nexgen
nexgen (üye)
Aydın / Meraklı

Canon A85 Gece Çekimleri

2 gün once sıfır canon powershot a85 aldım.Gece çekimleri süper neredeyse gündüz gibi çekiyor.Fakat bir sey dikkatımı cekti.Geçe cekimlerinde koyu alanlara (siyah bölgelerde) bakıldıgında beyaz beyaz yumatlak lekeler gorunuyo bu normalmi.Yoksa benım makinamdamı bu sorun var.Flaşsız cekimlerde bole bi sorunum yok
Konuyu bilen veya daha önce aynı sorunları yaşıyan arkadaşlardan cevap bekliyorum.Hepinize teşekkürler Kalın sağlıcakla.

Tarih: 8 Ocak 2005, 00:02 - İp: yok
seckint
seckint (üye)
Ankara / Meraklı

canon a85 almayı planlıyorum tavsiye eder misin? aldıktan sonra ah keşke bunu değil de şunu alsaydım dediğin oldu mu?

Tesekkürler...

Tarih: 8 Ocak 2005, 18:12 - İp: yok
nexgen
nexgen (üye)
Aydın / Meraklı

Kesinlikle ah deditecek bi makinma değil.Goruntu kalitesi fotograflardaki netlik süper bi alet gece dahi flassız gunduz gibi gosteriyor istersen sana çektigim fotograflardan yollayabilirim.Fakat makinayı alacagın adresi cok iyi sec.Piyasada fiyatlar ates pahası Ben 4-5 gun once 12 ay taksitle 560 milyona aldım.Firma adını belirtmiyorum.bana mesaj atarak isersen ogrenebilirsin

Tarih: 9 Ocak 2005, 14:45 - İp: yok
gizlinet
gizlinet (üye)
Antalya / Meraklı

bende de a-85 var ama gece çekimleriyle fazla uğraşmadım. bana da yollayabilir misin ? ve nasıl yapıldığını da anlatırsan sevinirim. yani sadece iso ile mi oynuyorsun? [email protected]

Tarih: 11 Ocak 2005, 23:27 - İp: yok
seikomega
seikomega (üye)
İstanbul / Meraklı

Bende Canon A60 (2mp)var.O bile süper çekiyor,kimbilir A85 nasıldır."0" karanlıkta flash'lı çekimde bile çok iyi görüntü aldım.Özellikle pil sarfiyatı süper,4 adet 2100 sanyo kalem pil aldım.Makineyi alalı 1.5 sene oluyor 7 kere şarj ettim,süper,dizel gibi. Arkadaşım makinen hayırlı olsun,güle güle kullan,iyi tercih...

Tarih: 26 Ocak 2005, 13:29 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

gece çekimleri flashsızmı ypoksa flashlımı çektin.fotoğrafı gönderirsen yardımcı olabilirim.
[email protected]

Tarih: 26 Ocak 2005, 13:35 - İp: yok
biologist
biologist (üye)
İzmir / Meraklı

Bende yakın zamanda canon a85 aldım..almayı düşünenelere tavsiye ederim..bi kaç gece çekimi denedim bende bahsedilen noktalardan bendede çıkyo fakat gerçekten gündüz gibi iso değerleri hakkında bilgim yok hatta bilgisi olan varsa bi anlatsa..ama iso 200 de denedim güzel çıktı

Tarih: 22 Mart 2005, 21:47 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

ISO değerini ne kadar yukarı çekerseniz resimde grenler çoğalır. Sizin dediğiniz kirlenmeler normaldir. Ayrıca A85 süper bir makinedir. Hayırlı olsun.

Tarih: 25 Mart 2005, 12:42 - İp: yok
m_caner
m_caner (üye)
İstanbul / Amatör

Selam, Ben de yeni A95 aldım, gece çekimleri ile ilgili banada bilgi gönderirseniz sevinirim. Bu arada A85 yerine A95 alabiliyorsanız tavsiye ederim. CF Ultra II 1 Gb kartla bir harika
[email protected]

#m_caner' tarafından 31.03.2005 18:49:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mart 2005, 18:47 - İp: yok
atos
atos (üye)
Bursa / Amatör

canon s1 nasıldır acaba, ben de canon a60 var canon s1 e terfi etmeye niyetim var

Tarih: 25 Nisan 2005, 21:41 - İp: yok
drertan
drertan (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba:

bene a85 almayı düşünüyorum. eğer banada gece çektiğin resimlerden birkaçtane gönderbilirsen sevinirim. birde aldığın firmanın adınıda verirsen sevinirim. teşekkürler.( canon a520 hakkında birbilgin varmı çekimi olsun netliği olsun..... vs vs )

email:[email protected]

Tarih: 25 Nisan 2005, 22:48 - İp: yok