m_erer
m_erer (üye)
Kayseri / Amatör

500-600 Liralık Bi Makine

ben 10 - 20 günden oksye gircem ve güzel bir fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum önceleri kodak z1285 almayı düşünüodum hd ve 12 MEGAPİKSEL olduğundan ama ufak biaraştıma yaptım dergiden fln megapikselin öle pek bi önemi yokmuş ama halada vazgeçmiş değilim. ben şöle istediğimde gzl günleri ölümsüzleştirmeme yarayacak, istediğimde gzl bir poz yakalayıp çekebileceğim şöle gzl bir makina almayı düşünüyorum 500 - 600 liralık bi bütçem var yardımcı olursanız çok sevinirim kafam çok karışık herkes bişi demiş ltfn yardımcı olun

Tarih: 18 Mayıs 2008, 20:32 - İp: 88.***.**4.89
mrtgkce
mrtgkce (üye)
Bursa / Amatör

Kodak ın kullandığı HD ibaresi tamamen kandırmaca ve komik. Çektiği video HD değil, zaten olamaz da. Sen boşver böyle aldatmaya yönelik şeylerle de kafanı bulandırma. Fujifilm S5800 ya da bulabilirsen S5700 al bak keyfine.

Tarih: 18 Mayıs 2008, 21:41 - İp: 88.***.**7.175
enderonur
enderonur (üye)
Ankara / Meraklı

aynen öle o hd ler yalan canon ve olympusta çok güzel modeller var canon ıxus 860 veya olympus mju 840 veya 1010 senin işini fazlasıyla görür

Tarih: 20 Mayıs 2008, 01:15 - İp: 88.***.**6.248
m_erer
m_erer (üye)
Kayseri / Amatör

abilerim biraz yardım etseniz fotoğrafa merakım var ve bunu da güzel bi makineyle dahada artırmak istiyorum bu ilk makinem olcak ve kendimi geliştirebilecek bişi almak istiyorum biraz yardımcı olursanız sevinirim. sony h3 le fuji s5700 hoşuma gitti yalnız ikisi hakkındada en ufak teknik bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim!!!

Tarih: 21 Mayıs 2008, 18:17 - İp: 85.***.**0.93
oerkara
oerkara (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

fuji s6000 -8000 gibi bir modeli var onlara bak

Tarih: 22 Mayıs 2008, 01:27 - İp: 88.***.**2.91
m_erer
m_erer (üye)
Kayseri / Amatör

peki sony h3 e nedersiniz bu ayki chıp dergisinde vardı biraz baktım da bu makine hakkındada yorum yaparsanız sevinirim

Tarih: 22 Mayıs 2008, 13:42 - İp: 85.***.**0.93
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 22 Mayıs 2008, 14:23 - İp: 78.***.**9.160
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

arkadaşım ben de oksye gireceğim ben 2 gün önce olympus sp 550 aldım memnunum sana kısaca eksilerini artılarını yazayım belki yardımcı olabilirim.eksileri 5000 iso değeri verip 200 iso değerinde gren vermesi (eğer gece çekimi senin için önemli değilse isoya kafanı takma)7.1 mp olmasına rağmen çektiği resimlerin 5-6 mp arası bir keskinliğe sahip olması.18x zoomda 1-2 km den daha fazla ilerisini çekmenizi pek tavsiye etmiyorum 1-2 km den sonra (aşağı yukarı bi değer verdim ben)gerçek kalitede çekmiyor.ikili görüntü sabitleme özelliği var ama aşrırı derece bir yararı yok (ama yinede güzel sabitleme sadece ikili olması gözünüzde büyümesin diye yazdım).18x zoomda
f değeri 4.5 oluyor bu biraz eksi..artılarına gelelim 18x ZOOM,1 cm makro,görüntü sabitlemenin 18x zoomda işe yaraması (gece çekiminde işe yaramıyor yalnız)hem geniş açı 28 mm hem tele 504 mm olmas.boyut olarak büyük olmaması.raw formatında çekim yapabilmesi
ben de amatörüm ve 2 gün önce elime geçmiş bir makine şimdilik düşüncelerim bunlar oldukça memnunum senin de büyük baskılar almaya ihtiyacın yoksa öneririm.ama ihtiyaçlarını gözden geçir.ne için kullanacaksın.ben zoomu için aldım.fiyat/performansı gayet iyi fotozeynep.com da tripod,çanta,1gb kart ile birlikte 540 ytl ben bir de gp şarj aleti aldım 600 ytl tuttu.bu model çok eleştirilmiş bir model tavsiye edilmeyen bir model ama ilk çıktığına 1000 ytl civarında satılıyordu ve o zaman aldığı parayı haketmiyordu.ancak şimdi 500 küsür lira fiyatını hakeden bir ürün.bu arada söyleyeyim bazen 18x zoomda renk sapmaları oluyor bunu da göz önünde bulundur ama göze çok da batmıyor ben yaklaşık 40 foto çektim 1-2 tanesinde gözlemledim.(ama görmediğim de olmuştur belki)
bence sana yetecek bir ürün.bu arada benim de aldığım ilk makine bu.

#umut1993' tarafından 22.05.2008 15:26:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2008, 15:17 - İp: 85.***.**9.123
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

önerilmeyen dedim ama kullanmayanlar tarafından önerilmeyen bir model kullananlar tarafından beyenilen bir model (yaklaşık 6 kişiden 5 kişi öndermiş önermeyen de f değerinin 18x zoomda 4.5 olduğundan önermemiş)(önermiş dediğim 3 kişi msn listemde ekli bu arada)

#umut1993' tarafından 22.05.2008 15:22:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2008, 15:21 - İp: 85.***.**9.123
prxx
prxx (üye)
Aydın / Amatör

FujiFilm' in s5800 modeli teknosalarda kampanyalı ona bir göz at istersen, hem işini görücek makine hemde kampanyası var. Çok uygun bir makine amatörler için ideal bir makine

Tarih: 23 Mayıs 2008, 01:42 - İp: 88.***.**8.140
soundbycng
soundbycng (üye)
İstanbul / Meraklı

bncede fuji S5800 tam snlik. arkadaşımın dediği gbi şuan teknosalarda kampanlayı bi ürün. mp3 çalar hesiyesi var. o ürünü kullan ztn sonra pro. oluosun ,) tam kendini geliştirebileceğin bi cihaz..

Tarih: 24 Mayıs 2008, 00:03 - İp: 81.***.**1.112