ufukkader
ufukkader (üye)
Ankara / Amatör

Hadi Ama Arkadaşlar Lütfen Cevap

hadi ama arkadaşlar aranızda sorularıma cevap verecek yokmu tekrar aynı soruyu soruyorum 1 hafta içinde digştal fotograf makinası alacam 550-600 ytl civarında amatör kullanıcı olacagım ona göre video cekimi iyi olan tasarımı ufak olan fotograf cekimi süper olan bi makina arıyorum kararsız kaldım nikon coolpix 5600 mü yada ixus 50 mi ikisinin karsılastırmasını yaparsak hangisi agır basar bu iki makinayı daha önce kullanan varsa artı ve eksilerini yazabilirmisiniz birde bu nikon 5200 pixsel olarak 5600 den daha az ancak fiyat olarak daha pahalı nedenini bilen varmı.

Tarih: 8 Kasım 2005, 16:18 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam ufukkader..
her ikisi de cok kaliteli makineler.. bence hangisinin tipini daha cok begeniyorsan onu al..
ben senin yerinde olsaydim, ixus 50'yi secerdim..
gorusmek uzere.

Tarih: 8 Kasım 2005, 18:25 - İp: yok
sayman35
sayman35 (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba.Bende seçim için çok bocalamıştım.Size hak veriyorum.Benim içinde video kaydı önemliydi.En sonunda Nikon 5900 aldım.Şu anda onu kullanıyorum.Diğer makinalardan farkı nedir diye sorarsan.Bu makina pilli değil bataryalı.Özellikle çok meraklı birisi isen bu makinayı incele.(Nikon 5600 pilli)Kendi adıma söyleyeyim iyiki bataryalı almışım, benim karıştırmama göre pil dayanmazdı.4 aydır kullanıyorum.Bence mükemmel.Selamlar.

Tarih: 8 Kasım 2005, 22:07 - İp: yok
ufukkader
ufukkader (üye)
Ankara / Amatör

hepinize cok tesekkür ederim sonunda makinamı buldum ixus 55 biraz pahalı ama süper video cekimi ve foto cekimi ne yapalım bir sefer alacagız bu makinayı almışken iyisi olsun fiyatıda yaklaşı 780 ytl 12 talsit daha ucuza varsa soylerseniz sevinirim.saygılar.

Tarih: 9 Kasım 2005, 15:07 - İp: yok
sazan
sazan (üye)
Bursa / Amatör

kodak v550 yi tavsiye ederim arkadasım. hemen hemen aynı fiyata, ama ixusa gore yuksek cozunurluklu lcd si var, video cekimi cok iyi - hatta cekim sırasında zoom bile yapabiliyorve bu tip makinelerde kırmızı gozu en iyi sekilde engelleyen (hatta yok, bkz dcresource.com) makine. siyahına bi bak derim

Tarih: 10 Kasım 2005, 01:45 - İp: yok
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sn. Ufukkader'im, Fotoğraf mı çekeceksiniz, video mu? Bu kararı verdiğinizde seçiminz kolaylaşacaktır. Eğer video ön plan olsun derseniz, bir video kamera alınız.(panasonic gs 15 700 ytl civarı) "Fotoğraf" diyorsanız, gözden uzak ama çok hesaplı (360 ytl) bir makine var ki hepsine nal toplatır. Pentax optio 50 5 mp. daha ne olsun. pentax vasat değildir ve en hesaplı kompakt olarak fiyatı ile bir adım önde. Ancak dadanagast'ın dediği gibi önce makineyi sevmelisiniz. Bir başka makine içinizde ukde olarak kalmasın...

Tarih: 10 Kasım 2005, 08:27 - İp: yok
birol43
birol43 (üye)
Kütahya / Profesyonel Fotoğrafçı

İxus 50

Tarih: 1 Mayıs 2006, 10:46 - İp: 85.***.**0.178
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Canon A610 almanı tavsiye ederim.Her yönden bu 2 modelden çok daha başarılılar...Araştırmalısın,dediğime hak vereceksin!

Tarih: 1 Mayıs 2006, 14:26 - İp: 85.***.**0.45
  • 1