dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

Gece Çekimi Gzl Olan Makna Hngileri

arkadaslar 300-350 ytl arasi gece çekimi gzl makinalari bana önerirseniz sewinirim....herkesin yardimini bekliorum..sayg1lar....

Tarih: 11 Eylül 2006, 18:12 - İp: 88.***.**1.141
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

selam gece çekiminden kastın tam olarak nedir?flaşı kuvvetli bir makinemi yoksa gece pozlaması yapabilmek içinmi?

Tarih: 11 Eylül 2006, 23:34 - İp: 88.***.**7.109
dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

flasi kuvvetli olmasi birinci isteim pozlama süreside uzun olmali önemli tabiki yardimlarinizi bekliorum

Tarih: 11 Eylül 2006, 23:36 - İp: 88.***.**8.12
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

fiyat aralığını biraz yükseltmen gerekicek anlaşılan zaten uzun pozlama yapabileceğin pek fazla model yok eğer bulabilirsen fiyatları baya bi düştü Canon a520 al çünkü flaşı zoom a duyarlıdır yani zoom la hareket eder ve uzun
pozlama yapabilirsin...Sana bunu öneririm

Tarih: 11 Eylül 2006, 23:47 - İp: 88.***.**7.109
dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

tesekkürler fakat bu makinayi aradigim hicbiyerde bulmadim

Tarih: 11 Eylül 2006, 23:53 - İp: 88.***.**8.12
digit
digit (üye)
İzmir / Amatör

merhabalar Mert ben bu cuma gunu hp r817 aldım gayet memnunum

fiyat performans resim kalitesi mukemmel

makineyi bimeksten 234.82 dolar kdv dahil ytl olrak 335 ytl ye aldım hp kampanya yapmış makine alan 1 g bkart 9 dolar o da 15 ytl toplamda 350 ytl verdim

linki:

http://www.bimeks.com.tr/product.jsp?productId=5478&categoryId=69&path=70:69&ref=006.1

makina normalde 400 dolar civarı satılıyordu kampanya yapmıslar makine gecen senenin modeli oldugu için stokları eritiyorlar herhalde kalmayabilir biraz acele et almaya karar verirsen.

yazdıklarım hepsini sıkılmadan mutlaka oku

makineyi alınca arkadaşınmakine ile yarıştırdık biraz senin ki iyi benmki iyi hesabı

cok iyi fiyata iyi makine aldıgımı soyledi oda bazı ozelliklerine bitti acıkcası

arkadaşımın canon a520 si var ozellikleri yapı ve ergonomi bakımından hp r817 daha iyi
nikon ların bu katogerideki makinelerinde full manuel kullanma ozelliği yok gece cekımı için senin işine yaramaz

flaş kuvvetleri pek farketmiyor canon a520 ile

canon a520 4,0 megapixel hp r817 5,1 megapixel

bunda 5 kademe 36-180 arası optik zoom
canon a520 de 4 kademe 35-140 arası optik zoom var

fotograf kalitesi hemen hemen aynı ikisininde

canon kalem pil ile calısıyo ama bundada sarj da sıkıntı cekmezsin

govdesi metal plastik karısımı a520 biraz oyuncak gibi kalıyor

ekrani 2 inc 153,6 bin pixel canon a520 1,8 inc 115 bin pixel

gece cekimi guzel
full manuel kullanabiliyorsun
iso 50-100-200-400
200 biraz noise lu 400 pek iyi degil

gece dışarıda farklı ayarlarla deneme yaptım iyi cekiyor

iyi titremesiz net anlasılır fotolar icin shutter 1/15 den sonra tripod kullanmam lazım tabii ki

sıfır ısıkta gece flas ile evde denemlik cekim yaptım cok guzel sonuc verdi

her zaman yanında tasıyabilicegin kucuk hafif bir makine

kendim nikon 5700 kullanıyorum 1 seneden beri ama tasıması zor oluyor diye her zaman yanımda tasımak için bunu aldım makine hep yanımda cok iyi bir kararla iyiki almışım
diyorum.

r817:

1-5mp

2-otomatik ve enstantene ve diyafram oncelikli ve full manuel cekim yapabiliyorsun

3-adaptive lighting diye bir ozellik var 2 kademeli karanlık kalan yerleri rahatca 2 kademede orta ve iyi olarak aydınlatmaya yarıyor.

4-video kalitesi gayet iyi sesli 640x480 30fps ve 320x240 30fps kayıt mpeg-1 formatında goruntu gayet akıcı
sure kısıtlaması yok istediğin kadar video cekebiliyorsun.

ama canon a520de ise kayıt avi formatında .goruntu akıcı degil pek saniyede 10 kare cekımden dolayı , birde max cekım surelerı var
640 x 480 10 fps (30sn max. kayıt), 320 x 240 ve 160 x 120 (3 dk. max.kayıt)(sesli kayıt bundada var)

1 gb lık karta ikiside 22 dk civarında video kaydı yapıyor en iyi kalitede

goruntu cok akıcı sesli çekim ayrıca video cekiminde optik zoom yapabiliyosun bu su oluyoki goruntu hiç bozulmadan rahatca cekiyorsun

zoom yaparken objekitf sesini kaydediyor ama rahatsız edici değil

5-video da optik zoom yapabiliyor diger markaların aynı kategorideki makinelerinin cogunda bu o ozellik yok.canon ve nikon da da

6- iso 50-100-200-400 secenekleri var

7- bir pamorama modu varki enfes 5 fotografi tripod ihtiyacı olmadan eklemene yardımcı oluyor ilk cektigin fotograftan sonra 2. fotografa geciyosun ilk fotografın belli bolumu iz olarak lcd ekranda yuzde 30 luk bolumde gozukuyor kolayca devam fotonun ustune bindirip 5 fotografı bu sekilde tamamlıyorsun.

bu ozellik canon ve de nikonda yok onlarda direk izsiz fotofoto ustune bindiriyorsun zor ayarlaması
sony cep telefonlarında da var cevrende sahip olan varsa dene bir.
sonra bu fotoları kutu icinden cıkan yazılımla kolayca birleştirip tek foto yapıyorsun kolayca

ornek foto: http://www.fotokritik.com/171686

http://www.fotokritik.com/171686

8-pili kendi pili kalem pille calısmıyor.usb baglantısı ve sarj

Tarih: 12 Eylül 2006, 03:43 - İp: 85.***.**3.241
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Kaan o kadar detaylı yazmışsın ki şahsen ben arkadaş adına teşekkür ediyorum sana. Herkes yapmaz bu işi. Ayrıca A520 yi bilen biri olarak iyi kıyaslamışsınız. Benim tek tereddütüm fotoğraf kalitesinin A520 seviyesinde olamayacağı konusunda. NTVMSNBC deki fotoğrafları indirip baktım. Bana biraz puslu gibi geldi. Çok net ve canlı değiller. A520 kullanmış biri olarak bu kareleri A520 nin daha iyi çekeceğinden eminim. Diğer açılardan bakıldığında bu fiyata daha iyi bir makine almanın çokta mümkün olmadığı görünüyor. Ancak herkesi rahatsız eden bi durum var ki ( Bunu çok yerde çok kişiden duydum) HP makineyi sattıktan sonra alıcısını pek tanımaz deniyor. Servis olayı çok kötü ve çok pahalıymış. Bu da gözwe alınması gereken bir durum tabii. Bi de merak ettiğim Türkçe menü var mı acaba bunda. Ben arkadaşa Casio marka makinelere de bakmasını öneririm. Selamlar.

Tarih: 12 Eylül 2006, 11:41 - İp: 81.***.**0.51
dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

hersey icin cok tesekkürler casio lara baktim ama biraz pahal1 geldi...sayg1lar...

Tarih: 12 Eylül 2006, 11:46 - İp: 88.***.**8.79
digit
digit (üye)
İzmir / Amatör

kendi ilk makinamı alırken cok beklemiştim sonunda 2. el nikon 5700 almıştım.bu makinayı hala kullanıyorum hp yi her zaman yanımda tasımak ıcın aldım her zaman tasıyorum.

foto kalitesi canon dan biraz kotu buna itirazım yok
eger otomatik degil full manuel cekersen kendin ayarları yaparak otomatik moddan cok daha iyi kareler yakalayabiliyorsun.

kendim canon mp500 yazıcım ile fotograf kagıdına a4 cıktılar aldım sonuclar tatminkar ayrıca 10x15 fotolar cok iyi basılıyor.

menusu turkce degil ingilizce ayrıca cesıtlı dıller var menu ve tusların işlevi guzelce yerleştirilmiş kullanımı basit ve rahat.

hp olması ilk başta benide dusundurmedi degil ama firmaların hemen hepsi garantili urunleri garantisiz kapsamina kullanici hatasi olarak aliyorlar eliniz kolunuz baglaniyor.bunu herkes biliyor herkes zorluklar yasamıstır bu konuda.

a520 ile uzun uzun kıyaslamıstım zaten

full manuel,diger makinlardan ustun panorama,videoda optik zoom ozellikleri artı bu fiyata bu ozelliklerin hepsini tek makinede bulabilmem almama sebep oldu

aklınıza takılan sorular varsa her zaman yazabilirsiniz

KAAN

#digit' tarafyndan 12.09.2006 14:51:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2006, 14:44 - İp: 213.***.**0.25
diewolf
diewolf (üye)
Eskişehir / Amatör

dmert89 sana en ugun makine bence samsung digimax A6 nedenmi
emsallerinden cok ucuz bu biiir.
gece cekimleri harika . ayrıca manuel olarak bütün ayarlarını yapabilme olanagı sunuyor bu ikii.
uzun pozlama süresi cok iiii.
tavsiye ederim fiyat ve performans olarak etkileyici bence..

Tarih: 16 Eylül 2006, 10:38 - İp: 88.***.**3.113
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

HP için...

Stanford Üniversitesine giden iki sınıf arkadaşı Bill Hewlett ve Dave Packard 1939 yılında HP'yi kurdular. Şirketin il ürünü bir Palo Alto garajında üretilmiş olan ve ses mühendisleri tarafından bir elektronik test aracı olarak kullanılan bir ses osilatörüydü. HP'nin ilk müşterileri arasında "Fantasia" filmi için yenilikçi bir ses sistemi geliştirmek ve denemek için sekiz osilatör satın alan Walt Disney Studios yer almaktadır.

Canon için sadece şunları yazabilirim :

Prototype-version "Kwanon", Japan's First 35mm Focal-Plane Shutter Camera. ( 1934 )

Launching the "Hansa Canon" 35mm Focal-Plane Shutter Camera. ( 1935 )

Yani karşılaştırma yaparken lütfen biraz daha dikkatli olalım. Eh ben artık bişii demeyeyim...

Tarih: 16 Eylül 2006, 22:36 - İp: 85.***.**1.235