micosms
micosms (üye)
Samsun / Özel Gün Fotoğrafçısı

Powershot S3 Is Hk

ARKADAŞIMIN Powershot S3 IS BİR MAKİNASI VAR. 4 ADET ŞARJLI PİL KULLANMAKTA. FAKAT PİLLERİN ÇOK ÇABUK BOŞALDIĞINI SÖYLÜYOR. KULLANDIĞI PİLLERE BAKMADIM. İYİ KALİTEDE OLDUĞUNU SÖYLEDİ. MHZ İNİN YÜKSEK OLMAS GEREK BİLDİĞİM KADARI İLE. YİNE DE PİLLERİNİN ÇABUK BOŞALMASI BANA ÇOK DA BİR MANTIKLI GELMEDİ. MAKİNAYI KANADADAN GETİRTTİRMİŞ. GARANTİSİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR, KULLANAN VEYA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR FİKİR VERİRLERSE SEVİNECEĞİM. SELAMLAR.

Tarih: 28 Mayıs 2007, 17:37 - İp: 212.***.**0.2
akcakaya60
akcakaya60 (üye)
İstanbul / Amatör

arkadasım bendede aynı makınadan var pillerin gucunden kaynaklandıgını sanıyorum 2500 vardı onunla ikiyuz elli yakın filim cekebiliyorsun belkide daha fazla ama ben 2700 luk olanından aldım bayagı gidiyor bide oyle deneyin

Tarih: 28 Mayıs 2007, 22:14 - İp: 88.***.**0.154
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

SAYIN MİCOSMS ABİ burada arkadaşların dediğine ek olarak şunları söyleyeyim bendede hp 735 vardı alkalin pilleri su gibi harcıyordu arkadaşınız bir elektronikçiye gitsin desinki ben en az 2500 mah (miliamper) ni-mh (nikel metal hibrit) pil almak istiyorum ,2900 mah olursa daha çok dayanır ,pil boyutuda AA OLACAK TABİ ŞARJ CİHAZI YOKSA Nİ-MH ŞARJ CİHAZI ALACAK .Nİ-MH PİLLER ESKİ Nİ-CD (NİKEL KADMİYUM) PİLLERE GÖRE HEM DAHA HIZLI DOLAR (YAKLAŞIK 4 SAAT) hem daha ayanıklıdırlar hemde durup durduğu yerde boşalmazlar,makinada bir sorun olduğunu zannetmiyorum ,hadi kolay gelsin..herkese sevgiler..

Tarih: 29 Mayıs 2007, 00:50 - İp: 88.***.**8.248
kimençe
kimençe (üye)
İstanbul / Amatör

en az 2500'lük ni-mh cins kalem pil almalı ve bu piller yüksek kapasiteli oldugundan bu pilleri doldurabilecek şarj cihazı da almalı...
mesela ben 2500mah gücünde GP marka pil ve bu pilleri tam doldurabilecek kapasitede yine GP marka (5 saatte dolduruyor) şarj aleti var.
sıradan,eski model şarj aleti kullanıyorsa hem pilleri yarım doldurmuş olur hem de pil 4-5 sene gideceğine 2-3 sene gider.

Tarih: 2 Haziran 2007, 17:33 - İp: 81.***.**8.142
micosms
micosms (üye)

Teşekkürler Arkadaşlar. Fikirlerinizden epey aydınlandım ve tabii ki arkadaşıma da bilgi verdim. Eksik olmayın. Selamlar Kemalettin

Tarih: 4 Haziran 2007, 10:18 - İp: 212.***.**0.2
yolcay1975
yolcay1975 (üye)
Sakarya / Amatör

merhabalar.piller daha uzun gitsin istiyorsanız.Lcd ekran yerine fotoğrafları vizörden çekmelisiniz.lcd daha fazla pil tüketir.elektronik vizörden çekip tek bir düğmeye basarak çektiğiniz fotoğrafı lcd de inceleyebilirsiniz.hem size profesyonel bir hava katar.iyi günler.

Tarih: 6 Haziran 2007, 11:24 - İp: 212.***.**5.103
micosms
micosms (üye)

Selam YOLCAY1975i
Teşekkürler bilgilendirmişsiniz beni. Arkadaşım epey bir amatör. Ben zaten kendi makinayı ekrandan kullanmıyorum. Bilirsiniz birçok kişi ekrandan lullanır. Vizörün zevki başkadır. Arkadaşıma onu da anlatmıştım, ama pek de hoşuna gitmedi. Haklısınız ama. Teşekkürler. Selamlar

Tarih: 7 Haziran 2007, 21:12 - İp: 88.***.**2.29
  • 1