bedirhan
bedirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Powershot S2 Is

Makinayı almış olmama rağmen henüz fotoğraf çekecek vakit bulabildiğim söylenemez.ağustos ayını bekliyorum tatile çıktığımda bol vaktim olacak.O zaman fotoğraflerı sizlerle paylaşağım.
Ama şimdilik internetten bul duğum S2 ile çekilmiş fotoğraf galerisini sizlerle paylaşmak istedim.

http://www.pbase.com/percival/canon_powershot_s2_is

#bedirhan' tarafından 20.07.2005 10:16:14 tarihinde düzenlendi.

#bedirhan' tarafından 20.07.2005 10:16:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2005, 10:13 - İp: yok
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

amerika'dan s2 siparişim olduğunu daha önce söylemiştim.
fakat fabrika yoğun talebe yetişemediği için sanırım 2 yada 3 hafta kadar ertelenmiş. yani bana gelişi 1 ayı bulacak en aşağı.
bedirhan sana sormak istediğim birşey var. makinanın türkçe menüsü nasıl yeterince açıklayıcımı. türkçe menü olduğuna göre sanırım içinden türkçe kullanma klavuzuda çıkıyor. senin makinandan çıktımı. daha fazla sabredemedim sormak istedim.
daha önceki makinam mustek mdc3500 idi. ama çok vasat birşeydi. s2 sanırım beni baya bi etkileyecek. ha bide ben

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0009NEUO0/qid=1121854127/sr=8-2/ref=sr_8_xs_ap_i2_xgl23/102-2568891-0966536?v=glance&s=photo&n=507846

adresindeki çantadan aldım. çok şık bir görüntüsü var. almadıysan tavsiye ederim. birde komik birşey söleyim çanta haftaya elimde olacak, ama makina en az 1 ay sonra

#fotonon' tarafından 20.07.2005 13:12:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2005, 13:10 - İp: yok
pikanto
pikanto (üye)
İstanbul / Amatör

Benim bildiğim kadarıyla makinede Türkçe menü olduğu için kullanma klavuzunda türkçe seçeneği olmaması lazım. Daha önce yurt dışından yapılan alışverişlerde hep aynı sıkıntı yaşanmış, Türkçe kullanım klavuzu aramışlardı.
Makinenizi iyi günlerde kullanın

Tarih: 20 Temmuz 2005, 14:19 - İp: yok
bedirhan
bedirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Benim aldığım Makina Amerikadan geldi içinden türkçe kullanım klavuzu çıkmadı ne yazıkki.çanta olarakta Teknosa dan case-logic marka hacimli bir çanta aldım.Pillerim aktarım kablosu Uniross seyahat şarj aleti de çantaya sığıyor.

Tarih: 20 Temmuz 2005, 23:27 - İp: yok
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

cevaplarınız için teşekkür ederim.
bedirhan o zaman sana son bir tavsiyem var

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=898388

ben buna benzer bi ürün alıp,
hem sd kartımı flash bellek olarak kullanıcam
hemde makinanın kablosunu falan yanımda taşımak zorunda kalmıyacağım.

daha önce bi arkadaşımda case-logic bahsettiğin gibi bir çanta görmüştüm, çantaya ufak bir tripod bile sığıyordu
ben güzel görünüşüne kanarak bu çantayı aldım.
bakalım ne kadar kullanışlı ?

güzel fotoğraflar çekmeniz dileğiyle....

Tarih: 21 Temmuz 2005, 10:16 - İp: yok
bedirhan
bedirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar tripod almayı düşünüyorum.Bu konuda bana önerilerinizi yazarsanız çok memnun olurum.Marka model fiyat alabileceğim yer konusunda yardımlarınızı bekliyorum....

Tarih: 21 Temmuz 2005, 11:10 - İp: yok
ikbal
ikbal (üye)
İçel / Özel Gün Fotoğrafçısı

selam arkadaşlar
"SLIK" marka tripod almanı öneririm. çok kaliteli. incele...

Tarih: 22 Temmuz 2005, 20:06 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bismillahirrahmanirrahim;
Böyle başladım çünkü s2 ile pekçok aksilik oldu.Ama ben inatla almayı başardım.Aslında önce h1 alacaktım.Fakat s2 çıkınca vazgeçtim.Herhalde h1 in lanetine uğradım.
öncelikle 3 sefer alma teşebbüsüm yarım kaldı.En son alacağımda 2 hafta sonra gelecekti.Tüm aksesuarını ısmarladım.Tele. makro . konvertör adaptör.Fakat gene olmadı.Sadece makro lens geldi.Makinanın ve diğer parçaların 2 hafta sonra geleceği bildirildi.H1 alsak makro lens elimizde kalacak.Ne yapalım gittik mağazadan tam 460 euroya aldık mecburen tele objektifide 20 euro fazlasına.Ama bunları makinaya takacak adaptör yok.Herşey var, adaptör yok.Ne yapcez aradık erkayaları daha makina gelmeyecekmiş.Bu sefer başka bir arkadaşa amirikadan getirtik.Tabi gene 20 euro fazlasına.Yani makina bana s2+1 gb ultra kart+tele objektif+makro lens+convertör adaptörü toplam 800 euroyu geti.
Allahın izni ile (Artık Büyük konuşamıyorum) yarın makina sağ salim gelecek. Ben hemen yarın ilk izlenimlerimi sizinle paylaşmaya başlayacağım.

Tarih: 2 Ağustos 2005, 20:28 - İp: yok
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

pazarbey geldimi makinan ?

Tarih: 3 Ağustos 2005, 11:13 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

geldi geldi benim makina.İlk izlenimlerim olumsuz makina hakıknda hele bir objektif kapağı varki.İğrenç olmuş. Fakat bu gece başıma gelen onca olumsuzluk nedeni ile yazmak istemedim.Daha doğrusu yazdım gitmedi.Vardır bir hayır deyip .yarın çektiğim fotoğraflar ve performansı ile birlekte değerlendirmemi yazacağım.

Tarih: 4 Ağustos 2005, 00:48 - İp: yok
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

eylül başında erkayalara gelecekmiş son dakika

Tarih: 5 Ağustos 2005, 22:14 - İp: yok