yetshot
yetshot (üye)
İzmir / Meraklı

Fz7 Usb 2 Sorunu

Merhaba,

FZ7'yi bilgisayarımdaki usb 2.0 destekli porta takmama rağmen (kesin destekliyor çünkü A610'umu aynı porta bağlıyordum) veri aktarımı son derece yavaş galiba usb 1.1 hızında aktarım gerçekleşiyor. Makinanın CDsindeki usb sürücüsünü yüklemeye çalıştığımda ise "usb sürücü zaten yüklü, yeniden yüklemenize gerek yok!" türünden bir mesajla yükleme işlemi başlamadan son buluyor.

Pek ihtimal vermememe rağmen gene de sormak istiyorum, acaba FZ7 usb 2.0'ı desteklemiyor mu?

Tarih: 10 Ekim 2006, 20:14 - İp: 81.***.**6.63
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Evet fz7 USB 2.0 destekliyor.

Tarih: 11 Ekim 2006, 01:22 - İp: 81.***.**0.145
blackrock
blackrock (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selam...

DMC-FZ7 kullanmadım ama bende de o seriden FZ30 var, normalde her ikisinin de USB 2.0 desteklemesi gerekiyor, ancak veri transfer hızının düşük oluşu kullandığınız SD/MMC karttan da kaynaklanıyor olabilir. Özellikle MMC kart kullanıyorsanız, onların veri transfer hızı düşüktür. SD Kartlardan da normal olanları yine çok hızlı değillerdir. (1 X = 150 KB/sn) Kingston 2GB 50X ya da Sandisk Ultra II (66 X?) kullanabilirsiniz. Hatta biraz pahalı olmakla birlikte Sandisk 133X Extreme III de önerebilirim. Hala yavaşsa Windows ya da benzeri işletim sisteminizin en son anakart USB sürücülerini kullanmayı deneyin.
Saygılar...

Tarih: 18 Ekim 2006, 01:24 - İp: 85.***.**9.253
yetshot
yetshot (üye)
İzmir / Meraklı

Karttan kaynaklanabileceğini ben de düşünmüştüm ama benzer özellikte kart kullandığım Canon A610'da veri aktarım hızı FZ7'ye göre oldukça hızlıydı. (A610'da Sandisk, FZ7'de ise Kingston kullanıyorum, ikisi de hızlı kartlardan değil). İki makinayı da aynı portan USB'ye bağlıyorum.

Tarih: 18 Ekim 2006, 17:06 - İp: 193.***.**4.143
  • 1