ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

3 Makine Ve Kafa Karışıklığı

Aslında compact mı yoksa SLR makine mi alsam daha ona bile karar veremedim. SLR olarak EOS 350 düşünüyorum ama lenslere vereceğim para ve movie modunun olmaması biraz düşündürüyor beni.

Compact model olarak en az 10x zoom, kaliteli ve uzun süreli video çekimi, en az 1.8 inch lcd ve en az 5 mp makine arıyorum.Nikon coolpix 8800 ve Panasonic FX20 arasında kaldım.

2 makine de iyi olduğu için avantajları yerine dezavantajlarını yazıcam:

Nikon 8800
-Açılma zamanı uzun sürüyor
-CF kart yazım hızı yavaş
-Histogram yok
-ISO 100 üstünde noise görülüyor

Panasonic FZ20
-ISO 100 üstünde noise görülüyor
-Çok sık görülen aşırı pozlama
-Kart türü SD
-Movie kalitesi düşük.

Evet ya compact olarak nikon 8800 veya panasonic fz20 ya da slr olarak eos 350.

Sanırım panasonici eleyebilirim ve seçeneğim 2'ye iner...

#ohara' tarafından 23.02.2005 13:40:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2005, 13:33 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Sevgili ohara,
bence öncelikle makine sınıfına karar vermelisin. Prosumer compact makinelermi yoksa SLRlermi?

sonra sıfırmı alacaksın ya da 2. elmi?
2. elleri takip ettiğim için bazen çok uygun fiyatlara makineler görebiliyorum. Peşin paran varsa, öncelikle yurtdışı veya 2. el alternatifleri (ya da yurtdışından alıp ta kullanmadan satanları) değerlendir bence.

ben bu ikileme düştüm. sonuçta SLR alabilecek halim varken almadım. çünkü sınırlarımı zorlamış olacaktım. F717 imden çok memnunum..

özelden haberleşebiliriz istersen.

Tarih: 23 Şubat 2005, 13:42 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

8mp lik sınıfta olympus c-8080 incelemeden geçme derim tabi slr düşünüyorsan zaten kıyaslanmıyor birbirleriyle

Tarih: 23 Şubat 2005, 14:36 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

MERHABA OHARA;
KOBRA YA AYNEN KATILIYORUM.COMPACT DİJİTAL ALACAKSAN OLYMPUS C-8080 İ İNCELEMEDEN ALMA DERİM.1SN DE ÇEKİME HAZIR HALE GELİYOR.28 MM DE 2.4 DİYAFRAM SUNUYOR.IMAGE KALİTESİNİ DE ÇOK BAŞARILI BULDUK.BİRTEK MENÜSÜ BİRAZ KARIŞIK GİBİ.
ANCAAK NİKON 8800 OLSUN,PANASONIC OLSUN VEYA BU C-8080 AZ FİYATLAR DEĞİL.BU FİYATLARA D-SLR ALABİLİRSİN.

Tarih: 23 Şubat 2005, 16:36 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

selam dostum sana benden dostça ve samimi bir tavsiye;

daha önce s1 kullandın, bence artık 1/2.0" cıvarı sensörlü makineler kullanma senin artık dslr zamanın gelmiş panasonic
görünüşte s1 den daha iyi çekim kalitesine sahip ama üzerindeki ccd ye 5.0 mp biraz fazla kaçmış gibi. bu yüzdende
yüksek isolarda problem yaşaman gayat normal olcaktır.
bence o makine 3 mp felan olsaydı daha mükemmel görüntü elde edilebilirdi. nikon 8800 iyi bir seçenek olabilir...
ama ben olsam eos 350 param yetmedi 300 yinede seçim senin...

Tarih: 23 Şubat 2005, 20:46 - İp: yok
  • 1