çöpe atın daha iyi. yeni makine fiyatından daha fazla fatura çıkarıyorlar tamir için. ayrıca 1-1,5 ay falan da bekliyorsunuz. ne o, almanyadan parça bekliyorlarmış...
kodak fena değil. özellikle schneider lensli modellerinin gece çekimleri de gayet iyi. burda çok övdükleri pek çok makineyi bizzat denedim ama bir çoğundan hiç memnun kalmadım. örneğin senin de bahsettiğin nikon 3200'ün foto kalitesi fena diil ama video kalitesi ve süresi kötü. sınırsız video çekemiyorsun. kodakların hemen tüm modellerinde sınırsız video imkanı var fakat kodakların da karta yazma sürati çok yavaş. nerdeyse yarım dakika bekliyorsun 2. pzu çekebilmek için. casio'lar hem kalite olarak çok da iyi değil hem de türkiyede fiyatları çok yüksek. bu nedenle pek de cazip değil. canon'ların manuel ayar özellikleri ve resim kaliteleri gayet iyi. ama bunların da video çekim süreleri kısıtlı. dolayısıyla amatör biri için hem sınırsız video hem de iyi kalitede fotoğraf çekmek isteyeceğini düşünürsek, ekonomik fiyatlı bir makine olarak sony p73 (450 ytl civarı) veya kodak 7440 (500 ytl civarı) tavsiye edebilirim.

Tarih: 7 Mart 2005, 14:38 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

KODAK IN ESAS İŞİ FİLMDİR.MAKİNELERİNİ İSE İSMİ İLE SATAR.
NİKON LA MUKAYESE EDİLEMEZ.LÜTFEN İNSANLARI YANILTMAYALIM.

#ÖZGÜR FOTO' tarafından 07.03.2005 18:19:56 tarihinde düzenlendi.

#ÖZGÜR FOTO' tarafından 08.03.2005 10:04:25 tarihinde düzenlendi.

#ÖZGÜR FOTO' tarafından 08.03.2005 12:17:35 tarihinde düzenlendi.

#ozgur foto' tarafından 06.06.2005 15:17:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mart 2005, 18:18 - İp: yok
tiktak
tiktak (üye)
Adana / Meraklı

Centurion
Bazı markaların çığırtkanlığını yapmak adına körü körüne Nikon u karalamak çok komik.

Ayrıca da HP fotoğraf makinesi kullanan arkadaşlarım var .Servisi Çağlayan daymış.Her gittiklerinde çok memnun kalmışlar.

#tiktak' tarafından 07.03.2005 21:51:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mart 2005, 21:40 - İp: yok
tiktak
tiktak (üye)
Adana / Meraklı

Centurion
Sen bu video çekim olayına saplanıp kalmışsın.Madem öyle video kamera al , nasıl olsa onlarda fotoğraf çekebiliyor.Böylece esas amcın olan video nun yanında arasıra fotoğraf da çekmiş olursun.
Fotoğraf makinesi alırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında mercek kalitesi,ccd ebadı vs... gelmeli.Kaliteli fotoğraf çekmeyen bir fotoğraf makinesinin video özelliğinden banane

#tiktak' tarafından 07.03.2005 21:46:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mart 2005, 21:44 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Kompakt makinelerde seçenek o kadar çok ki ne tavsiye edebileceğimi bilmiyorum. Bence önemli olanlar servis, batarya (kalem pille çalışması), daha sonra makine özellikleri geliyor. Bildiğim kadarıyla da TR de en iyi servisi KODAK veriyor. Hafıza kartına yazma hızına gelince Bende CX4230 var ve gayet iyi üstelik 2mp eski bir model. Eğer kullandığın hafıza kartı cep telefonu için olanlardan ise zaten yazma hızları çok düşük. Sandisk SD 128MB kullanıyorum ve çook memnunum. DX6490 ve 7590 da kullandım hiç de dediğin gibi yavaş yazmıyor. DX7590 da 20"x30" ebatında baskı alabiliyorsun ... Unutmayın MP her şey değil...

Bence,
1. Servis: her tür sorunu giderebiliyor mu? (KODAK kullanıyorum ve pişman değilim.)
2. Bataryası kalem pil, 2x2300mAh GP 6.00YTL ye alıyorum... Yaklaşık 1 saatte dolduruyorum...En ucuz makinenin ORJ bataryası yaklaşık 15$
3. Baskı boyutu: 13*18cm nin üzerinde değişik ışık ortamlarında çekilmiş fotoğrafların baskılarını görmelisin.
4. Optik zoom bence kompakt makinelerde ideali 10x
5. En fazla kaç mb hafıza kartı takılabiliyor? 256mb ise almaya değmez...
6. Kaç mp??? 3mp- 4mp (ideal) - 5mp
7. Sınırsız video çekebilmeli
8. LCD ekranı büyük olmalı
9. Hepimiz meraklıyız bu fotoğrafçılığa analog ayarları mutlaka olmalı...
Bundan fazlası tek bir makinede bulunmayacağını düşünüyorum...

Ben bu kadar araştırdım... Kompakt makine almaya karar verdim(Kodak DX7590), vazgeçtim. Canon DSLR 350D alacağım...

#meraklisi' tarafından 07.03.2005 23:32:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mart 2005, 22:43 - İp: yok
  • 1