ozzie
ozzie (üye)
İzmir / Meraklı

400ytl Altında...

400 ytl civarı ve altında
3x optik zoomlu
renk ve detayda kaliteli sonuç veren
sesli 30fps video çekebilen
manual ayarlana bilir
en önemlisi deklanşöre (otofocustan sonra) bastığımda en kısa sürede çekim yapabilecek bir makina arıyorum

yardımınızı bekliyorum. teşekkürler.

Tarih: 6 Şubat 2006, 02:28 - İp: yok
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Yazdığın bütün özelliklere sahip tek makine var oda ricoh caplio gx. İdeefixeden 370 ytle yada aydınlar fotodan 430 ytlye alabilirsin(bolca hediyeyle beraber).

Sadece sesli video yok sanırım sessizdi ama emin değilim. Yalnız diğer özelliklerde bunun gibisini bulamazsın. Tiff bile çekebiliyopr. Harici flaşı ile var. Fiyatının çok üstünde bir makine.. 400 ytle kadar en iyi makine bence..

Tarih: 6 Şubat 2006, 03:27 - İp: 85.***.**4.144
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Parody,
Bu makinayı daha önce nasıl farkedemediğimi anlamıyorum. oysa tüm makinaları az çok tanıdığımı zannediyordum. Bu fiyata hakikaten kaçırılmayacak bir ürün. 1cm makro, 1600 ASA, 1/1.8 inch sensör, 28mm geniş açı
Eğer servis hizmetleri konusunda da problem yoksa gerçekten bu fiyata kaçırılmayacak bir makina.
Sevgili ozzie, inan bu fiyata daha iyisini bulamazsın
tek handikap video kalitesi olmasına karşın zaten bir fotoğraf makinasından da iyi bir video performansı beklememek lazım..

#caglareral' tarafyndan 06.02.2006 18:08:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Şubat 2006, 18:10 - İp: 88.***.**7.166
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

ricoh un fiyat/performans oranı a610 dan bile iyi gibi görünüyor, biraz daha ayrıntılı incelemek lazım belki ama özelliklerti okudukça insanın içi gidiyor

Tarih: 6 Şubat 2006, 22:39 - İp: 144.***.**0.79
parody
parody (üye)

Aslında ben bu makineyi alacaktım, ama internetten alışveriş yapmak istemediğimden ve elbette Antalyadada bulamadığımdan teknik servis endişesi ilede A610 aldım.

Tarih: 7 Şubat 2006, 00:29 - İp: 85.***.**7.196
ozzie
ozzie (üye)
İzmir / Meraklı

teşekkürler.
büyük ihtimalle bu makinayı alıcam. Alternatifsiz gibi duruyor. Alımı internetten yapmayı düşünüyorum çünkü 30ytl 12 taksit.

Tarih: 7 Şubat 2006, 01:03 - İp: 85.***.**6.152
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Forumlardaki incelememe göre ne fotoğraf kalitesi ne de malzeme kalitesi açısından tabi ki A610'dan daha iyi değil. Yalnız fiyat performans açısından değerlendirdiğimizde o fiyata alınabilecek en iyi makinalardan biri olduğuna kuşku yok. zaten a610 ile yarışması mümkün değil.
Fotoğraf ve işçilik kalitesini konunun dışında tutsanız bile. A610'un kullandığı G serisi objektif, 2 inch döner ekran, vidyo kalitesi ve DigicII işlemcisi ile bile bu makinanın çok çok önünde. zaten ricoh full manuel bir makina bile değil. çekim hızı önceliği şansınız yok bu makinada ki ben bu modu çok kullanıyorum.
ricoh, barındırdığı özellikler bakımından 500-550ytl, a610 ise 800-850ytl gibi bir fiyatı hakediyor bence..
Neyse sözün özü. A610 da RicohGX'de fiyat/performans oranında yani fiyatlarına göre sergiledikleri performansta 1 numaralar.

#CAGLARERAL' tarafyndan 07.02.2006 11:43:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2006, 11:35 - İp: 88.***.**7.166
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

CAGLARERALa teşekkürler, çok güzel özetlemiş. Ama bu makinanın gözden kaçması çok ilginç gerçekten. Bu arada, benim a610 umla birlikte gelen ideefixe in eşantiyon olarak verdiği fotoğrafçılık dergisinde bu ricoh u slr ler ile karşılaştırdıklarını gördüm.

Tarih: 7 Şubat 2006, 13:52 - İp: 144.***.**0.29
parody
parody (üye)

Çağlareral kardeşim benim için durumu özetlemişsin sağol.. Neden gözden kaçtığına gelirsek kimse ricoh firmasını tanımıyor ve ilgilenmiyor. İnsanlar son derece önyargılı. Aslında son derece köklü ve eski, başarılı bir markadır..

Tarih: 7 Şubat 2006, 19:40 - İp: 85.***.**0.145
  • 1