dr_korhan
dr_korhan (üye)
Denizli / Amatör

Canon S3 Arıza

merhaba arkadaşlar bende 1 yıldır canon s3 kullanıcısıyım .benim makinamda aldığımdan beri pili çabuk bitirme sorunu vardı.bugün ise çekim modunda lcd ekran karardı.ama oynatma modunda sorun yok . makine açılırken canon simgesi de çıkıyor ama fotoğraf çekilemiyor.sorun şu hangi servis? çünkü makinayı gittigidiyordan aldım.birde aynı sorunla önceleri karşılaşan var mı? saygılar

Tarih: 9 Eylül 2007, 16:39 - İp: 88.***.**6.170
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Gittigidiyordan aldınız ve garantisiz di mi kötü olmuş.Servis ismi bilmiyorum ne yazık ki.Normalde S3 ün zaten pili çabuk bitirmemesi lazımdı.Sizin gitigidiyorda aldığınız anda makinayı iade etmeni gerekiyordu.Kolay gelsin

Tarih: 10 Eylül 2007, 09:43 - İp: 195.***.**9.248
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba,
Pil tüketimi görecelidir...Burada bilinmesi gereken sizin kaç miliamperlik pil kullandığınız ve pillerinizi nasıl şarz ettiğinizdir..Biz makinenin pil tüketimini ampermetreden ne kadar akım çektiğini okuyarak hesaplarız..

Gelelim ekranın karaanlık olmasına
bu iki nedenden olur :1. Perde arızalanmıştır açılmadığı için içeriye ışık girmez ve siz ekranı karanlık görürüsünüz.
2, ccd arızasıdır. buradaki yazım için tıklayın Bu arızası olan ürünleri nerden alındığı sorgulanmadan Erkayalr firması tarafından 350 euro karşılığı geri alınıp yerine dilediğiniz bir modeli veriyorlar (yüksek modellerde fark ödemek durumunda kalabilirsiniz)

Tarih: 10 Eylül 2007, 10:49 - İp: 212.***.**3.254
dr_korhan
dr_korhan (üye)
Denizli / Amatör

kullandığım piller duracell 2650 mah sonuç alamayınca da varta 2700 mah makinada takılı kalırsa makinayı kullanmaksızın 1 saatte kendiliğinden bitiyor? birde yazılım yüklenebiliyormu bu seriye ?teşekkürler

Tarih: 10 Eylül 2007, 16:33 - İp: 85.***.**2.177
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Korhan bey Duracell'e değil ama Varta'ya güvenirim.
Eğer makineniz içindeki pili çalışmadığı halde bitiriyorsa bu bir arızadır (kısa devre).

Benim size önerim makinenizi Ankaraya bize (www.burukay.com) veya İstanbula (www.erkayalar.com) göndererek servis hizmeti almanızdır.

Eğer makinenizi 350 euro karşılığı yeniletebilirseniz en avantajlı çözüm bence bu olacaktır.

Tarih: 10 Eylül 2007, 21:29 - İp: 88.***.**6.198
fotogökhan
fotogökhan (üye)
Elazığ / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba korhan kardeş sorunun çözmek zor yapacağın en güzeli o makinanın yerine fujifilm s3 alıp güzel bi şekilde kullanmak
ben kullanıyorum ondan iyisini görmedim

iyi günler kardeş,

Tarih: 10 Eylül 2007, 21:59 - İp: 88.***.**2.135
dr_korhan
dr_korhan (üye)
Denizli / Amatör

Burukay bey Erkayaları bugün aradım ve 350 € karşılığı makine değişimini sordum. ama böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylediler .Bu arada makinayı yeni pillerle de denedim 2650 mah pilin şarjı 15 dk olmadan bitti.lcd ekrandaki görüntü kaybı pil değişince düzeldi. yeni yazılım yükledim.http://grandag.nm.ru/hdk/.yazılım sadece pil düzey göstergesi vs ekliyor.makinada lcd ekran arızası olmadığına göre sadece kısa devre arızası görünüyor .bu arızanın tamiri mümkün mü size göndereyim mi ne dersiniz?

Tarih: 12 Eylül 2007, 19:03 - İp: 88.***.**2.189
  • 1