privateblue
privateblue (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm T210

merhaba arkadaşlar bi yakınma hediye olarak fuji t210 modelini aldım yanlız makinenin gece çekimleri berbat flaşı hiç aydınlatmıyor s3 telefon bile daha güzel çekiyo gördüğüm en iğrenç gece çekimi yapan makine diyebilirim yardımcı olabiliecek bi arkadaş varsa sevinirim belki ben bi yanlış yapmışımdır verdiğim kişiyede ayıp oldu yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

Tarih: 14 Ocak 2014, 01:41 - İp: 46.***.**7.253
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

normal.

Tarih: 14 Ocak 2014, 08:48 - İp: 151.***.**2.69
mmaayy
mmaayy (üye)
Malatya / Doğa Fotoğrafçısı

t200 alma hatasına ben düşmüştüm.fujinin kompakt makinaları bence berbat.Bu benim fikrim.Keşke aynı paraya canon kompakt tercih etseydiniz.örneğin sx 160 iyi tercih olurdu.ama iş işten geçmiş.bence sorununuzun çözümü flaşlı çekim yapın.olmadı en iyi çekim için otomatik mod kullanın.olmuyorsa,makineyi sadece gündüz kullanın derim.iyi günler.

Tarih: 14 Ocak 2014, 22:41 - İp: 85.***.**9.77
privateblue
privateblue (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkür ederim zaten sorun flaşda hiç aydınlatmıyo dolayısıyla kötü resim veriyo flaşsızda öyle artık yapacak bişi yok olan oldu buda bi ders oldu nikon canonda şaşmak yok

Tarih: 15 Ocak 2014, 01:23 - İp: 46.***.**7.253
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Bu tarz kompakt makinelerin flaşlarından çok fazla bir şey beklememek lazım,zira bu makinelerin flaş aydınlatma mesafesi 2 metreyi pek geçmez.Çekeceğiniz porte yada konu her neyse ona göre mesafede durmalısınız.

Kalabalık grup fotoğraflarında kişileri kadraja sığdırmaya çalışırken önde ve yanlarda mesafe açılır,flaş etkisiz kalır ve fotoğraf karanlık çıkar,bu da gayet normaldir.

Son olarak,eğer 1-2 metre mesafedeki çekimleriniz karanlık çıkıyorsa flaş ayarlarınızı kontrol edin,flaş manuel'de düşük güçte kalmış olabilir,Auto seçeneğini işaretleyin.

Tarih: 15 Ocak 2014, 11:55 - İp: 94.***.**6.228
privateblue
privateblue (üye)
İstanbul / Meraklı

bilgiler için teşekkürler ama ne yaptıysam bişey değişmedi bunun şeklide bu demekki yapcak bişi yok

Tarih: 17 Ocak 2014, 23:05 - İp: 46.***.**7.253
  • 1