lost_sense
lost_sense (üye)
İzmir / Meraklı

Canon S2 İs Nin Omru

merhaba arkadaslar , su aralar fotograf makinasi almak icin bilgi topluyodum bisi dikkatimi cekti
dijital makinalarin belli bi cekim omru oldugunu solediler bunlarin 40 bin 60 bin yada cihazin kalitesine gore artacagini ogrendim

sorum su olacak s2 icin bu sayi nedir ve bu sayiyi bulduktan sora makina bi ise yaramazmi tamiri falan varmi ?

Tarih: 2 Ağustos 2006, 17:30 - İp: 88.***.**1.244
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bizimkilerde yok öyle bir sorun. dslr lerde o.

Tarih: 2 Ağustos 2006, 19:30 - İp: 85.***.**7.39
lost_sense
lost_sense (üye)
İzmir / Meraklı

kusura bakmayin fotogrsf makinalari ,ozellikler ve terimleri hakkinda pek bilgim oldugu solenemez SLR (single-lens reflex) mis ama dslr nedir bilmiyorum.
s2 hangi sinifa giriyor bizimki derken s2 yi kastettin anlayamadim

Tarih: 2 Ağustos 2006, 20:16 - İp: 88.***.**1.244
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

evet DSLR makinalarda perde ömrü vardır kompaktlarda yoktur ama oda 50 bin kare fotograf çekecen ondan sonra çöpe atacan die bi kaidede yok. bunlar ufak tefek şeyler hocam aslında takıldığına bile değmez. saygılarımla...

Tarih: 3 Ağustos 2006, 00:41 - İp: 88.***.**8.102
dpalut
dpalut (üye)
İstanbul / Amatör

"""kusura bakmayin fotogrsf makinalari ,ozellikler ve terimleri hakkinda pek bilgim oldugu solenemez SLR (single-lens reflex) mis ama dslr nedir bilmiyorum."""
DSLR onun dijital olanı.
hareketli parçalarda fazla kullanımdan dolayı aşınmalar olabilir ve tamiri mümkündür genellikle.

Tarih: 3 Ağustos 2006, 09:10 - İp: 81.***.**5.119
lost_sense
lost_sense (üye)
İzmir / Meraklı

bu konuda yardim eden arkadaslara tesekkuru bi borc bilirim ,sagolun . sayenizde bisiler ogrendim.

Tarih: 3 Ağustos 2006, 10:01 - İp: 85.***.**9.127
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

zaten okadar foto çekene kadar makine demode olur sende değiştirirsin aynen LCD TVlerde olduğu gibi 50.000 saat deniyor hiç kapatmadan 5yıl

Tarih: 8 Ağustos 2006, 08:13 - İp: 194.***.**9.29
  • 1