karbey
karbey (üye)
Ankara / Amatör

Aklım Karıştı Dostlarım...

Sevgili arkadaşlar 11 yıldır fotografla ilgileniyorum ancak dijital olarak ilk makinem eos300D, Pek alışamadım noise oranı biraz fazla gibi, daha iyi bir makine almayı düşünüyorum ama aklım felaket karıştı, Lütfen bana yardımcı olun.

şöyle işte benim makinem diyebileceğim bir makine önerin, Keskinlik, noise,kalite, kullanım problemleri az olan..

Şİmdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 23 Nisan 2005, 21:08 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili karbey;
300D den nikon d70 veya d100 e geçebilirsin.

Tarih: 24 Nisan 2005, 02:39 - İp: yok
karbey
karbey (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili Guronline,

Teşekkür ederim sanırım Nikon daha iyi olacak ama elimde 75-300 canon bir lensim var onuda elden çıkarmam gerekecek o zaman ama karar verdim nikon a geçeceğim.

Yalnız garip gelebilir ama sanki nikon d70 d100 den daha keskin ( mi ) ? Bir sürü fotograf karşılaştırdım ya öyle denk geliyor tesadüfen yada ne bileyim bir gariplik var. D100 daha d70 den daha yeni bir model değilmi.

Tarih: 2 Mayıs 2005, 00:18 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

300d'nin noise orani zaten cok dusuk; soyle ki, iso 100'deyken nikon d70 veya d100'un iso 200'une oranla (cunku nikon digital slr makinelerde iso 100 yok..) cok az daha noise var.. ayrica noise azaltan yazilimlar var, onlari da kullanabilirsin; nikon veya canon olmasi farketmez, hepsi ayni; eger ki en ust modellerden biri olan 1Ds mark II veya D2X kullanmayacaksan.. en iyi kaliteyi dijital medium format kameralar veriyor, onlar da dunya parasi.. ama degerlendirmelere gore canon 1Ds Mark II da asagi kalir degil..
keskinlik problemini photoshop kullanarak halledebilirsin, veya makinenin parametre 1'e mi yoksa 2'ye mi ayarli olduguna bak, parametre 2'de makine keskinlik kullanmiyor.. kullanim problemi olarak neyi kastettigini anlayamadim dogrusu.. cep telefonlarini dusun mesela; eger ki nokia kullaniciysan farkli bir marka telefonunu kullanmakta zorluk cekersin.. canon'dan nikon'a gecmekle kullanim zorlugu cekmeyecek misin? ... kalite derken; makinenin body kalitesinden bahsediyorsan sayet, 300D plastikimsi yapisi ile pek de ic acici degil.. ama sen bir de 350D ve 20D (ki cok daha iyi 350D'ye gore..) gormelisin..
kaldi ki elinde 75-300 lensin var, neden marka degistireceksin? canon'un lensleri cok daha cesitli nikon'a gore.. yapman gereken 75-300mm lens yerine iyisinden bir L serisi lens alman, sonra gelsin kalite..

bir dusun..

Tarih: 2 Mayıs 2005, 02:31 - İp: yok
karbey
karbey (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili dadanagast çok teşekkür ediyorum...

Henüz karar vermedim ama fikirlerin çok mantıklı senin dediğin gibide yapabilirim, Görüşmek üzere sağolasın...

Tarih: 3 Mayıs 2005, 12:48 - İp: yok
  • 1