halflife
halflife (üye)
İstanbul / Amatör

Canon S2 Arıza

Arkadaşlar bende Canon S2 var ve son bir kaç gündür bir arıza yaşıyorum. Makinenin ekranına görüntü gelmiyor. Problem lcd de değil, çünkü hafızadaki resimleri gösteriyor, bütün işaretleri de gösteriyor ama fotoğraf çekme modunda ortamın görüntüsü lcd ye yansımıyor. Bu problemle fotoğraf çektiğimde de bunu gösteremiyor yani anladığım kadarıyla görüntü makineye girmiyor, ne yapabilirim böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Yoksa hemen bir teknik servise mi gitmeliyim? Ve son olarak hangi teknik servisi tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 24 Temmuz 2006, 09:33 - İp: 213.***.**1.36
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

eğer vizöreden bakınca bişeyler görebiliyosan görüntü makieneye giriyor demektir canonların genelinde lcd ekranı açıp kapama tuşu var eğer ordan kapatmadığına eminsen hareketli lcd nin bağlı olduğu kablolar çıkmış veya kopmuş olabilir arıza lcd dede olabilir hafızadan resimleri görmek sorunun lcd de olmadığı anlamına gelmez bilgisayarda monitör arızalansa bile içindeki bilgileri bi şekilde görürsün buda aynen öyledir söylediğim gibi sirkecide hayyam çarşısına gidersen sorununu hallederler saygılarımla...

Tarih: 24 Temmuz 2006, 11:25 - İp: 85.***.**7.165
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

o tarz makinelerde lcd ekranı ve vizörü olan foto.mak. ve video kam. objektif ile lcd ekran arasında bağlantı mevcut bu kablolarda sorun vardır vizörden görüntü gelip gelmediğini yazmamışsın display tuşuna iki kere seri basarsan görüntüyü vizör ile lcd arasıda değiştirmiş olursun ona bak yoksa garanti kapsamında erkyalara gönder

Tarih: 24 Temmuz 2006, 12:38 - İp: 85.***.**5.11
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bahsettiğin arıza ccd arızasıdır (dark ccd) eğer evrakların varsa götür erkayalara garantili değiştirsinler....

Tarih: 24 Temmuz 2006, 21:08 - İp: 88.***.**2.98
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

yalniz burkay abi halflife arkadaşımız garantisi olmadığını bi önceki açtığı konuda belirtmiş garantili değilse çok pahalı oluyo erkayalar benim bi arkadaş a 610 u düşürdü elinden garanti dışı kaldı makina lcd 95 euro ya değiştirdiler ccd kaç para tutar sence...

Tarih: 25 Temmuz 2006, 00:54 - İp: 88.***.**6.191
halflife
halflife (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar herkese teşekkürler cevaplarınız için, hayyam'ı dolaştım kimi ccd arızası dedi, bazıları farklı tahminler yürüttü ve çok yüksek fiyatlardan bahsettiler (150 avro felan) o yüzden güvenemedim ve ben de erkayalara verdim, arıza tespitinden sonra bakacağım; eğer çok yüksek bir fiyat çıkmazsa orda yaptıracağım ama yüksek çıkarsa daha uygun fiyata, güvenebileceğim, tavsiye ettiğiniz bir yere yaptırmak istiyorum. Bildiğiniz bir yer var mı acaba?

Tarih: 25 Temmuz 2006, 12:43 - İp: 81.***.**0.62
tilki
tilki (Denetçi)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

kuzenimin bir A70inde buna benzer bir sorun vardı.Özgür Fot.Tekniğe götürdüm.ertesi gün teslim ettiler ve sorunsuz kullanıyor.oldukça donanımlı ve iyi bir servis.Rahatlıkla güvenebilirsin.Özgür beye bir danışmanı öneririm.yerleri sirkeci yalçınların üstünde.

Tarih: 26 Temmuz 2006, 08:52 - İp: 85.***.**2.65
  • 1