sefk
sefk (üye)
İzmir / Meraklı

Amerikadan Dijital Foto Getirecek

selam arkadaşlar minolta a2 fotoğraf makinesi almak istiyorum burdaki fiyatlar pahalı izmirde yaşıyorum amerikadan getirebileck biri varmı acaba?
önerileriniz neler

Tarih: 19 Ekim 2004, 13:23 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

bana mail at konuşalım... [email protected]

Tarih: 19 Ekim 2004, 19:40 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili sefk,
Bu tür fikirlere itibar etme.Servis garantisi ülkemizde iki yıl bu süre önemsenmeyecek gibi değil. Minoltanın dünya garantisi ülkemizde geçmiyor...Kar ettiğini düşündüğün parayı makinen arızalandığında servise tamir parası olarak vereceğin gün gibi aşikar iken benim sana önerim makineni ülkemizden ve yetkili satıcıdan al....

Tarih: 20 Ekim 2004, 03:13 - İp: yok
sefk
sefk (üye)
İzmir / Meraklı

sevgili burkay iyi söylüyorsunda ülkemizde 2 milyar +kdv%18
amerika fiyatı 699dolar arada çok fark var zaten bu iş için 1000dolar bi para ayırdım daha fazla açılamamki bu bağlamda bende buna yöneldim. hem zaten minolta iyi bir makine zırt pırt bozulabilirmi dersiniz diye düşünüyorum?

Tarih: 20 Ekim 2004, 08:48 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Ben de eğer pahalı bir makine almayı düşünüyorsanız yurtdışından alma taraftarıyım. Aradaki fark gerçek ten ÇOK KAYDA DEĞER oluyor.. yoksa 300-400 euro/dolarlık makine alıyorsanız yurtdışı-yurtiçi farkı 100-200 euro fark ise Burkay'ın dediği doğru olabilir.
bence 1000 dolar civarı makinelerde yurtdışından alım imkanlarında da bakmak lazım..

Tarih: 20 Ekim 2004, 09:04 - İp: yok
cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

sefk bence işini saglama al.Bende Z3 almadan once hep yurt dısını dusundum ama uluslararası garanti burada gecmiyor.Mesala Z3 kullan 1-2 kisinin makinesi problemli cıktı eftas hemen değiştirdi.Birde sen A2 dusunuyosun olası bi sorunda vay haline.Butce konusunda haK veriyorum sana benimde butcem senin gibi kısıtlı ama kredi kartına pesin fiyatına taksitle aldım bende izmirde yasıyorum A2 7 taksitle alabilecegin yer biliyorum.

Tarih: 20 Ekim 2004, 10:10 - İp: yok
cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

sefk bence işini saglama al.Bende Z3 almadan once hep yurt dısını dusundum ama uluslararası garanti burada gecmiyor.Mesala Z3 kullan 1-2 kisinin makinesi problemli cıktı eftas hemen değiştirdi.Birde sen A2 dusunuyosun olası bi sorunda vay haline.Butce konusunda haK veriyorum sana benimde butcem senin gibi kısıtlı ama kredi kartına pesin fiyatına taksitle aldım bende izmirde yasıyorum A2 7 taksitle alabilecegin yer biliyorum.

Tarih: 20 Ekim 2004, 10:11 - İp: yok
sefk
sefk (üye)
İzmir / Meraklı

selam cemm izmirden 7 taksitle a2 alacak yeri yazabilirmisin ordan bi fiyat alayım teşekkürler..

Tarih: 20 Ekim 2004, 12:58 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

yalçınların sitesinde 5 taksit

920 euro + KDV
1.7 milyar + KDV = 400 küsür milyon * 5 taksit

http://www.yalcinlar.com.tr/index.php?page=add_to_cart2&prod_id=367&dept_id=1&grp=MINDIG

pricegrabberdan öğrendiğim üzerede Amerika fiyatları ortalama 650 dolar
http://www.pricegrabber.com/search_getprod.php/masterid=2261598/search=%2520minolta%2520a2

Tarih: 20 Ekim 2004, 14:12 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Makinanin fiyati o kadar farkli ki turkiyede, eger amerikadan alabiliyorsaniz, o makina bozulursa onu atip bir tane daha alirsiniz, yine de zararda olmazsiniz. .. Gecen gun bir hesap yaptim, Canon EOS 300D almak isterseniz, ucaga binip amerikaya gidip orda 3 gun kalip makinayi orda alip geri donseniz yinede Turkiye'den almaktan ucuz oluyor..

Tarih: 21 Ekim 2004, 12:14 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili jugler,

Şu yaptığın hesabın dökümünü buraya yazar mısın ?Merak ettim....

Tarih: 21 Ekim 2004, 13:24 - İp: yok