nivoxx
nivoxx (üye)
Ankara / Amatör

360 Derece Sanal Tur İçin Makina Önerisi

Merhaba arkadaşlar ;

2 gündür " netfotograf.com " sitenizi inceliyorum.yeni konu açarak kirlilik yaratmak istemedim belki diğer açılan konulardan cevap bulabilirim diye ama başaramadım artık beynim sulandı.Sizleri rahatsız etme nedenim 360 derece sanal tur yapabileceğim kalitede resim cekebileceğim makina önermenizdir.Sanal tur yapabiliyorum mantığını çözdüm ve programları öğrendim.Sıra kaliteli makine almaya geldi ve şuan amerikaya gidecek olan bir arkadaşım var gelirken onun almasını isteyeceğim ama o gitmeden hangi makina olacağına karar vermem lazım.Bana lazım olan makina ve balıkgözü diye adlandırılan geniş açılı lensler den hangisini almam gerek.Gerektiğinde 10 m2 küçük oda içerisinde bile sanal tur yapabilmem lazım yani bu kadar dar alandada aynı geniş açıda ve kalitede resim çekebilmeli.kendim amatör olmama rağmen profesyonel bir makina istiyorum.amatör kameralarla zaman kaybetmek istemiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi mutlaka duymak istiyorum.. Teşekkürler.

Tarih: 29 Mayıs 2010, 14:54 - İp: 78.***.**8.241
kalben34
kalben34 (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 29 Mayıs 2010, 15:20 - İp: 85.***.**3.99
admin
admin (Yönetim)
İzmir / Amatör

Eski nickiyle kalbens34, tam 3 tane üyeliğini sildim. Hala inatla üye olup kaba saba yazılarına devam ediyorsun. Üslubuna dikkat et.
Biz seni silmekten bıktık, sen bacadan girmekten bıkmadın.

Fredo43 üyelikleriyle yaptığın kayıtlar ve IP numaralarından, giriş yaptığın bilgisayarlar tespit edilebilir.
Hakkında ceza davası açılması söz konusu.
Burada tüm üyeliklerinle yazdığın herşey sistemimizde kayıt altında.

Tarih: 29 Mayıs 2010, 15:36 - İp: 85.***.**8.100
nivoxx
nivoxx (üye)
Ankara / Amatör

kalben34 yorumunu okudum cevap verdiğin için sağol.yüzlerce konu ve binlerce yazılan cevapların arasından senın yazdıklarını bulmak zordur.panoramik cekim yapabilen makina yı soran arkadaşlarımız olmuş onlarıda okudum ama hiçbirinde cevap bulamadım.

siz canon sx210ıs önermişsiniz. amazonda 322 dolar.

bazı yazılardada ancak canon 350 d ve 4,5 mm lens ile olabileceğini yazmışlar buda ortalama 4000 tl maloluyor.

belki konuyu " Kompakt Dijital Fotoğraf Makineleri Satın Alma Rehberi " başlığı altında açmış olmam hata olabilir " dslr " bölümüne mi açmam gerekiyordu bilemiyorum gec farkettim.değiştirmem gerekiyorsa değiştireyim.

bu kadar cok ceşit makina olunca ne yapacağımızı şaşırıyorum.fiyatlar o kadar yüksek ki karar vermek cok zor.Forum da bulunan ve benım derdimi anlayabilecek arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.hem makina hemde ona uygun lens olarak.

Tarih: 29 Mayıs 2010, 15:37 - İp: 78.***.**8.241
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

istersen bu sayfalara bir bak aslında makinenin pek önemi yok önemli olan program ve diğer ekipmanlar..
buraya tıkla 1. adres
braya tıkla 2. adres
buraya tıkla 3. adres

Tarih: 29 Mayıs 2010, 21:37 - İp: 78.***.**0.162
nivoxx
nivoxx (üye)
Ankara / Amatör

teşekkür ederim buzlucam.1. Ve 2. Yerleri daha önceden incelemiştim oradaki bilgiler sayesinde az çok çözdüm olayı ama 3. Linkide gönderdiğin iyi oldu oradan da bilgi sahibi olacam.
Bugün kızılayda bi firmada kampanya gördüm 1130 tl maxımum karta 9 taksit yapıyorlar extradan 450 tl degerinde de hediye var.çanta.8 gb hafıza . Kurs gibi falan. Fakat 31.05. Kadar gecerli yani alamayabilirim.zaten herkez yurtdışından al diyor.marka ve modelde karar vermem lazım 1 hafta içerisinde.oldukca Geniş acı lens lazım tabi bugun sorduğumda 10 mm daha iyi dedi. İşte bilemiyorum napsam nasıl karar versem.

Tarih: 29 Mayıs 2010, 23:48 - İp: 85.***.**6.210
  • 1