gilkerh
gilkerh (üye)
Sinop / Meraklı

Acele Yardım Edin, Lütfen?

arkadaşlar artık makine alma konusunu sonlandırmak üzereyim. kararımı werdim sanırım... eger bir pentax 30 alırsam tüm derdime dewa olacak gibi geliyor.. diginorm.com.tr we burdaki yorumlardan ben bu sonucu cıkarttım...
ama araştırmalarım sırasında pentax S30 ile tanıştım we bu makinanın su altı aparatı oldugunu görünce aklım birden karıştı. ee ne de olsa bir balık adamın hayali, suyun altında gördüklerini resmedebilmektir çogu zaman.. we simdi sizden bir yardım istiyorum???

- sizce 30 ile s30 arasında fark yaratan bir fark war mı? (ekonomik boyutu hariç)???

- acaba türkiyede pentax s30 un su altı aparatını bulabililr miyim we bunu hiç alıp kullanan biri war mı? eger warsa lütfen bana tecrubelerinden faydalanarak bu makina we aparata wereceğim paranın degip değmiycegi konusunda yorum yapabilir mi???

Nott: en ucuzu - orite 3010z- falan derken sizin forumdaki yazdıklarınız sayesinde işi bayagı ilerlettim sanırım.. bu yüzden lütfen bana yardımcı olun we ben de boşuna hata yapmıyım...

Tarih: 19 Eylül 2004, 03:42 - İp: yok
yyilmaz
yyilmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

canon,nikon,kodak,sony gibi dünya devleri varken ne işin var pentax mentaxlarda kardeşim. birazçık daha para koy bu dediğim markalardan birini alıyer. seni bayağı idare edecektir umarım. benim gibi düşünen arkadaşlar çoğunlukta olacaktır sanırım. valla ne yalan söyliyim daha yeni duydum bu makinayı. kalitesini bilmihyorum ama diğer markalar daha iyidir bence. biraz daha akıllı düşün bence...

Tarih: 19 Eylül 2004, 08:39 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Pentax ta Canon ve Nikon kadar iyi bir firmadır aklınızda bulunsun
Ama kodak ne kadar iyidir tartışılır...

Tarih: 19 Eylül 2004, 10:48 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

yyilmaz'a Kodak hariç katılıyorum.

Nacizane tavsiyem bir tane Canon alman yönünde olacak.
Sualtı fotoğrafçılığı ilave bazı masraflar gerektirmekte .
Canon ile ilgili sualtı case linkleri aşağıda uygun olanı seçersiniz, yalnız Türkiye maliyetleri daha yüksektir .
Ben olsam Canon A-95 alırım .

http://www.digideep.com/product.php?pType=housing&mID=7

http://tomshardware.bizrate.com/buy/products__att259--43010-,cat_id--46011,keyword--Underwater%20Housing.html

Tarih: 19 Eylül 2004, 12:29 - İp: yok
devrimkan
devrimkan (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

kesinlikle pentax iyi bir markadır, fotoğrafçılıkta biraz ilerlemiş olan herkes bunu bilir, diğer arkadaşlar lütfen alınmasın ama bilmiyorlarsa hiç yorum yapmasınlar, ayrıca bize sorulan bu değil. gilgerh steves-digicams. com' a girip kıyaslama yapmanı tavsiye ederim.

Tarih: 19 Eylül 2004, 15:50 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben Pentax'a , HP'ye , Kodak'a bu sıraya birkaç tane daha ilave edebilirim , kesinlikle kötü demiyorum, sadece bu markalardan önce Canon, Nikon, Olympus , Fuji gibi markaları tercih edin diyorum ...

Tarih: 19 Eylül 2004, 18:00 - İp: yok
yyilmaz
yyilmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

yavv iyiki bi dünya devlerinin arasına kodakı da koyduk heee. olay kodak pentax çatışmasına dönmüş iyice. gilkerh'in iyice kafası karıştı sanırım. ben pentaxın fotolarını daha yeni gördüm ne yalan söyliyim bayağı iyiymiş 4530um var ama ben yinede canonu tercih ederim... 4530 da çok iyi ama piyasada zor bulursun. eğer bulursan hiç kaçırma derim ben...

#yyilmaz' tarafından 20.09.2004 01:46:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2004, 01:45 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,

bu iki makine arasindaki farki bilmiyorum fakat s 30 un sualti aparati makine ile ayni fiyata geliyor.mantikli olurmu bukadar para vermek bilmiyorum ama cok pahali geldi bana.

Tarih: 20 Eylül 2004, 08:29 - İp: yok
  • 1