gilkerh
gilkerh (üye)
Sinop / Meraklı

Amatöre Yardım???

meraba
ben makinayı sadece hatıra fotografı çekmek we bunları kagıda bastırmak için kullanacagım. ses kayıt we video kayıt olayı da yine hatıraları saklamak için güzel yöntem, we makinemde olması tercihim. birde güzel panoramik görüntü almak hiç fena olmazdı?

acaba sizce hangisi?

HP 735 mi?
- ses kayıt war, ayarlar manuel, ama stogunda olanı bulmak zor.. gecegörüş war dio (tabi ben onların yalancısıyım)+ ucuz

Olympus 310?
- ses kayıt warmı bilmiom, manuel yok, panoramik cekim + yılın makinesi secildi

Pentax optio 30 mu?
- ses kayıt yok + en pahalısı + manuel ayarlama yok + foto kalitesi çok iyi

Yoksa şöyle mi dersiniz:

Bu yukardaki makineler zaten çok da iyi değil, şimdilik en ucuzundan bir Orite 3010Z al, optik zoom ses + video + webcam falan.. nerden baksan bi 100milyonun da cebine kar kalsın, onu da ilerde daha iyi makine almak için kullan??? hatta onunla da hafıza kartı alırsın???

sonuçta foğraf kalitesi olarak aradığım özellik, kağıda iyi basılsın yeter + geceleri idare etsin..

bu özellikler benim araştırmam, yanlışsa düzeltin -ama kızmayın

#gilkerh' tarafından 29.09.2004 23:44:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Eylül 2004, 02:59 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

HP 735'te bildiğim kadarıyla manuel ayar ve gece görüşü falan yok. Gerek fotoğraf kalitesi gerekse plastik ve işçilik seviyesi bakımından oldukça basit ve giriş seviyesi bir kameradır, ucuz etin yahnisi yavan olur.

Sırf hatıra çekmek için kullanacaksan manuel ayarlara çok da ihtiyacın yok. Tavsiyem Nikon Coolpix 2100-2200, 3100-3200. Diğer makinelerde var mı bilmiyorum, cd'lerinde PanaromaView programını da var.

Canon A serisinde panaroma stitch diye bir mod var, panaromik çekimlerde oldukça yardımcı oluyor. Ancak fiyat performans açısından ve manuel kullanmayacağını düşünerek Nikon diyorum.

Tarih: 27 Eylül 2004, 12:44 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Arkadaşım Olympus c310 kullanıcısıyım. Ses kayıt yok. Bu senin için önemli bir unsur ise Pentax optio30 ve Olympus c310 sana göre değil..
Olympusta panaromik çekimi kullandım ve programı yardımıyla kolayca bilgisayarda birleştiriyorsun. fakat panaromik fotoyu kağıda baskı alamazsın haberin ola. Standard ölçünün dışına çıkıyorsun çünkü.
Makine fena sayılmaz. Özellikle çoğu makinede olmayan süper makro çekim özelliği güzel.. Pentaxı karşılaştırma imkanım olmadı. ama pentaxın fiyatının yüksekliği bana göre dezavantaj.
HP lere ben ce hiç dokunma bu forumda eskileri aratırsan bir çok kişinin çok sıkıntı çektiğini görebilirsin.
örnek foto istersen bozo.karmaklan.org

Tarih: 27 Eylül 2004, 14:53 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Bozo,

Panoramik görüntüyü fotoğraf kağıdına baskı alabilirsin. Standart fotoğraf kağıdının haricinde de kağıtlar var, eğer baskıyı yapacak olan fotoğrafçınızı bu konuda uyarırsanız size yardımcı olacaktır.

Tarih: 27 Eylül 2004, 15:40 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

sayın mersun haklı olabilirsiniz
ama benim gibi 8-9 fotoluk180 derecelik panaromik foto çekerseniz o ölçüdeki fotoyu kağıda almanız da imkansızlaşır..

Tarih: 28 Eylül 2004, 00:21 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

bu alacağın makineler en ucuzu desen 375 milyon filan.. orite alağına.. hiç alma daha iyi. Bence HP den uzak dur.
biraz sabır et. veya taksitle (güzel imkanlar var sonuçta) canon a serisi 75,80,... , Olympus c765, KonicaMinolta z serisi, Nikon modellerine bakmanı tavsiye ederim
ha webcam den bahsettiğin için söyleyim ayrıca bu saydığım markalarda fotoğraf makinesi özellikleri beklemelisin. Daha hiç rastlamadım bu gerçek Fotoğraf makinelerinde webcam özelliği verildiğine.
Kararını şöyle vermelisin?
içinde herşeyi az buçuk yapan bir oyuncak mı istiyorum?
ya da gerçek bir fotoğraf makinesi mi istiyorum?

Tarih: 30 Eylül 2004, 09:46 - İp: yok
diablox
diablox (üye)
İstanbul / Amatör

Sakın ha sakın Orite,Datron,Ogatech bilmem ne bunlardan kesinlikle uzak dur.yüz milyon kar yaparsın ama makineyi bir sene sonra çöpe atarsın.Bu forumda öyle makinelere para vermiş salaklar var sen de onlar gibi olursun.Hepsi burda yok kayıt yapmıyo yok resimler çıkmıyo gibi dertleri var.alıcaksan adam gibi para verceksin ömürlük makine alacaksın.
Hem dandirik markalar gece çekimlerinde sı.ar.Onlarda CCD değil CMOS var(çok b.ktan yani)
benden söylemesi

Tarih: 11 Ekim 2004, 01:16 - İp: yok
diablox
diablox (üye)
İstanbul / Amatör

HP'den de uzak dur.Hp'nin işi yazıcıdır.Hem dijital makine alacağın zaman markanın daha önceden analog makine yapmış olduğuna dikkat edeceksin.Bence Olympus'u al

Tarih: 11 Ekim 2004, 01:19 - İp: yok
denizci
denizci (üye)
İstanbul / Amatör

İyi günler,

Canon un A 400 modelini inceleyebildiniz mi?

Tarih: 11 Ekim 2004, 14:57 - İp: yok
  • 1