luka09
luka09 (üye)
Aydın / Amatör

Sony F828 Açılmıyor

Sony F828 Açılmıyor
sony f828 makinam açma düğmesine bastığımda açılmıyor. pili sağlam ,adaptörlede denedim olmuyor . pili şarj ediyor üste gösteriyor . makinayı açtıgımda üstte yeşil ışık yanıyor başka hiç bir görüntü yok ekranlar da, makinayı resetledim, pili çıkarıp beklettim . tekrar denedim . yine olmuyor . makinayla enson oglum cf kart yuvasına kartı takmaya çalışmış hertürlü denemiş ondan sonra bu arıza oldu . yardım edebilirmisiniz.

Tarih: 24 Temmuz 2005, 12:56 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili luka09,
eğer makinende besleme hatası olmuş olsaydı zaten hiç çalışmazdı...öyleyse bu seçeneği çürüttük! 2-eğer makinenin açma kapama düğğmasi arızalanmış örneğin temas etmiyor vs.. olmuş olsaydı o zamanda zaten hiç fonksiyon olmazdı oysa düğmeye bastığında "üsteki yeşil ışığın yandığı"ndan bahsediyorsun...öyleyse bu seçenekte çürüdü..
gelelim cf kart yuvasına: Bahsettiğin arıza ile cf kart yuvasının öyle yada böyle hırpalanmış olmasından kaynaklanan bir şey değil..İlişkisi var mı? diye sorarsan "Hayır yok " sadece kötü bir rastlantı derim. Öyleyse ne oldu? : Makinenin elektronik komponentlerindeki (mercimek kondansatör ) değer kaybı ve programın doğru çalışmamasından kaynaklanan bir arıza...Senin bir servise ihtiyacın var bu maksatla varsa yakınlarında bir sony servisine git ve onarım bedeli hakkında bilgilen eğer bir çözüm üretilemezse benimle temas kurabilirsin.
Ayrıca servis aşamasında yaşadıklarını burada bizlerle de paylaşırsan mutlu oluruz....

Tarih: 24 Temmuz 2005, 14:19 - İp: yok
luka09
luka09 (üye)
Aydın / Amatör

ilgilendiğiniz için teşekür ederim . Bulunduğum bölgede sony servisi yok yakında izmire gidip bir göstericem .
daha sonra burada açıklarım servis sürecini

Tarih: 24 Temmuz 2005, 14:55 - İp: yok
luka09
luka09 (üye)
Aydın / Amatör

slm
makina taöire gittikten 15 gün sonra geldi bir defa açıldı bir daha açıl madı ... servise tekrar gönderdim . 15 gün sonra makinanızı gönderiyoruz hiç bir arızası yok dediler .. makina geçen hafta geldi çalışıyor......

fakat kafama takılan bitşey var ...
makina her cektiği fotoğrafa verdiği sayı ben gönderdiğimde 3200 dü makina geldiğinde 5850 olmuş acaba makinamın bir barçasını mı değşitirdiler bilen varsa lütfen yassın cok kafama takılıyor....
ayrıca makina da fotograf ayarlarını değiştirirken (açılış dümesinin olduğu yerden) makinanın içinden tıkırtı geliyor daha önce sanki böyle birşey yok tu ...
f 828 kullananlar sizlerin makinanızdan böyle bir ses geliyor mu ....

Tarih: 27 Ağustos 2005, 18:07 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Luka,
Tamir ücreti için ne kadar ödedin yoksa makineni garanti kapsamında mı değerlendirdiler? Sayacın artması makinenin içini değiştirdikleri anlamına geliyor ancak ne kadar yeresiz kişilermiş ki makineyi ya resetlemeyi unutmuşlar yada bu işlemi yapacak donanıma sahip değiller....

Tarih: 29 Ağustos 2005, 08:55 - İp: yok
luka09
luka09 (üye)
Aydın / Amatör

MAKİNA GARANTİ KAPSAMINDA İŞLEM GÖRDÜ ....

bu sayaç olayı ile ilgili ne yapmam gerekiyor....

Tarih: 29 Ağustos 2005, 18:04 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

yapacak bir şeyin yok .makinenin içini bir başka makine ile değiştirmişler....

Tarih: 29 Ağustos 2005, 20:29 - İp: yok
luka09
luka09 (üye)
Aydın / Amatör

F 828 İN İÇİNDEKİ PARÇALARINDA DA SERİ NUMARASI YAZIYORMU ... BUNUN HAKKIN DA BİL Gİ VERİR MİSİNİZ ...
AYRICA DEGİŞEN PARÇALAR SİZCE HANGİLERİ .

Tarih: 30 Ağustos 2005, 11:25 - İp: yok
  • 1